index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > LPG

LPG Jak tanio i bez awarii pomykać Vectrą.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-11-2009, 04:44   #1
olo1300

Awatar olo1300

Auto: VECTRA B 1,6 16V 98"
Domyślnie Duplikat homologacji butli lpg

Szanowni koledzy,podzielę się z wami swoim doświadczeniem z zakresie uzyskania duplikatu homologacji butli Lpg w mojej viki.Kupiłem samochód od poprzedniego właściciela z zamontowanę instalacją lpg w Polsce lecz bez obowiązującego w chwili obecnej duplikatu homologacji butli wymaganego w stacji diagnostycznej celem wykonania badania technicznego pojazdu.Szukałem w sieci i wiele cwaniaków oferuje załatwienie takiego dokumentu za ok 200zł.Koledzy możecie sami taki dokument sobie załatwić za 49,95 taki jest ustawowy koszt pozyskania takiego dokumentu.Wystarczy zajżeć na stronę
http://www.tdt.pl/start.php?id=LPG i sprawdzić kto jest producentem waszej butli.Potem ustalić jakie przedstawicielstwo (chodzi o miasto) moze go wydać i skontaktować się z nimi.Tam wszysttko powiedzą poczym wypełnić załączony na stronir druk i wysłać pod adres ustalony telefonicznie poczyć dokonać przelewu na podane na stronir konto i wysłać potwierdzenie mailem,faxem lub pocztą i po ok. tygodniu mamy wszelkie wymagane dokumenty potrzebne do wykonania przeglądu.Niewiem jak sytuacja ma się z zagranicznymi butlami jednak pod podanymi telefonami na stronie napewno wyjaśnią.Pozdrawiam i walcie się cwaniaki.
olo1300 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2009, 08:12   #2
Wieża

Awatar Wieża

Auto: Zafira B 1.9cdti 120KM
Domyślnie

Dzięki za info - pewnie kilku osobom przyda się, przecież zdarza się kupno auta bez kompletu dokumentów.

Tylko nie wiem do kogo na tym forum skierowałeś ten tekst:
Cytat:
Zamieszczone przez olo1300 Zobacz posta
walcie się cwaniaki

Była VA 1,7 td '95
Był Avensis 2.0 z junkersem - http://www.motostat.pl/user_images/635/icon4.png
Jest: Zafira 1.9 cdti 120KM '07
Wieża jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2009, 08:50   #3
Krzysztof_18

Awatar Krzysztof_18

Auto: VA 1,6i GL (C16NZ)+ LPG
Domyślnie

Mi się bardzo przyda tylko gdzie znaleźć producenta butli ?? Bo z tego co pamiętam jak zaglądałem do butli to nie było tam żadnych istotnych informacji ;/ a już na pewno nie było tabliczki znamionowej która mogła się odkleić (bo wiem że robią też przyklejane) albo znajduje się gdzieś z tyłu butli bo jakiś cymbał tak zakładał ;/

http://img29.imageshack.us/img29/3200/tntuning941pt.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/3181/bartek9xx.gif

"Wszystko jest trucizną, decyduje tylko dawka"

Jest:
Opel Astra F 1,4 (X14NZ) 1993r.
Opel Vectra A GL 1,6i (C16NZ) + LPG 1991r
Krzysztof_18 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2009, 09:29   #4
arek_sam

Awatar arek_sam

Auto: Vectra B 1,6 16V
Domyślnie

na pokrywie która jest przykręcenia na dwie śruby (mowa o zbiornikach toroidalnych- czyli tzw butla w koło) widnieje nazwa producenta-jest tłoczona, ponadto jakby nie było jest sa jeszcze ze cechy poniżej tzn na samym zbiorniku kolo wielozaworu.

na zbiornikach cylindrycznych (czyli tych podłużnych) jest przespawana na stałe tabliczka wraz z cechą

tabliczki znamionowe nie sa przyklejane, (są tak umiejscowione aby byly widoczne) tylko przyspawane do zbiornika, nazwa producenta jest cechowana na tabliczkach, na stelażach do zbiorników itd. ale napewno jest

Fiat 125p z 1975; Polonez Atu+ z 1999; Vectra B z 1997; dalej nie wiadomo jeszcze
http://img2.imageshack.us/img2/9140/im000097.jpg
arek_sam jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2009, 16:37   #5
olo1300

Awatar olo1300

Auto: VECTRA B 1,6 16V 98"
Domyślnie

Wprowadziłem zamieszanie tym "walcie się cwaniaki" ale oczywiście to była przenośnia.Szukałem wcześniej w internecie gdzie uzyskać taki dokument a nawet dzwoniłem do jednego cwaniaka (oczywiście nie z naszego forum)i zaproponował mi że załatwi dokumenty za 200zł ,więc zacząłem drążyć i udało się.Nie miałbym śmiałości napisać nic złego pod Waszym adresem bo nieraz korzystałem z pomocy forum na dowód tego na wstępie mojego tematu napisałem Szanowni koledzy.Temat jest jaknajbardziej aktualny i myślę,że potrzebny bo od tego roku stacje diagn. chcą okazania tego dokumentu.Spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć trochę precyzyjniej Nazwa producenta butli u mnie była widoczna po zdjęciu tego dekielka mocowanego na dwie śruby(mówię o butli "wkoło")na samym dnie butli.Jest tam coś w rodzaju tabliczki znamionowej i tam wybita jest nazwa u mnie był to skrót nazwy prod.GZWM co oznacza Grodkowskie zakłady wyrobów metalowych ale są też inne nazwy np.stako. gdy już mamy producenta wchodzimy na tą stronę http://www.tdt.pl/start.php?id=LPG i na stronie są podane oddziały tdt w Polsce.Pierwszy jest Gdańsk a pod nim nazwy producentóe butli min.BORNMECH , IRNE , STAKO.Jeżeli naszej butli nie wyprodukował ,żaden z w/w producentów to szukamy niżej.Mamy Katowice i oni wydają certfikaty tylko producenta z Grodkowa jeżeli to jeszcze nie jest nasz producent to zjeżdżamy jeszcze niżej i mamy Warszawę i producentów.Tak postępujemy aż znajdziemy nazwę naszego producenta butli.Gdy już nam się to uda to najlepiej zadzwonić pod podany nr. telefonu i porozmawiać z inspektorem i zadać kluczowe pytanie czy są w stanie wydać taki duplikat.W praktycznie w 100% są ale warto porozmawiać poczym ustalić w jakiej formie wyślemy do nich wypełniony wniosek o wydanie duplikatu dokumentów.Ja zrobiłem to mailem.Następnie albo wydrukować sobie wypełniony wniosek podany na w/w stronie (jest to zakładka wypełnij formularz zgłoszeniowy) albo napisać normalnego maila z informacjami z formularza.Musimy z butli odczytać:
nazwę prod. , numer fabryczny - jest to 5 znakowy numer zazwyczaj na tabliczce podany jako drugi ,rok i miesiąc budowy butli u mnie na samym dole tabliczki znam.,pojemność butli też z tabliczki i znak homologacji dla Polskich butli to jest E20, numer homologacji to ten zaczynający się od 67R w tym polu trzeba wpisać cały nr. wraz z tym 67R , i ostatnie jest ciśnienie u mnie podane było w bar ale to niema znaczenia.Na końcu są wasze dane.Warto podać telefon do siebie bo jak coś to będą dzwonić.Potem na Pocztę i pod wskazany warszawski numer konta tdt wpłacić 49,95 i to jest kwota określona przepisami i co ważne STAŁA lub dokonać przelewu ze swojego kompa wysyłając im potwierdzenie zapłaty mailem.Wprzypadku poczty należy wysłać do nich wypełniony w/w wniosek i potwierdzenie wpłaty na konto tych 49,95.Po ok 7 dniach przyślą poleconym dokumenty.Także wszystkie cwaniaki ,którzy chcą oskubać ludzi niech się walą!!! życzę powodzenia
olo1300 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-04-2010, 09:33   #6
gierkoman

Auto: Vectra B
Domyślnie

olo1300 mam pytanie....tez mam kłopot z papierami do butli z grudkowa i potrzebuje duplikat - ma 2 pytania związane z tym:
a) na stronie grodkowskich zakładów wyrobów metalowych duplikat kosztuje 73.50 zl a na stronie tdt 49.95 zl skąd ta różnica??
b) jak wypełniłeś formularz na stronie tdt gdzie wysyłałeś im kopie dowodu wpłaty?
c) czy tylko ten dokument jest potrzebny przy przeglądzie jeśli chodzi o instalacje gazową?
gierkoman jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-04-2010, 16:06   #7
BIG74
Gabrysia z Gasofni

Awatar BIG74

Auto: VB Z22XER LPG
Domyślnie

gierkoman 4 tematy pod tym jest to wyjaśnione. po co pisać kolejny post? czy nie mozna chwilki poświęcić na wyszukanie tematu?

http://www.forum.vectra-unlimited.pl...ad.php?t=74954

4 wersy poniżej. ehh koledzy. tylko byście zamieszanie wprowadzali...

pozdrawiam, BIG74 (Marek)
BIG74 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-04-2010, 12:52   #8
mjaza

Auto: vectra C
Domyślnie

Problem sie bieze stad, ze dawniej tego nie wymagali. Jak bylem na przegladzie we wrzesniu to tez sie zdziwilem bo zawsze przechodzilo bez. Gosc sprawdzal tylko date nabita na butli. Pogadalem z nim, to im to wprowadzili dodatkowo. Dlatego jak ktos walnal gdzies papiery od lpg to teraz wlasnie trzeba dorabiac. Bo gosciu musi poprostu wpisac numer tego dokumenty, wiec jak nie ma dokumentu to nawet majac checi nic nie jest w stanie zrobic.
mjaza jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-04-2010, 15:55   #9
BIG74
Gabrysia z Gasofni

Awatar BIG74

Auto: VB Z22XER LPG
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mjaza Zobacz posta
Problem sie bieze stad, ze dawniej tego nie wymagali. Jak bylem na przegladzie we wrzesniu to tez sie zdziwilem bo zawsze przechodzilo bez. Gosc sprawdzal tylko date nabita na butli. Pogadalem z nim, to im to wprowadzili dodatkowo. Dlatego jak ktos walnal gdzies papiery od lpg to teraz wlasnie trzeba dorabiac. Bo gosciu musi poprostu wpisac numer tego dokumenty, wiec jak nie ma dokumentu to nawet majac checi nic nie jest w stanie zrobic.
wymagane jest od 2002 roku. a ze gość nie sprawdzał to jego niedopełnienie obowiązków. i nic im nie wprowadzili dodatkowo bo jestem diagnosta na okręgówce od 98 roku. wiec niech nie gada głupot. wymagane było zawsze.

pozdrawiam, BIG74 (Marek)
BIG74 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-04-2010, 20:07   #10
michal_880308

Awatar michal_880308

Auto: VA 1.6+LPG , X16SZ , 95'
Domyślnie

Jeśli ktoś ma buitle STAKO to można pisać na a.chmielewska@stako.pl, ja napisałem i dostałem taką odpowiedź:

Witam,

Bardzo proszę o pełne zgłoszenie na atest:

nr zbiornika: NR _ _ _/ _ _ _ _

Średnica D:

litraż L:

dane osoby zamawiającej (na ten adres odsyłamy atest)

dane do faktury (na firmę (ważny NIP) )

wpłata 41 zł - podamy szczegóły mailem

proszę tez napisać, czy wpłaca osoba prywatna, czy firma

w zbiorniku walcowym numery należy spisać z tabliczki znamionowej znajdującej się na płaszczu zbiornika, numer występuje po literkach NR, po literce D jest średnica, obok litraż

a w zbiorniku toroidalnym (w kształcie koła) należy odkręcić okrągłą pokrywkę, zajrzeć na dno zbiornika i stamtąd spisać numery

w zbiorniku toroidalnym podwieszanym tabliczka znamionowa jest koło zaworu

dziękuję

Anna Chmielewska
Certyfikaty

STAKO
michal_880308 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > LPG

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów