index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Vectra B ( 1995 - 2002 ) Problemy techniczne Opla Vectry B

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-06-2005, 11:23   #1
pwanic

Domyślnie tylne hamulce VB

Witam, mam problem z piszczacymi hamulcami tarczowymi z tylu (VB 1.8 98 r., 98 tys. km przebiegu). Jakis czas temu zaczely piszczec, wiec wymienilem na nowe klocki. Po wymianie ... piszczy dalej. Dodam, że byly smarowane przed zalozeniem smarem antypiskowym, oczyszczone itd. Staralem sie oczyscic tarcze preparatem do odtłuszczania - nic nie daje. Na tarczach zauważylem troche czarnych kropek - to pewnie slady korozji, nie znikają one nawet po ostrym hamowaniu.
Powiem jeszcze tyle, ze hamulce w ogole nie piszcza gdy sa zimne oraz gdy sa bardzo mocno rozgrzane.
Czy macie jakies propozycje co jeszcze mozna zrobic. Mysle ze problem jest z tarczami, poniewaz piszczalo tez na poprzednich klockach (oryginalne byly jeszcze). Pzdr. Piotr

Piotr _ VB 98 NO 24432
pwanic jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-06-2005, 19:44   #2
Rav
ojciec założyciel 'VU'

Awatar Rav

Auto: Senator B 3.0 24v
Domyślnie Re: tylne hamulce VB

Cytat:
Zamieszczone przez pwanic
Witam, mam problem z piszczacymi hamulcami tarczowymi z tylu (VB 1.8 98 r., 98 tys. km przebiegu). Jakis czas temu zaczely piszczec, wiec wymienilem na nowe klocki. Po wymianie ... piszczy dalej. Dodam, że byly smarowane przed zalozeniem smarem antypiskowym, oczyszczone itd. Staralem sie oczyscic tarcze preparatem do odtłuszczania - nic nie daje. Na tarczach zauważylem troche czarnych kropek - to pewnie slady korozji, nie znikają one nawet po ostrym hamowaniu.
Powiem jeszcze tyle, ze hamulce w ogole nie piszcza gdy sa zimne oraz gdy sa bardzo mocno rozgrzane.
Czy macie jakies propozycje co jeszcze mozna zrobic. Mysle ze problem jest z tarczami, poniewaz piszczalo tez na poprzednich klockach (oryginalne byly jeszcze). Pzdr. Piotr
Jakiej firmy klocki zalozyles??
Piszczeniu moze zapobiec zrobienie malych fazek na klockach

Rav

Opel Senator B 24v '92

Opel Monterey '97

Serwis,naprawa oraz diagnostyka komputerowa aut koncernu GM (EU oraz USA) tel. 508 375 611

Vectra Unlimited 001
Rav jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-06-2005, 19:49   #3
stary
psychiatra VU

Awatar stary

Auto: no rust
Domyślnie

Ktoś mi kiedyś poradził żeby parę razy ostro zahamować jadąc na wstecznym.
Ja nie próbowałem ale ta metoda jest przynajmniej tania :wink:
stary jest teraz aktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-06-2005, 21:02   #4
pwanic

Domyślnie

Dzieki, sprobuje jutro z tym hamowaniem do tylu. Jakie klocki to nie wiem, bo zakladal mechanior, ale na pewno nie sa to GM :-(

Piotr _ VB 98 NO 24432
pwanic jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów