index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Vectra B ( 1995 - 2002 ) Problemy techniczne Opla Vectry B

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-04-2006, 20:19   #1
izariz

Awatar izariz

Auto: Była VB, jest A4
Domyślnie Klubowicze - problem z Verką B

Od kilku dni zaobserwowałem dziwne klekotanie w silniku (nie jest to diesel, ale X18XE. Klekotanie staje się bardziej słyszalne jak samochód pracuje na biegu jałowym, a mniej podczas jazdy. Podczas jazdy w miarę naciskania gazu klekotanie jest szybsze. Dzisiaj byłem w dwóch warsztatach, ludzie oglądali ją na podnośnikach i pod względem mechanicznym niczego się nie dopatrzyli. Potem odwiedziłem zakład elektroniczny (taki porządny), jednak elektronik nic nie stwierdził (żadnych błędnych odczytów). Zmieniłem dzisiaj pożyczonego krokowca i nic. Przysłychując się silnikowi mam wrażenie, że ten klekot dochodzi od strony kolektora dolotowego lub przepustnicy (to jest to miejsce gdzie powietrze wpada do komory silnika, tak?). Czy możliwe jest, że takie odgłosy wydaje pęknięty kolektor? Dodam, że nie ma straty mocy, samochód zachowuje się normalnie, nie dusi się, odpala dobrze. Napiszcie co to może być według was.
izariz jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-04-2006, 20:41   #2
Młody puławy

Awatar Młody puławy

Auto: VA X30XE
Domyślnie

U mnie klekocze prawie jak stary traktor a mam C18NZ ale wiem ze u mnie jest to kwestia albo zapowietrzenia albo zużycia hydropopychaczy. A żeby dokładnie określic przyczynę to trzeba samemu posłuchać i wtedy moze moze...

X30XE RULEZZZZZ
Młody puławy jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-04-2006, 17:10   #3
Wais

Domyślnie

Witam was ja mam ten sam problem w VIKI B 1.8 16V : (
Po odpaleniu Silnika NIE wkrecając go na obroty kLekocze
Jak Diesel ... co sie dzieje ? ZMieniałem OLej i nic podobne pomysly byly
CO Wyzej w warsztatach tez bez skutku z kolektorem tez bylo przypuszczenie ale błedne ... Czy tak ma byc ? chyba nie ...
PRzed Sprzedażą Chciałbym to naprawic MOze Ktos Z Was Wie Co Jest przyczyną ...
Wais jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-04-2006, 19:58   #4
kedzior

Domyślnie

izariz

A ILE MA PRZEKULANA TWOJA VIKI????
kedzior jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 21-04-2006, 13:15   #5
izariz

Awatar izariz

Auto: Była VB, jest A4
Domyślnie

182 tys. Ten problem mógł się pojawić przy okazji wymiany oleju. Samochód miał zmieniane lampy i przy okazji zmieniono olej. Dałem wytyczne, że ma być Castrol Militec 10W/40, a z tego co się potem dowiedziałem to wlali Mobil 1 5w/50. W sumie przejechane zostało 2 tys. na tym oleju, zabrałem go do innego warsztatu, gdzie zawsze olej zmieniam i tam wlali mi spowrotem Castrol'a. Mam stary warsztat, który zajmuje się tylko mechaniką i stwierdzono wstępnie, że do wymiany są zawory, ponieważ najprawdopodobniej to któryś z nich hałasuje (F**K). Żałuję, że tamta wymiana była robiona pod moją nieobecność.
izariz jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 21-04-2006, 13:35   #6
GRYNGOL
Dyrektor Działu Handlowego

Awatar GRYNGOL

Auto: Astra H Caravan Sport 1.8
Domyślnie

moze to byc pekniety kolektor, albo tak jak sie okazlo u mnie, urwaly sie dwie szpilki i wydmuchalo uszczelke, i klekotalo, spawdz najpierw to

NOWY REGULAMIN DZIAŁU SPRZEDAM <=== klick

była: Vectra B 2.0 16v
jest: Astra H Caravan Sport 1.8 16v
GRYNGOL jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 21-04-2006, 13:37   #7
SLEDZIU

Awatar SLEDZIU

Auto: Passat,TDI 131 KM, Tiptr.
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez GRYNGOL
moze to byc pekniety kolektor, albo tak jak sie okazlo u mnie, urwaly sie dwie szpilki i wydmuchalo uszczelke, i klekotalo, spawdz najpierw to
przy pekniętym kolektorze raczej słychać cykanie a nie klekotanie. Winą jest prawdopodobnie to , że zalali syntetyc a nie powinni.

http://images.spritmonitor.de/239399_5.png

Było:
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV

Jest
VW Passat PD 131KM tiptronic
VW Golf VP 90KM TDI
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 21-04-2006, 13:43   #8
GRYNGOL
Dyrektor Działu Handlowego

Awatar GRYNGOL

Auto: Astra H Caravan Sport 1.8
Domyślnie

a mi klekotało) tak cyk cyk cyk)

NOWY REGULAMIN DZIAŁU SPRZEDAM <=== klick

była: Vectra B 2.0 16v
jest: Astra H Caravan Sport 1.8 16v
GRYNGOL jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 21-04-2006, 13:50   #9
Wojo85

Domyślnie

ja tez cos takiego miałem ale w zimie jak odpalałem auto jak sie zagrzało wszystko ok było teraz jakos tego nie slysze a kolektora nie mam mam przedłuzke zamiast strumienicy :P bo nie miallem kasy na nią :] ale cos mi sie dzieje chyba z sądą bo mi błędy labdy wyskakują i 1690 nie mma pojecia co z tym zrobic czy to sonda jest walnięta bo co prawda kiedys przysunołem mu 210km/h i czy to mozliwe ze to ją mogło zjechac silnik 1,8 16v 96r nie pamietam numerów ;/

VKP
Wojo85 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 14-05-2006, 08:01   #10
Wais

Domyślnie

Jeszcze jest Pytanie czy kLekot jest caly czas czy nie ... U Mnie CIchnie po Kilku sekundach wczesniej tego nie zauwazylem ; / Jak zapewniało mnie Kilku mechanikow POdobno jEst To Automatyczna regulacja Zaworów przeciez to normalne i to własnie "ta" regulacja wydaje ten dzwiek ... A WIec KOledzy Jezeli klekotanie to tylko regulacja ... a JEzeLI co innego to ? : ) nie wiem u mnie jak juz pisalem po kilku sekundach tego nie słychać I Z diesela słychac juz tylko BEnzynke Pozdrawiam
Wais jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra B ( 1995 - 2002 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów