index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Vectra B ( 1995 - 2002 ) Problemy techniczne Opla Vectry B

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-11-2007, 17:57   #1
mundek125

Awatar mundek125

Auto: Vectra B - 1.8 16V
Domyślnie Urwana śruba od kolektora wydechowego pomocy !!!

Witam 3 dni temu chcialem wymienic uszczelke kolektora wydechowego bo miala przedmuchy udalem sie do warsztatu zeby ja wymienic i tam urwali jedna srube ktora zostala w glowicy mechanik powiedzial ze teraz trzeba rozbierac i wyjmowac glowiece i jak poweiedzial cene to narzie podziekowalem czy jest jakies inne wyjscie czy ktos rozwiercal juz to bez rozbiorki i czy jak bede wymieniac to czy kupic tez wszystkie szpilki i czy są to jakies specjalne ( np utwardzane ) prosze o porady bo dlugo tak nie pojezdzę z gory wielkie dziekuje !!!
mundek125 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 22-11-2007, 18:01   #2
marcin-mr1

Awatar marcin-mr1

Auto: Vectra B X18XE błękitny98
Domyślnie

Trzeba próbować odkrecić, może spryskac jakim preparatem, rozgrzać, popukać..
Ogólnie kombinowac.. Zawsze można takze rozbiercic starą sróbe , nagwintowac i dac nowa... Ściąganie głowicy jest trochę bez sensu i to już ostateczność.. Podejżewam ze się mechanikowi nie chce kombinować a po demontażu głowicy może Cie wiecej skasować...

A dojscie do tych srub w sumie nie jest złe - są na wierzchu...

A tak poza tym.. - jak spier...lił to niech teraz po sobie poprawia...
marcin-mr1 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 22-11-2007, 18:04   #3
mundek125

Awatar mundek125

Domyślnie

sruba urwala sie w srodku głowicy takze nic nie wystaje jedynie to myslalem o rozwiercaniu ale to nie teraz czy m,ozna jezdzic bez jednej sruby i czy nie bedzie zadnych przedmuchow ???
Stare 22-11-2007, 18:15   #4
marcin-mr1

Awatar marcin-mr1

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mundek125
zy nie bedzie zadnych przedmuchow ???
Fizycznie niemożliwe aby nie było.... Brak jednej sruby to jeszcze nie tragedia, ale wypadałoby to zrobić... Może smierdzieć trochę w kabinie spalinami, i będzie sporo głośniejszy...
Stare 22-11-2007, 18:42   #5
alex_maine

Awatar alex_maine

Auto: Vectra Arctic 1.6 16V
Domyślnie

Witam

Po pierwsze:

Jak juz kolega wspomnial, mechanika za fraki i niech naprawia co spier.... popsul. Jesli bedzie sie stawial to powiedz ze napuscisz a niego sad, UOKIK i puscisz taka opnine na miescie ze nikt juz nie przyjedzie. A jesl to byl pracownik to gadaj tylko z szefem

Po drugie:

Musisz poszukac specjalnego wiertla ktore ma odwrotny "gwint" (nie wiem jak to sie nazwywa - ma sie wwiercac w strone w ktora szpilka powinna sie wykrecac) i probowac nawiercic szpilke. Jesli bedziesz mial szczescie to pusci i wyjdzie. Jesli nie da rady to jak juz kol. Marcin wspomnial - rozwiercic, nagwintowac, i wkrecic nowa szpilke pamietajac zeby nalozyc paste miedziana (copper grease) na gwint.

I po trzecie:

Kopnij tego mechanika w dupe i niech leci. Jesli nie potrafi (albo mu sie nie chce) tak prostej rzeczy zrobic to niech sie buja. Jest wielu innych...

Pozdro

PS: Mala rada do wszystkich ktorzy robia cos autem. Zaiwestujcie w paste miedziana. To naprawde uzyteczny wynalazek. Wszystkie sruby ktore "pracuja" pod obciarzeniem i w wysokiej temperaturze np. w wydechu, szpilki w kolektorach a nawet sruby do kol wkrecone na w/w paste w momencie wykrecania wyjda bez problemu Sprawdzone przez lata.

Alex Maine
97' Vauxhall Vectra Arctic 1.6 16V

http://img146.imageshack.us/img146/1...znazwy1uj4.jpg
gone in 60... minutes
alex_maine jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 22-11-2007, 18:48   #6
SLEDZIU

Awatar SLEDZIU

Auto: Passat,TDI 131 KM, Tiptr.
Domyślnie

Jaki masz silnik i czy masz klime? Która szpilka poszła? Pozostaje wiertarka kątowa i umiejętności, żeby to rozwiercić. U mnie zwalałem glowice bo nie chciałem ryzykowac wiekszego bigosu jakby mi wieratrka kątowa zeszła.

Przedmuchy beda, smród w kabinie też i dodatkowo cykanie

Nie ma co winić mechanika, urwane szpilki w Vb 1.8 czy 2.0 to norma.

http://images.spritmonitor.de/239399_5.png

Było:
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV

Jest
VW Passat PD 131KM tiptronic
VW Golf VP 90KM TDI
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 22-11-2007, 18:48   #7
marcin-mr1

Awatar marcin-mr1

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez alex_maine
Musisz poszukac specjalnego wiertla ktore ma odwrotny "gwint" (nie wiem jak to sie nazwywa - ma sie wwiercac w strone w ktora szpilka powinna sie wykrecac)
Ja to zawsze nazywałem "wykrętak".... I działa tak jak pisze Alex, choc szczerze wątpie czy pusci ta sruba.. Jest zapewne mocno przegrzana i zahartowana, a więc krucha.......
Stare 22-11-2007, 19:50   #8
leon602

Auto: V B Kombi 1997 2.0DTL
Domyślnie

Witam
ewentualnie spróbować naspawać w miejsce urwanej sróby nakretke numer wiekszy aby spaw załapał śrubę.... i pomału starać się wykrecać, dobry operator migomatu nie powinien mieć z tym problemu
Ja wiele razy wykrecałem ukręcone śruby w ten sposób.Za pierwszym razem może być ciężko,ale trzeba próbować.
To jest tylko rada bo nie oriętuje się dokładnie w którym miejscu jest ta śuba, ale jak się da to trzeba próbować!
leon602 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-11-2007, 10:36   #9
mundek125

Awatar mundek125

Domyślnie

witam ponownie wiec sruba jest na dole po lewej stronie kolektora autko nie ma klimy i jest to vectra b z 1997 1,8.
Stare 23-11-2007, 11:42   #10
SLEDZIU

Awatar SLEDZIU

Auto: Passat,TDI 131 KM, Tiptr.
Domyślnie

Jak po lewej mozesz próbowac bez sciagania. U mnie tez była ta zerwana i mimo wszystko ściągałem, plusme było to, że od razu miałem zmienioną uszczelke, splanowaną glowice i doszlifowane gładzie cylindrów.

http://images.spritmonitor.de/239399_5.png

Było:
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV

Jest
VW Passat PD 131KM tiptronic
VW Golf VP 90KM TDI
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów