index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-03-2008, 17:32   #1
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie Upadek firmy Rico-kierowcy bez możliwości powrotu.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...iganta,1069603

http://www.tvn24.pl/12692,1540959,wiadomosc.html

Wielu polskich kierowców stoi na parkingach całej Europy bez możliwości zjazdu do domu.Niektórzy nie mają paliwa w kotłach,inni nie mają możliwości zapłacić za autostrady,promy itp itd.Karty płatnicze firmowe zablokowane.

Taka moja mała prośba do wyspiarzy jak napotkacie gdzieś przy drodze na parkingu zaparkowany zestaw Rico podejdźcie zapytajcie czy czegoś nie potrzeba.
Czasami drobiazg,coś do zjedzenia,do wypicia może bardzo pomóc w takiej sytuacji.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-03-2008, 17:55   #2
StrongPlayer
 
Awatar StrongPlayer
 

Dołączył: 03.09.2007
Skąd: Łańcut
Auto: Vectra B 2.5 V6 CDX 2000r
Posty: 37
Domyślnie

dziś w Rzeszowie widziałem 5 TIR ów tej firmy ale jechały. Współczuje kolegom kierowcom.



Nie To Jest Ładne Co Jest Ładne

Tylko To, Co Się Komu Podoba





StrongPlayer jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-03-2008, 19:45   #3
Finezja
 

Dołączył: 02.10.2006
Skąd: W-wa, OSTRowiec Św.
Auto: OOOO A4 B6 TDI
Posty: 5,621
Domyślnie

W TVN moiwli ze jeżdżą i rozwożą tym ludziom kase i karty paliwowe.



Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
:D


[SIZE=1]"VU MUPPET TEAM"

EURO2012 - się buduje zobacz [URL]http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=55919&page=11[/URL]

[/SIZE][B][SIZE=2][COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][/B]
Finezja jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2008, 17:39   #4
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

http://www.tvn24.pl/-1,1541302,wiadomosc.html



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2008, 18:35   #5
decki
 
Awatar decki
 

Dołączył: 17.04.2007
Skąd: Kraków
Auto: vectra b 1.7td
Posty: 113
Domyślnie

no to pierwszy moloch transportowy w Polsce upadl...ciekawe ktora firma nastepnaa tak szczerze dziwna sprawa z Rico bo chlopaki mowili ze tam auta nie gasly nawet na serwis nie zjezdzali tylko chodzily non stop tzn ze robote mieli(nawet wanny mieli) wiec dziwna sprawa bo troche kontraktow mieli. Teraz bardzo szkoda kierowcow bo to co zrobila firma w stosunku do nich to
decki jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2008, 20:30   #6
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez decki
a tak szczerze dziwna sprawa z Rico bo chlopaki mowili ze tam auta nie gasly nawet na serwis nie zjezdzali tylko chodzily non stop tzn ze robote mieli(nawet wanny mieli) wiec dziwna sprawa bo troche kontraktow mieli.
Dla mnie proste jak budowa cepa.
Żeby istniało musiałoby przynosić zyski.
Mieli dobre kontrakty,ale nowych klientów zdobywali drastycznie zaniżając ceny frachtów i jeździli sporo poniżej kosztów.Wiele małych firm dzięki temu padło.Wygrywali nawet z przewoźnikami o dobrej renomie na rynku.
Duża firma,interes jakoś idzie,banki dają kasę,ale w pewnym momencie mówią koniec,blokuje się wszystko,nie ma kasy nawet na paliwo i można mieć milion klientów,ale zlecenia nie zrealizujesz nie mając pieniędzy na koszty.Ilości taboru nie zredukujesz,żeby pozyskać środki bo ten należy do firm leasingowych.
Wyobraź sobie,że pewne ładunki zostały przejęte przez nowych operatorów ale po cenie wyższej o min 0.20E/km.Daje do myślenia??

Ale temat nie o tym,czemu padło,tylko o tym,że przypadkowo za granicą można natknąć się na rodaka w potrzebie,dlatego w tym dziale



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2008, 21:09   #7
Mik3sz
Miki Rurka VU
 

Dołączył: 07.09.2004
Skąd: Witkowo/Poznań/Gniezno/Kalisz
Auto: Czerwony Autobus,
Posty: 4,936
Domyślnie

pomagamy pomagamy - a padla glowna siedziba w Osterode (DE) - wczoraj zabralismy stamtad kilku naszych - a upadek glownie przez jakis krach banku ktory leasingowal im wszystkie auta - przez co musieliby lisingi splacic od razu - dlatego upadlosc aby zachowac reszte plynnosci i zaczac z innym bankiem za tydzien - dwa

PS: powyzsze z plotek krazacych wsrod kierowcow i zaslyszanych w reihu od miejscowych



"Albo sie ma ruch w interesie albo "interes" w ruchu ... a najlepiej jedno z drugim"
Mik3sz jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2008, 13:50   #8
SLEDZIU
 

Dołączył: 02.02.2005
Skąd: Wrocław
Auto: Mini JCW & F31 330ix
Posty: 18,257
Domyślnie

Z tego co wyszperałem w necie to dobiły ich dumpingowe ceny jakie oferowali, zbyt szybki niekontrolowany rozwój firmy a przede wszystkim kiepska windykacja należności.
We Wrocku w komisach stoją ciagniki Ricoe i widac jak zjeżdząja do baz bez naczep



[FONT=Courier New][URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/239399.html"][IMG]http://images.spritmonitor.de/239399_5.png[/IMG][/URL][/FONT]


[B]Było:[/B]
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV
VW Passat B5 FL PD 131KM AVF Tiptronic
VW Golf VP 90KM ALH TDI
BMW X3 18d Sdrive

[B]Jest[/B]
Mini Cooper JCW FL F56 MY18 :sledziu:
BMW F31 LCI 330ix MY19 :sledziu:
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2008, 15:44   #9
wonski_chorzow
 
Awatar wonski_chorzow
 

Dołączył: 16.06.2007
Skąd: Ruda Śląska
Auto: CL500
Posty: 1,828
Domyślnie

ogladalem niedawno program i jakis przedstawiciel RICO mowil ze zamowili 300 nowych MANow
no ale chyba sie nie doczekaja
wonski_chorzow jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2008, 17:19   #10
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Taka firma nie pada od tak sobie.
Dla mnie to wał szyty grubymi nićmi.Szefostwo musiało wcześniej uzgadniać to z najlepszymi prawnikami Europy.
Fakt faktem mieli ceny dumpingowe,ale mieli tez sporo zleceń za dobrą kasę.
Jak tam było i dlaczego padło pewnie my nigdy się nie dowiemy.Jest na ten temat wiele spekulacji.Na pewno właściciele nie wyszli z tego z pustymi kieszeniami i ustawili się tak,że jeszcze długie lata będą mieli kasę z ex Rico.

Szkoda kierowców bo mieli dobrą pracę za godziwe pieniądze,podstawy,diety,nie ważne czy stał weekend na parkingu czy jechał-kase miał.Kabiny podnosić też nie musieli bo wszystko robione w serwisach.Teraz wielu spotka rozczarowanie jak pójdą do pracy w firmach o dużo niższych standardach.
Nie szkoda mi tylko tych,którzy wyśmiewali się z innych pracujących w małych firmach,jeżdżących na %,na starszym i gorszym sprzęcie.Może teraz będą wiedzieli,że nie wszystko złoto co się świeci i nowy samochód nie jest w tej pracy najważniejszy.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS