index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-04-2013, 09:25   #1
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie Jak dlugo wisi sie w niemieckim systemie fotradarow

Dwa lata temu jadac do polski trzasnelo mi 2 fotki na autobanie i to mialem raz sporo bo na 80ce mialem kolo 180u na godz. wie ktos ile sie u nich wisi w aktach? dodam ze na angielskich tablicach jechalem a tutaj nic mi nie przyslali czyli dobrze dla mnie tak zastanawiam sie nad ewentualna zmiana tablic na inne ale ktos mi mowil ze po 3 miesiacach juz kasuja fotki z poza niemiec. dzieki za odpowiedzi
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 24-04-2013, 12:10   #2
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Jak dlugo to Ci chyba nikt nie powie.Ja mialem ich kilka,mozna powiedziec,ze co rok mam nowa lub dwie i jezdze tym samym autem od 6 czy nawet 7miu lat.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 24-04-2013, 12:21   #3
neo_82
 
Awatar neo_82
 

Dołączył: 23.01.2010
Skąd: poznań
Auto: vectra b 2.0 DTIi 1998 r.
Posty: 353
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez seba Zobacz posta
zastanawiam sie nad ewentualna zmiana tablic
i myślisz że to coś pomoże ?



VKP #810
Pomoc kolegów bezcenna - za całą resztę zapłacisz mastercard
neo_82 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 24-04-2013, 15:03   #4
ginger
Zbanowany
 

Dołączył: 23.02.2009
Skąd: Faterland
Auto: Pussy Wagon
Posty: 2,256
Domyślnie

Przypuszczam ,że wyczerpującą odpowiedz to da nasz Spec od niemieckich wymogów i przepisów -Westhub
Ale z tego co wiem to wisisz chyba 3 miechy .Pytanie tylko czy angielska policja ma ten sam system i czy foty z DE ślą do GB .Wiem że z Holandią ,Belgią ,Hiszpanią i jeszcze jakimiś państwami ,Niemcy mają wspólny system i teraz sie żaden żabojad nie wymiga od fotki z radaru.
ginger jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 24-04-2013, 16:45   #5
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Do UK nic nie wysyłają,jeszcze nie wysyłają.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 25-04-2013, 06:59   #6
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Do UK nic nie wysyłają,jeszcze nie wysyłają.
no do uk nie ale chce sie znowu wybrac autkiem do Polski i martwie sie jak mnie zatrzymaja czasem gdzies na autobahnie, ze moge miec klopoty dlatego zmiana tablic jak tutaj kolega Neo wczesniej pytal miala by chyba sens bo by byly legalne w uk a nie fotografowane w niemczech. oni nie wiedza jakie ja mialem wczesniej tablice rejestracyjne a jedynie co za tym sie wiaze to koszt chyba z 80 funtow. tylko pytanie jak dlugo sie wisi na tapecie za fotoradar, jezeli nie wysylaja do uk mandatow to moze nie za dlugo ? a tez tak slyszalem jak kolega Ginger pisze wiec moze cos w tym jest
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 25-04-2013, 08:11   #7
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

hehehe...wisisz na zawsze: czytaj bodajze 10 lat okres przedawnienia, punkty we Flensburgu kasuja sie po roku, z systemu usuwaja cie po 2 latach. 3 miesiace to ma niemiecka Policja na wyslanie ci mandatu do Polski. A od 1 stycznia maja takie prawo i wysylaja do calej UE
Jak cie zatrzymaja i sprawdza w systemie, ze ty jako kierowca Pan X Y masz nie zaplacone, to nie pojedziesz dalej...
Przyklad: Jade BMW na rejestracjach CH do Polski, na A93 zatrzymuje mnie tajna drogowka KriPo, akurat w tym dniu wszystkie czarne BMW po trasie sprawdzali, nawet niemieckie - kogos szukali (wczoraj tez u mnie w Untersteinach byla jakas oblawa bo 3 radiowozy staly i kilku policjantow, i zatrzymywali wszystko co polskie, czeskie, slowackie itd. po wlamaniu do jednego z moich sasiadow i kradziezy nowej Astry w Oplu w Himmelkronie najprawdopodobniej) w kazdym badz razie policjant od razu wzial dowody mnie i pasazerki i pytanie: czy ma pan nam do powiedzenia cos, o czym powinnismy wiedziec. No to wyspiewalem wszystko ze tam i tam tyle i tyle mialem ale zaplacilem - a on na to, ze widzial juz i sprawdzil i ze dziekuje. Po czym pelne trzepanko fury...
Pointujac, nie ma zartow z niemiecka policja. Jak cie dupna, to nie wypuszcza az zaplacisz. A kary za unikanie zaplaty mandatu sa wysokie, bardzo wysokie...zmiana tablic tutaj nic a nic nie pomoze. Acha, punkty naliczaja kazdemu jednemu kierowcy, i jak nazbierasz 21 bodajze w starym systemie, to ci wlepia zakaz poruszania sie po niemieckich drogach na okres 4, 6, 8, 12, 26 lub 52 tygodni, zalezy ile tam ci nalicza i jakie przewinienie masz i ile bylo ich wczesniej.
Przyklad: A8 Irschenberg pod Monachium, staly radar, na ograniczeniu do 100kmh 137 namierzone 132 po korekcie -5, 120€ mandat 25€ oplaty, 3 punkty FL i ostrzezenie ze przy kolejnym przekroczeniu predkosci wiecej niz 25kmh poza miastem grozi utrata uprawnien do kierowania na okres 4 tygodni. Policja niemiecka przyslala po 2 miesiacach mandat do Szwajcarii i jeszcze zadzwonili do mnie do firmy bezposrednio mnie znajdujac. Maja rozmach skur...
Moim zdaniem w przypadku obcokrajowcow, raz odnotowany delkwent zostaje w systemie na zawsze...

Pomocny adres: www.radarfalle.de

wg taryfikatora seba masz nastepujaco:

600 ,- EUR Mandat (zzgl. 30,- EUR Oplata und 3,50 EUR Oplata systemowa)
4 Punkt(e) we Flensburg
3 Miesiace zakaz jazdy.

O tyle, male popierdki do 20kmh przekroczenia to daja sobie spokoj, bo tam sa grosze, tak od 30km juz wysylaja zawsze, a te konkrety jak 600€ to mozesz miec niemila niespodzianke.

Kalkulator:
http://www.radarfalle.de/recht/bgrechner/



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]

Ostatnio edytowane przez Westhub ; 25-04-2013 o 08:23.
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 07-05-2013, 12:37   #8
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

o fajnie. Dzieki za obszerne odpowiedzi w temacie. nie sa zbyt optymistyczne ale moze zdecyduje sie przejechac do polski tym autem. dzieki jeszcze raz
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-05-2013, 19:56   #9
Rudolf
 
Awatar Rudolf
 

Dołączył: 12.10.2004
Skąd: Monchengladbach/ Niemcy
Auto: VW Passat B6
Posty: 10,084
Domyślnie

A ja mam zero pkt bo za każdym razem płacę karta 25 euro.
Wescik weszła już ta podwyżka na 45 euro bo już się pogubiłem?
Apropo kumpel jadąc na święta Wielkiejnocy stracił prawko na miesiąc. Ma o tyle większy problem że czas już minął a prawka ni ma bo wysłali je do Polski a on tu siedzi



Koronowo - I miejsce na 1/4 mili w klasie 1.6 16v-1.8 8v
Kobyla Góra - II miejsce naj tuning, VI miejsce naj Vectra
Sulejów - I miejsce w naj tuning, IV miejsce naj Vectra B
Kobyla Góra 2006 - II miejsce naj Vectra B
Boszkowo - I miejsce naj tuning, IV miejsce naj Vectra B

VU #
71
był sobie Vector
teraz jest PASIBRZUCH

https://lh3.googleusercontent.com/-d...8/P3300012.jpg
Rudolf jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-05-2013, 22:20   #10
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

Dzisiaj bylem w komunikacji i punkty kasuja sie po 2 latach a wisi sie w systemie na zawsze...
Jak mu zabrali...nie maja prawa. Moga jedynie wystawic zakaz jazdy po de, dokument odebali mu bezprawnie, bo dal sie nastraszyc. Tak jest jak sie prawa nie zna.
Masz zero punktow bo do 20kmh punktow sie nie nalicza i dostaje sie jedynie ostrzezenie, do 3 razy...potem masz przewinienie seryjne i prawko idzie na 3 miesiace.



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS