index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Vectra C ( 2001 - 2008 ) Sprawy techniczne Opla Vectry C

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-04-2013, 07:13   #1
Przemek_DL

Auto: Vectra C 16V 1,8
Domyślnie Jaki olej i gaz w Vectra C 1,8 122 km

Witam wszystkich serdecznie,

Od paru dni jestem posiadaczem Opel Vectra C kombi 1,8 122 km. Długo szukałem auta rodzinnego z szansą na założenie gazu i powiem, że znalezienie auta było bardzo trudne. Odpada udanie się do pierwszego właściciela i kupno. Pozostał mi komis, wziąłem auto, które długo nikt nie chciał. Zapewne dlatego, że szyba przednia była wymieniana, grubość powłoki lakierniczej na jednych tylnych bocznych drzwiach oscyluje wokół 800 um, a więc zawiera szpachlówkę, był też lakierowany obok tych drzwi tylny błotnik (grubość lakieru ok 450 um). Jednak podłoga, bagażnik nie noszą śladów naprawy powypadkowej, w związku z tym myślę, że auto mogło mieć niegroźną stłuczkę. Jak na razie auto jeździ idealnie.

W najbliższych dniach czeka mnie wymiana filtrów, zamówię filtry MANN, oprócz tego proszę o opinię czy warto wziąć olej Motul 8100 X-Cess 5W40. Obecnie używam GM 5 W 30. Olej ten biorę także z myślą, że silnik 1,8 ponoć bierze olej (u mnie jeszcze nie sprawdzone, a ten olej może ograniczy). Silnik chciałbym zagazować. Jaką instalację polecacie? Czy macie sprawdzonego gazownika w Warszawie?

Dziękuję za uwagę i rady
Przemek_DL jest nieaktywny  
Stare 06-04-2013, 07:33   #2
robertnet

Auto: VC GTS- Z18XE+LPG
Domyślnie

Co do gazu do Z18xe to temat już był i tam pisałem że każda sekwencja dobrze założona będzie sie spisywać w tym aucie.
Silnik stworzony do gazu- sam jeżdze takim.
Co do oleju to też temat rzeka- ja bym narazie zalał taki jak ostanio miałes i poobserwujesz co się dzieje.
robertnet jest nieaktywny  
Stare 06-04-2013, 08:24   #3
GAWLAK

Awatar GAWLAK

Auto: Bialas SRI 3.0 , XJ 4.0
Domyślnie

i o oleju i o gazie na forum od groma tematow
gazownika tez mamy forumowego
popatrz w dziale LPG kolego

" Warsztat u Gawlaka " zawiesil dzialalnosc
GAWLAK jest nieaktywny  
Zamknięty wątek

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów