index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Vectra C ( 2001 - 2008 ) Sprawy techniczne Opla Vectry C

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-12-2008, 16:26   #1
noowwy

Auto: VC 1.9 CDTI
Domyślnie migająca kontrolka świec żarowych

Witam.Gdy przekręce kluczyk kontrolka świec żarowych miga - nawet po odpaleniu nie gaśnie.na wolnych obrotach silnik pracuje nierówno(700-900obr).pomocy
noowwy jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-12-2008, 17:51   #2
pool21

Auto: VC GTS 1.8
Domyślnie

chyba padła któraś świeca albo styk gdzieś
nie łączy
pool21 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-12-2008, 18:09   #3
slawekrz

Awatar slawekrz

Auto: VC 1,9 CDTI '05 150KM
Domyślnie

Albo samochód rozpoczął operacje wypalania DPF. Sprawdź na kompie chwilowe zużycie paliwa i jak jest wyższe niż powinno być to poprostu znajdź kawałek prostej, jedź >40km/h i jak się DPF wypali to wszystko wróci do normy

Dyplomata to człowiek, który powie drugiemu spier****j, tak by ten poczuł podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą...

Pozdrawiam Sławek

slawekrz jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-12-2008, 22:58   #4
sobi

Awatar sobi

Auto: VC 1.9 CDTI 150KM '08
Domyślnie

czesc. kiedys pytalem w serwisie jak poznac kiedy sie wypala sadza w DPF?
po przeczytaniu instrukcji myslalem wlasnie ze jesli sie wypala DPF to wtedy ma migać kontrolka od swiec zarowych, a ASO powiedzieli mi ze jesli juz miga ta kontrolka to trzeba wtedy juz do nich przyjechac i oni to dopalą sami.
a tak swoja drogą, wie może ktoś co jaki czas? co jaki przebieg srednio DPF sie wypala?
sobi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 24-12-2008, 07:08   #5
Supel

Awatar Supel

Auto: VECTRA C GTS 1.9 CDTI 181
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez sobi Zobacz posta
czesc. kiedys pytalem w serwisie jak poznac kiedy sie wypala sadza w DPF? po przeczytaniu instrukcji myslalem wlasnie ze jesli sie wypala DPF to wtedy ma migać kontrolka od swiec zarowych, a ASO powiedzieli mi ze jesli juz miga ta kontrolka to trzeba wtedy juz do nich przyjechac i oni to dopalą sami. a tak swoja drogą, wie może ktoś co jaki czas? co jaki przebieg srednio DPF sie wypala?
DPF sam uznaje kiedy sie wypalic, to zalezy od stylu jazdy. Jesli masz lekka noge to z pewnoscia bedzie czesciej sie wypalal niz przy ciezkiej nodze Dodam jeszcze, ze czesciej wypala sie jesli jezdzimy TYLKO po miescie
Ponoc sa dwa rodzaje DPF, jedne bezobslugowe a w drugich trzeba dolewac jakiegos preparatu... Chociaz moge sie mylic

Cytat:
Zamieszczone przez sobi Zobacz posta
Witam.Gdy przekręce kluczyk kontrolka świec żarowych miga - nawet po odpaleniu nie gaśnie.na wolnych obrotach silnik pracuje nierówno(700-900obr).pomocy
Skoro miga kontrolka i auto nierowno pracuje, najlepiej podepnij pod TECHa - TECH Ci prawde powie
Sprawdz na komputerze spalanie... Jesli wyjdzie jakies 4-5l/h to raczej DPF sie wypala. No ale nigdy nic nie zaszkodzi podpiac sie.

pozdrawiam
Supel jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 24-12-2008, 08:47   #6
pool21

Auto: VC GTS 1.8
Domyślnie

Według wklejki w słupku od kierowcy posiadam DPF zrobiłem ok 4000 km i jeszcze nie zauważyłem i nie czułem jak to się wypala
pool21 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 27-12-2008, 20:10   #7
sobi

Awatar sobi

Auto: VC 1.9 CDTI 150KM '08
Domyślnie

ja zrobilem juz 26tyskm i do dzisiaj nie zauwazylem kiedy DPF sie wypala, heh.

Supel ma racje sa dwa filtry cz.stalych.
W peugeotach jest filtr w ktorym uzupelnia sie dodatek, np.w 407 co 30tys km na przegladzie.
Dodatek jest dodawany za kazdym razem przy tankowaniu w tej samej ilości, jesli zawsze tankujesz do pelna w pegeocie to nie ma problem, gorzej jak dolewasz za 50 zl co chwile to dodatek skonczy sie przed 30tyskm i mozesz uszkodzic filtr, koszt pewnie wysoki (informacja od sprzedawcy w ASO)

Bezobslugowy filtr jaki jest w VC chyba jest wporzo.

pozdrawiam
sobi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-12-2008, 11:50   #8
luk99_b

Auto: Vectar C 1,9 Ctdi
Domyślnie

Mogą to też być świece u mnie tak było. Lekceważyłem sprawę i po jakimś czasie nie mogłem odpalić auta. PO wymianie ok
luk99_b jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów