Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry (http://forum.vectra-unlimited.pl/index.php)
-   Vectra Unlimited EU (http://forum.vectra-unlimited.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   wymiana prawka ANGIELSKIEGO na polskie (http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=49601)

Oski 11-07-2009 12:35

Cytat:

Zamieszczone przez GAWLAK (Post 813325)
zabiora Ci dowod ;)

PESEL raczej;) Albo wlepia Ci za brak uprawnien, bo przeciez angielskiego plastiku Ci nie zabiora;)

TommyHH 11-07-2009 21:01

No nie raczej, z tymi punktami. Rok temu (14 sierpnia, czyli za 3 dni skasują mi punkty :p) jechałem w Polsce i złapali mnie nieoznakowanym radiowozem za przekroczenie prędkości. 300 złotych i 8 punktów. Mam polskie prawo jazdy. Dowodu osobistego nawet nie chcieli i nie widzieli. Pytałem policjanta jak z punktami. Mówił mi, że jeżeli miałbym zameldowanie za granicą to nie wypisaliby mi kredytowego tylko muszę zapłacić od razu, a punktów nie daliby mi wcale - nawet z polskim prawkiem. Wierzą tak na słowo? Zastanawiam się tylko co by było akurat w takim przypadku, kiedy powiedziałbym, że mam zameldowanie za granicą a nie miałbym wystarczającej ilości gotówki przy sobie?

GAWLAK 11-07-2009 21:23

wtedy jedziesz do bankomatu

Oski 11-07-2009 21:24

Cytat:

Zamieszczone przez TommyHH (Post 813573)
No nie raczej, z tymi punktami. Rok temu (14 sierpnia, czyli za 3 dni skasują mi punkty :p) jechałem w Polsce i złapali mnie nieoznakowanym radiowozem za przekroczenie prędkości. 300 złotych i 8 punktów. Mam polskie prawo jazdy. Dowodu osobistego nawet nie chcieli i nie widzieli. Pytałem policjanta jak z punktami. Mówił mi, że jeżeli miałbym zameldowanie za granicą to nie wypisaliby mi kredytowego tylko muszę zapłacić od razu, a punktów nie daliby mi wcale - nawet z polskim prawkiem. Wierzą tak na słowo? Zastanawiam się tylko co by było akurat w takim przypadku, kiedy powiedziałbym, że mam zameldowanie za granicą a nie miałbym wystarczającej ilości gotówki przy sobie?

To lecisz z nimi do bankomatu. Tyle, ze w UK meldunku nie ma;) Kto nie wierzy z pkt do PESEL'u niech zadzwoni do Urzedu Miasta;) Ja mam dowod na papierze - moge wstawic fotki. Kilkanascie razy nie wiedzieli co zrobic z prawkiem w UK i puszczali, ale znalazl sie ambitny kraweznik z Leszna i wlepil mi punkty.:cool:

TommyHH 11-07-2009 21:40

A, to jak do bankomatu to spoko. Tylko dziwi mnie, że policjant tak na luzie zareagował. Czyżbym mógł ewentualnie skłamać gdzie jestem zameldowany a on by mi uwierzył ? Nie mają możliwości sprawdzenia tego w komputerze w radiowozie ? Chodzi w końcu o mozliwoś wbicia punktów i to na polskie prawo jazdy. Co do meldunku w UK to wiem,że nie ma. Kluczowe jest zapewne wymeldowanie się z adresu w Polsce. Kiedyś w Polsce aby się wymeldować musiałeś zameldować się gdzieś indziej. Teraz to łatwa procedura. Możesz się wymeldować "do nikąd".
Czyli w miarę logiczne z tym krawężnikiem z Leszna i PESEL-em. Gdybyś załóżmy w ciągu roku chciał wymienić prawko z brytyjskiego na polskie to te polskie odebrałbyś z bagażem punktów. Mimo to nasrał Ci tylko niejako w kartotekę w urzędzie komunikacji, gdzie po roku sie skasuje i tak, a na brytyjskie prawko punktów nie wbił.

Oski 11-07-2009 21:59

Na brytyjskie nie wbil bo takiej mozliwosci nie ma;) Ja nieraz klamalem, ze meldunek w dowodzie nieaktualnym bo obowiazku nie ma (niech dadza mi dom to sie zamelduje). Wiekszosc z nich wydrapala sobie dlugopisem "dziary" na czole po czym bylo "a jedz";) tylko ten leszczynski kraweznik ambitny byl - tak dlugo przez papuge gadal az mu w gardle zaschlo;) Zreszta to nie moj pierwszy mandat w Lesznie.

TommyHH 11-07-2009 22:09

Dalej jestem ciekaw, czy meldunek z radiowozu mogą sprawdzić, bo przecież dowodu osobistego nie musisz mieć, a możesz mieć brytyjskie prawko i byc zameldowanym w Polsce. Czy wbijając dane personalne w komputer (o ile taki mają) mogą to sprawdzić. Zdziwiło mnie, że policjantowi to zwisało, bo kasa kasą, ale kierowcy chyba sprawia różnicę - mieć punkty lub ich nie mieć.

aspro 11-07-2009 23:07

A mnie to moga dac punkty w Polsce... Bywam tylko raz do roku, wiec do kolejnej wizyty przepadna... Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata...

GAWLAK 11-07-2009 23:13

Cytat:

Zamieszczone przez aspro (Post 813656)
Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata

a nie 3 przypadkiem ??

TommyHH 11-07-2009 23:51

Cytat:

Zamieszczone przez aspro (Post 813656)
A mnie to moga dac punkty w Polsce... Bywam tylko raz do roku, wiec do kolejnej wizyty przepadna... Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata...

Zawsze planujesz urlop w Polsce z kalendarzem co conajmniej 365 dni?:)
Ja, jak czegoś zaczynam żałować, to staram się to natychmiast zmienić, ale chyba nie o tym... Taki temat już gdzieś tu jest...Głowa do góry !


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry