index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Vectra B ( 1995 - 2002 ) Problemy techniczne Opla Vectry B

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-02-2007, 01:06   #1
robsson86

Awatar robsson86

Auto: Vectra B V6 , Vivaro 2.0
Domyślnie Napinacz paska klinowego (wymiana)

Tak jak w temacie urwal mi sie napinacz. Od wczoraj huczalo mi glosno jakies lozysko myslalem ze to przy alternatorze, rano zajechalem do mechanika powiedzial zebym z tym lepiej nie jezdzil. heh pomyslalem a co mi tam nie urwie sie, pech chcial ze podczas powrotu z centrum handlowego matarnia (jechalem obwodnica przez P.Gdanski do Elblaga)w Cedrach Wielkich walnela rolka no i po zawodach, tesciu przyjechal oplem vivaro i schlowal do nowego Dworu GD. Mam pytanie ile moze kosztowac wymiana tego ustrojstwa i sama czesc. Dodam ze urwala mi sie chyba sama rolka prowadzaca pasek. Pasek klinowy jest caly nie rozerwal sie, jak myslicie mozna go jeszcze zamontowac dodam ze byl on wymieniany jakies 8 tys temu.
robsson86 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-02-2007, 01:07   #2
GAWLAK

Awatar GAWLAK

Auto: Bialas SRI 3.0 , XJ 4.0
Domyślnie

pasek do wymiany
pewnikiem dostal po du..ie

" Warsztat u Gawlaka " zawiesil dzialalnosc
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-02-2007, 09:56   #3
robsson86

Awatar robsson86

Auto: Vectra B V6 , Vivaro 2.0
Domyślnie

A jak myslisz Gawlak napinacz do wymiany czy sama rolka prowadzaca pasek. Po rolce zostala tylko sroba mocujaca na napinaczu
robsson86 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-02-2007, 10:38   #4
Tomek

Auto: C-Max, A4 Quattro :)
Domyślnie

rozumiem, że samo koło napinacza się rozsypało? Jeśli tak to zmieniaj samo koło i zakładaj stary pasek - cóż mu się mogło stać...no chyba, że go wciągnęło gdzieś i zmieliło. Jeśli tylko spadł do nie ma strachu. Jest jednak niestety inna ważna sprawa... Musisz dla świętego spokoju wymontować napinacz i go obejrzeć czy aby nie jest gdzieś pęknięty. Ja miałem przypadek gdzie zakładając pasek podczas napinania sprężyny spadł mi klucz ze śruby - napinacz odbił i uderzył w opór no i to wystarczyło, żeby aluminiowa skorupa pękła...
Tomek jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2007, 10:42   #5
grigor1985

Auto: Vectra B X20XEV Sport 98
Domyślnie

Witam. Potrzebuje porady jak wymienic ta rolke o ktorej mowa wyzej? Nie potrafie jej zdjac. Prosze o pomoc.
grigor1985 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2007, 13:07   #6
tbo11

Auto: Vectra B 1.8 16V
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez grigor1985 Zobacz posta
Witam. Potrzebuje porady jak wymienic ta rolke o ktorej mowa wyzej? Nie potrafie jej zdjac. Prosze o pomoc.
Z tego co pamiętam, to musisz "cofnąć" rolkę do tyłu(czyli w stronę kabiny) i wtedy druga osoba powinna zablokować napinacz. Ja przynajmniej tak zrobiłem. Blokade napinacza zrobiłem z małego klucza ampulowego (lekko go oszlifowałem). Jeśli cofniesz i zablokujesz napinacz, wtedy rolkę odkręcisz bez problemu.

X18XE
tbo11 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2007, 13:47   #7
mates

Auto: vb v6 ;)
Domyślnie

łatwiej jest to odkręcić leżąc pod samochodem, a druga osoba zeby nakierowała ci klucz, bo od góry jest mało miejscai tak jak kolega pisał jak nie zablokujesz to nie dasz rady, nowy tez przed założeniem blokujesz wkładasz przykrecasz zakładasz pasek i odblokowujesz pozdro
mates jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów