index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra A ( 1988 - 1995 )

Vectra A ( 1988 - 1995 ) Tematy związane ze sprawami technicznymi modelu Opla Vectry A

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-04-2006, 18:23   #1
rolnik

Awatar rolnik

Auto: VA 1.6i 90r. & VA 1.8i 94
Domyślnie MIESZANKA ZBYT BOGATA CO ROBIC

Witam wszysykich ma na imie Kamil jestem laikiem jezeli chodzi onaprawe dzisiaj sprawdzalem w kodach usterek co jest nie tak z moim oplemvectra, a1,6i . zz zewnetrzenego punktu silnik chodzi na wysokich obrotach, nie chce spadac, kod usterek pokazal nr 45(mieszanka zbyt bogata), co mam zrobic, czy moge to zrobic sam? a jesli tak to jak?
rolnik jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-04-2006, 20:07   #2
ALF GT

Domyślnie

mieszanka zbyt bogata czyli sonda podaje zbyt bogata.... jesczze nie było takiego co by sonde naprawił.. chyba ze motkiem...

Była Viki GT a Teraz Sliczne A3
ALF GT jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-04-2006, 23:30   #3
Cygi
wiarus VU

Awatar Cygi

Auto: KotLET
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez rolnik
zz zewnetrzenego punktu silnik chodzi na wysokich obrotach

co chciales napisac?

jak za bogat miesznaka to trzeba wymienic sonde lambda jak sie dobrze zakrecisz to za okolo 160 - 180 zl nowa mozna miec.

jak na wolnych obrotach wskazowka obrotosciomierza lata, albo jest powyzej 1000 rpm to moze byc czujnik/regulator wolnych obrotow lub zapyzialy silniczek krokowy.

I'v got petrol in my veins

OOOO 280KM @ 570Nm oraz
VA 250KM @ 370Nm
Cygi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 07-04-2006, 07:38   #4
rolnik

Awatar rolnik

Domyślnie

Wielkie dzieki za odpowiec dziś jade do mechanika mam nadzieje ze nie obsgubie mnie tak jak mowisz......

WHITE RESISTANCE
Stare 07-04-2006, 15:54   #5
rolnik

Awatar rolnik

Domyślnie

HoHo jednak.... dzis bylem u zlodzieji (mechanikow) pierwszy podlaczyl pod kompoter przeczyscil silnik tlokowy cczy cos takiego posmarowaol poczyscil dzyndzel od gazu tek w silniku i po 1h powiedzia; ze to komputer sie zepsul :evil: a ja juz nie moglem bo dzis musze jechac w trase...no to nic pojechalem na szron poszukac komputera jakis ziomek mi zalatwil z Kadeta 1,6 ale lipa dalej to samo rozkrecilem to obok tegosilnika jakiegos tam taki maly jagby slimak do niego sa podpiete kable to wtedy chodzi normalnie...i co dalej przyjechalem do domu i podlaczylem stary komputer (teez spalony) ale chwile pochodzil ok i znowu sie zaczelo duze obroty w wyniuku tego ten ziom na szromie dal mi tez zepsuty komp.. oki to tyle musze kupic nowy

WHITE RESISTANCE
Stare 07-04-2006, 16:44   #6
Cygi
wiarus VU

Awatar Cygi

Auto: KotLET
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez rolnik
HoHo jednak.... dzis bylem u zlodzieji (mechanikow) pierwszy podlaczyl pod kompoter przeczyscil silnik tlokowy cczy cos takiego posmarowaol poczyscil dzyndzel od gazu tek w silniku i po 1h powiedzia; ze to komputer sie zepsul :evil: a ja juz nie moglem bo dzis musze jechac w trase...no to nic pojechalem na szron poszukac komputera jakis ziomek mi zalatwil z Kadeta 1,6 ale lipa dalej to samo rozkrecilem to obok tegosilnika jakiegos tam taki maly jagby slimak do niego sa podpiete kable to wtedy chodzi normalnie...i co dalej przyjechalem do domu i podlaczylem stary komputer (teez spalony) ale chwile pochodzil ok i znowu sie zaczelo duze obroty w wyniuku tego ten ziom na szromie dal mi tez zepsuty komp.. oki to tyle musze kupic nowy
a jasniej sie nie da ?

napisalem wyzej co moze byc, czemu nie sprawdziels wszystkeigo?

I'v got petrol in my veins

OOOO 280KM @ 570Nm oraz
VA 250KM @ 370Nm
Cygi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-04-2006, 09:27   #7
rolnik

Awatar rolnik

Domyślnie

No niestety nic nie dziala zmienilem kopa i nic........jutro znowu do mechanika

WHITE RESISTANCE
Stare 11-04-2006, 09:58   #8
ALF GT

Domyślnie

po pierwsze..... sadzac po Twoim opisie Twoja vectra Pali troche przy duzo 8,2 bo wydaje mi sie ze To w trasie... czy sprawdziałes ta sonde lambda ??? zamiast najpierw wymieniac komputer ?

Była Viki GT a Teraz Sliczne A3
ALF GT jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-04-2006, 08:04   #9
rolnik

Awatar rolnik

Domyślnie

Jestem ciekaw,ile tobie pali nie wiedzialem ze 8,2 to duzo ale miejsza z tym wczoraj pojechalem sprawdzic jeszcze pare tych kopmputerow i zaden nie dzialal.....ale to jeszcze nic jak wracalem to zaczol mi palic tak jagby na 1 gar i wysiadl calkiem wogule niechce zapalic no i zaciognolem go na hol do warsztatu i teraz czekam......jak co to poradzcie!!!!

WHITE RESISTANCE
Stare 13-04-2006, 08:46   #10
Sanka

Awatar Sanka

Auto: Vectra '94 CDX C20NE Lex
Domyślnie

chyba troche spaprales sprawe, nie tykalbym kompa przed sprawdzeniem sondy, wskazania mieszanki to typowy przeciez objaw sondy!!
Sanka jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra A ( 1988 - 1995 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów