index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Vectra B ( 1995 - 2002 ) Problemy techniczne Opla Vectry B

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-03-2008, 18:01   #1
dlugi

Auto: VB 2,5 1997V-6 aut. B+gaz
Domyślnie wymiana czujników rozrzadu oraz położenia wału

Witam
Przeszukałem forum i nigdzie nie moge znaleśc info jak zmienic czujnik wałków rozrządu oraz czujnika położenia wału w Vectra b 2,5 według mojego tech padł położenia wału, jednak ten sam mechanik stwierdził jak zmieniać to tylko wszystkie wału oraz dwa rozrządu . Czy ktoś może miał podobną sytuację wie ktoś jak te czujniki zmienić i czy to prawda ze jak zmieniac to wszystkie trzy oraz ze najlepiej tylko oryginały.
Nigdzie nie mogę znaleć w jaki sposób mocowane są te czujniki w V 6.
Z góry dzieki za podpowiedzi
dlugi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-03-2008, 09:10   #2
SLEDZIU

Awatar SLEDZIU

Auto: Passat,TDI 131 KM, Tiptr.
Domyślnie

dlugi jestes na 100% pewien, że padł, bo ponoć w Vałkach na zgaszonym silniku jak sie podepnie techa to zawsze wywala bład czyjnika położenia wałku.....

http://images.spritmonitor.de/239399_5.png

Było:
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV

Jest
VW Passat PD 131KM tiptronic
VW Golf VP 90KM TDI
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-03-2008, 13:51   #3
dlugi

Domyślnie

To samo powiedział mi inny mechanik dzisiaj jedę sprawdzić. Ale objawy podobne faluja obroty nie chce sie wkręcać coś jakby go zalewało (zwłaszcza na benzynie) kable WN zmienione świece też chyba że to przepływomiez lub lambda ale dzis mam nadzieje ze sie wkoncu dowiem.
PZDR
Stare 27-03-2008, 11:33   #4
Szyners

Auto: 2,5 V6
Domyślnie

Łoł kolega też ze Świdnika i tez V6 no prosze jak pysznie:P Ja niestety tez mam pewne rozterki z obrotami ostatnio sama jedzie jak chce tzn obroty wariują okropnie i juz sam nie wiem co z tym wszystkim robic. na dodatek po zczytaniu błedów pojawił sie jeszcze uszkodzony cujnik przepustnicy ale ale po porownaniu go ze sprawnym wychodzi ze tez jest sprawny. Co do wywalania błedu z czujnikiem wału to nie ma cos ie przejmowac bo jak wyzej kolega napisał pojawia sie on na zgaszonym silniku. Ja dzisiaj zabiore sie za zawor EGR moze jak przetre dziada od srodka to cos pomoze
Szyners jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 27-03-2008, 12:42   #5
dlugi

Domyślnie

Jestem po wizycie u techa diagnoza nieciekawa na 100% padła przepływka juz czekam na zamówiona na allegro (nowa od 720 - 950 zł) używka 180 zł da sie przełknąć pod warunkiem ze bedzie dobra.
Błedy położenia czujnika idzie oczywiscie wykasowac na kompie pozatym wedlug mechanika jak walniety jest ktorys z czujników położenia wału lub wałków rozrządu auto nie pojedzie. po zmianie czujnik dam znac jak sie potoczyło.
Stare 27-03-2008, 21:50   #6
Szyners

Auto: 2,5 V6
Domyślnie

Awaria przepływki mowisz?? Hmm w moim przypadku wywalało czujnik przepustnicy cały dzien siedziałem dzisiaj i wszystko czysciłem (przepustnica, krokowiec, EGR no i oczywiscie owy czujnik przepustnicy) co dziwne po złozeniu do kupy tego wszystkiego silnik chodzi jak nowy. Odnosze nawet wrażenie jak by nawet lepiej przyśpieszał a objawy były takie same jak u Ciebie czyli denerwujace falowanie czasem nawet sam wbijał sie na obroty tak do 3000, a co z tego jest najlepsze ze bład z uszkodzonym czujnikiem juz sie nie pokazuje.Moze i przmycie troche Twojej przepływki by pomogło hmm?? Zawsze warto sprobowac cos pogmerac w aucie i moze akurat uda sie uniknąc zebednych kosztów. Pozdrawiam
Szyners jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 02-04-2008, 19:40   #7
dlugi

Domyślnie

jestem juz po naprawie. było dwie usterki pierwsza przepłyka, druga brak niapiecia w przepływce tzn przerwany kabel podajacy napiecie do przeplywomierza. teraz auto hula. jedyne pytanie co moze byc powodem zaoliwienia płytki ceramicznej w starej przepływce (czyżby odma sie psuła) czekam na propozycje. odnośnie czujnika położeniw wału na przyszłoś proponuje przy wystąpieniu tego radzaju błedu pogadac z mechanikiem by wykasował go i ponownie uruchomic silnik. bład te niesie za sobą kilka błedów pobocznych ale po wykasowaniu powinna zostac tylko usterka w moim przypadku przepływomierz.
pozdrowienia
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów