index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-05-2010, 16:55   #1
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie DP Motorsport, Ayr, Scotland

No firma sprzedaje rozne pierdoly so aut, min. kola, niby w niezlych cenach.
Poprosilem o wycene do mojego auta, przyszlo 2x drozej niz w ich sklepie internetowym, zaznaczam ze prosilem o wycene danego zestawu w takim samym rozmiarze tylko z mniejszymi oponami i innym et.

Pozatym poszukalem nieco na sieci informacji i co sie okazuje, obsluga straszna, produkt moze i zgodny z zamowieniem, ale kola niewywazone, inne opony niz mialy byc, obiecany zwrot kosztow za ponowne wywazenie i roznica w cenie opon nigdy nie zwrocona..przestrzegam poki co, narazie podeslalem wlascicielow DP, Dougowi Duffy pytanie co on na to i dla czego mi wycenil kola 2x drozej.
Ostroznie z nimi bo moze byc przykro...
Wiecie cos na temat tej konkretnej firmy?
Moze ktos jest w ich poblizu?



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-05-2010, 15:50   #2
PISTOLPETE
 
Awatar PISTOLPETE
 

Dołączył: 16.01.2008
Skąd: GLASGOW-UK
Auto: VC 2.2 direct Elite
Posty: 316
Domyślnie

Sprobuje sie cos dowiedziec.
Z Glasgow do Ayr jest ok.30 mil.Mam tez znajomych w Ayr.
Dam znac wkrotce.



Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.
__________________________________________________ _____________

BYLA VC 2.2 Direct '05...jest VC 2.2 direct '04
PISTOLPETE jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2010, 07:43   #3
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Zamówiłem od nich felgi w ubiegłym tygodniu, ale bez opon. Póki co twierdzą, że nie dostali jeszcze przelewu (co jest możliwe choć wydaje mi się strasznie dziwne). Ile czasu idzie przelew zagraniczny do UK? Robił ktoś kiedyś? Z mojego banku wyszła kasa we wtorek wieczorem, być może w środę (we Francji jest straszna kupa jak chodzi o systemy bankowe, ale do Polski w dwa dni na ogól dochodzi przelew, ale na konto w euro więc nie ma zmiany waluty).

W każdym razie brałem bez opon, bo jakąś kupę straszną zakładają, więc stwierdziłem że sam sobie kupię i zamontuję w Polsce. Póki co czekam na informację od nich, że przelew doszedł.

Na marginesie - kontaktowałem się z przedstawicielem producenta felg Team Dynamics - firmy Rimstock PLC czy jakoś tak. Gość powiedział, że DP-motorsport jest jednym z ich większych partnerów, sprzedaje ich felgi od wielu lat i dostaje towar tej samej jakości, co wszyscy inni sprzedawcy. Jak porównasz ich ceny z cenami innych sklepów online w UK, to wyjdzie, że wcale nie są jacyś strasznie okazyjni. Wszyscy ładują bylejakie opony na felgi, żeby tylko móc powiedzieć, że sprzedają Ci całe koła. I ceny mają podobne, powiedzmy w zakresie 20 funtów za zestaw 4 kół na tej samej feldze (o oponach nie powiem, bo nikt tam nie pisze jakie Ci założy)



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2010, 12:00   #4
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

przelewy ustawowo ida 2-3 dni Iban-Standard. Przelewalem w te i wewte po calej europie...sprawdz w banku co sie dzieje...



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2010, 12:51   #5
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Mój bank jest dziś zamknięty akurat Witamy we Francji... Ale poszedł email z prośbą o wyjaśnienie, także spoko. Mam nadzieję, że dojdzie ta kasa, bo jak nie to będę w ciemnej dupie z nowymi kołami (oponki już wysłane, a felgi niet )... Znajomy Anglik mi mówił, że często są obsuwy jak trafisz akurat w święto państwowe, a tu takie było w czwartek, wskutek czego i w piątek większość instytucji nie działała...



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2010, 21:23   #6
adambg
 
Awatar adambg
 

Dołączył: 28.08.2009
Skąd: uk
Auto: F31
Posty: 123
Domyślnie

A czemu brales felgi od nich a nie bezposrednio z rimstock, jak dobze zagadasz to dobrego dila dadza.
Ja kupilem juz od nich 3 komplety i jestem zadowolony.(jak na zdieciu)
adambg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-05-2010, 07:44   #7
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Myślałem, że oni detalicznie nie sprzedają...



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-06-2010, 19:41   #8
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Czas uzupełnić temat. Po 3 tygodniach (11 maja klik na ebay, 18 maja potiwerdzenie ze strony dpmotor, że dostali kasę) sprawa jest już zgłoszona w ebay. Dostanę od ebay'a zwrot kasy jeśli w ciągu 10 dni chyba roboczych licząc od daty zaczęcia sprawy (2 czerwca) sprzedawca nie załatwi tego w sposób dla mnie satysfakcjonujący. Oczywiście od 3 tygodni felg ani widu ani słychu, za to co chwila słyszę nowe wykręty - a to że starają się dobrze dobrać zestaw montażowy, a to że bardzo chcą mnie zabezpieczyć przed tym, żebym nie dostał uszkodzonych felg (!), a to znowu że chyba nie zapłaciłem (1 czerwca!), a to że już wysłane tylko nie mogą potwierdzić u kuriera bo mają jakieś problemy i nie mogą też mi dać numeru do śledzenia przesyłki ani nawet daty jej nadania.

Generalnie ostro walą w ch**a, więc ja też. Co z nimi zrobi ebay po tej historii to ja nie wiem i mnie to serdecznie wali.

W międzyczasie dogadałem się z Rimstock bezpośrednio i tu pytanie do adambg - jak kupowałeś od nich bezpośrednio, jak to wyglądało? W sensie jaka była procedura? Trochę się nieufny zrobiłem po tej historii z dpmotor. Muszę to nagłośnić na vectra-c.com i może też vvoc. Takich buraków powinno się usuwać z ebay'a, bo tylko nerwy ludziom psują. Całe szczęście że program ochrony kupujących działa tam tak, jak działa. Zaoferowali mi zwrot kasy pomimo że płatność nie była zrobiona paypalem, a przelewem bankowym... To mówi samo za siebie chyba.



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-06-2010, 16:38   #9
adambg
 
Awatar adambg
 

Dołączył: 28.08.2009
Skąd: uk
Auto: F31
Posty: 123
Domyślnie

W Rimstock kupowalem jak w kazdym podobnym "sklepie", wliczajac pomacanie nowych alu, tylko ze bylem u nich osobiscie. W cenie masz wliczony zestaw montazowy i normalny rachunek/faktora.
Nawet nie robia problemu z naprawa - wyniana.
U nich na placu na ich i MOICH oczach padla na rant mi felga, a oni na to spoko wymienimi rancik i bedzie gitt, (polerowana nierdzewka, jak na zdieciu). nawet nic nie zaplacilem a mi sie to stalo.
adambg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-06-2010, 19:54   #10
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Ale zdalnie w takim razie od nich nie kupowałeś... A znasz może jakieś nazwisko kogoś stamtąd? Chcialbym chociaż mieć pewność zanim wyślę im kasę, że faktycznie jest to człowiek z tej firmy i że moje pieniądze nie trafią na jego prywatne konto.

Póki co wystawili mi fakturę pro forma, ale wygląda ona tak, że mam wątpliwości... Po prostu email z napisanymi różnymi informacjami. Dla mnie taka faktura to powinien być pdf, albo co najmniej zabezpieczony przed edycją doc. W mailu to każdy sobie może napisać co chce.

Jak kupowałem od Niemców fotelik dla małej tak właśnie było - dostałem pdfa z fakturą pro forma, przelew, wysyłka, po 10 dniach było po wszystkim. A po tej historii z dpmotor trochę się waham...

Byłbyś w stanie sprawdzić dla mnie dane które dostałem do przelewu? Jeśli nie jest tam dla Ciebie za daleko oczywiście, żeby podjechać.



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU


Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS