index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-03-2010, 17:09   #1
krabi_one
 
Awatar krabi_one
 

Dołączył: 18.09.2009
Skąd: UK
Auto: Insignia Elite CDTI 160
Posty: 77
Domyślnie rozliczenie podatkowe w UK

Witam,
słuchajcie ma ktoś może doświadczenie w tym ? potrzebuję pomocy i nie wiem gdzie się udać.
chodzi o to że pracowałem cały poprzedni rok w UK i chcę się rozliczyć w UK (nie w PL) .

czy wiecie co muszę zrobić ? a może znacie jakieś firmy które w tym pomagają ?
krabi_one jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-03-2010, 19:02   #2
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

ksiegowa wypelnia papiery i wysyla do taxoffice
za to zaplacisz od 100 w gore
reklam pelno na stronach nawet takich jak naszaklas
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-03-2010, 19:57   #3
beny13
 
Awatar beny13
 

Dołączył: 11.11.2009
Skąd: Winchester UK
Auto: Vectra C 1.8V 07r
Posty: 20
Domyślnie

Witam jezeli chodzi o rozliczenie sie z podatku (Tax) to zalezy czy byles selfemployer czy pracowales w firmie. Jak pracowales na samozatrudnieniu to prawda ze rozliczyc Cie powinna firma ksiegowa a jezeli w firmie to proste bierzesz kartke A4 wpisujesz imie,nazwisko,adres,NIN i zdanie prosze o sprawdzenie mojego TAX za rok (np2009/2010) podpisujesz i wysylasz do odpowiedniego urzedu skarboweg i oczywiscie nie zapomnij o P60 lub P45 ktore musisz dolaczyc do listu.A dalej to czekasz na czek lub tylko notke od nich ze masz na zero.
beny13 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-03-2010, 20:01   #4
Sambor
 
Awatar Sambor
 

Dołączył: 03.05.2009
Skąd: Szkocja
Auto: VC 2.2i Direct SXi reg.54
Posty: 251
Domyślnie

Badz notke ze masz niedoplate.Jezeli tak to nie plac im od razu,gdyz odbiora to sobie w przeciagu nastepnego roku podatkowego.
Sambor jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-03-2010, 22:29   #5
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez beny13 Zobacz posta
Witam jezeli chodzi o rozliczenie sie z podatku (Tax) to zalezy czy byles selfemployer czy pracowales w firmie. Jak pracowales na samozatrudnieniu to prawda ze rozliczyc Cie powinna firma ksiegowa a jezeli w firmie to proste bierzesz kartke A4 wpisujesz imie,nazwisko,adres,NIN i zdanie prosze o sprawdzenie mojego TAX za rok (np2009/2010) podpisujesz i wysylasz do odpowiedniego urzedu skarboweg i oczywiscie nie zapomnij o P60 lub P45 ktore musisz dolaczyc do listu.A dalej to czekasz na czek lub tylko notke od nich ze masz na zero.
Bzdura, jesli kolega pracowal jako zatrudniony to P60 wystarczy - nic dosylac nie trzeba. Jesli jaok selfemployED to wysyla self assessment.. Nie jest to tak skomplikowane jak w PL.
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-03-2010, 23:49   #6
beny13
 
Awatar beny13
 

Dołączył: 11.11.2009
Skąd: Winchester UK
Auto: Vectra C 1.8V 07r
Posty: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał beny13
Witam jezeli chodzi o rozliczenie sie z podatku (Tax) to zalezy czy byles selfemployer czy pracowales w firmie. Jak pracowales na samozatrudnieniu to prawda ze rozliczyc Cie powinna firma ksiegowa a jezeli w firmie to proste bierzesz kartke A4 wpisujesz imie,nazwisko,adres,NIN i zdanie prosze o sprawdzenie mojego TAX za rok (np2009/2010) podpisujesz i wysylasz do odpowiedniego urzedu skarboweg i oczywiscie nie zapomnij o P60 lub P45 ktore musisz dolaczyc do listu.A dalej to czekasz na czek lub tylko notke od nich ze masz na zero.

Bzdura, jesli kolega pracowal jako zatrudniony to P60 wystarczy - nic dosylac nie trzeba. Jesli jaok selfemployED to wysyla self assessment.. Nie jest to tak skomplikowane jak w PL.
__________________
Dokładnie to napisałem
że jeśli kolega był zatrudniony wystarczy wysłać P60 jeżeli jednak zwolnił się w trakcie roku rozliczeniowego otrzymał z firmy P45 które to musi dać nowemu pracodawcy bądż jeżeli nie podjął nowej pracy wysłać do HM Revenue & Customs wraz z notka w/w.A co do selfemploED(original self-employed) drogi kolego to po polsku pisze sie JAKO (nie jaok) tak więc proszę nie poprawiać mnie jak sie nie zna ojczystego języka Pozdrawiam (poznańską pyrę-bydgoszczanin)
beny13 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-03-2010, 03:52   #7
kokosz1981
 

Dołączył: 03.03.2009
Skąd: Crawley RH11(West Sussex, UK), kiedyś Sieradz (łódzkie)
Auto: Viki C Z19DT, 120KM, SRi
Posty: 120
Domyślnie

Jak byłeś zatrudniony to łatwizna - wysyłasz poleconym oryginał p60/p45 (koniecznie zrób sobie kopie) do HM Inspector of Taxes, pod który podlega ostatni pracodawca i czekasz, nie wiadomo tylko ile - opowiem na swoim przykładzie:
1) 07.2009 wysyłam papiery z 3ką znajomych z firmy;
2) 08.2009 jeden już dostaje czek, pozostali dodatkowe papiery do wypełnienia;
3) 09.2009 pozostali dwaj dostają czeki a mnie wysyłają papiery od uzupełnienia a w tym czasie zmieniam adres (w w/w papierach jest miejsce na zmianę adresu)
4) własnie sobie przypomniałem o sprawi przy okazji tego tematu, że do dziś nic nie mam, na stary adres nic nie przyszło - w poniedziałek dzwonię gdzie moje funciaki.

aha, najpierw sprawdź, np. na http://listentotaxman.com/, czy zwrot się należy.



"Then when she said she was gonna like wreck my car...I didn't know what to do"


kokosz1981 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-03-2010, 09:16   #8
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez beny13 Zobacz posta
Cytat:
Napisał beny13
Witam jezeli chodzi o rozliczenie sie z podatku (Tax) to zalezy czy byles selfemployer czy pracowales w firmie. Jak pracowales na samozatrudnieniu to prawda ze rozliczyc Cie powinna firma ksiegowa a jezeli w firmie to proste bierzesz kartke A4 wpisujesz imie,nazwisko,adres,NIN i zdanie prosze o sprawdzenie mojego TAX za rok (np2009/2010) podpisujesz i wysylasz do odpowiedniego urzedu skarboweg i oczywiscie nie zapomnij o P60 lub P45 ktore musisz dolaczyc do listu.A dalej to czekasz na czek lub tylko notke od nich ze masz na zero.

Bzdura, jesli kolega pracowal jako zatrudniony to P60 wystarczy - nic dosylac nie trzeba. Jesli jaok selfemployed to wysyla self assessment.. Nie jest to tak skomplikowane jak w PL.
__________________
Dokładnie to napisałem
Sorry, zamotalem sie przez interpunkcje Z tym, ze P60 sie nigdzie nie wysyla, pracodawca robi to za Ciebie a egzemplarz, ktory masz, jest dla Ciebie.
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-03-2010, 20:39   #9
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

Ja się rozliczałem parę razy ....i Królowa mi nic nie oddała
Robię płacę podatki to z czego ma oddać?
Przez 9 lat miałem doliczony do jakiejś tam wypłaty
Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-03-2010, 22:50   #10
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

www.taxback.com, 2 razy rozliczalem sie z nimi i dostawalem zwroty po 400 euro, raz pofatygowalem sie sam do taxofficu w Athlone, zlozylem odpowiednie dokumenty i dostalem 450 zwrotu...polecam robic przez taxback.



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS