index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-08-2012, 13:20   #11
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Na tym dystansie, który mnie czeka, to jest około półtora baku benzyny pomijając wszystko inne, także temat jak najbardziej pod dyskusję



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 01-08-2012, 13:26   #12
sito_zabrze
Dziadostwo VU
 

Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Śląsk
Auto: VC na LPG :/
Posty: 3,028
Domyślnie

Zakładaj zimówki i jedź. Wg mnie czy na zimówkach czy na letnich, mając auto zawalone gratami i ciągnąc przyczepkę, musisz i tak jechać mega uważnie i dużo wolniej niz normalnie. Ja decydując sie na zimówki w Chorwacji robiłem to świadomie i tylko bardziej uważałem i jechałem o 10-20% wolniej niz zwykle.



Były dwie VC dieselku :love:

Ostała sie ino jedna VC z LPG :D
sito_zabrze jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 01-08-2012, 19:00   #13
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

Ja na Cyprze kiedys jezdzilem Mitsubishi Pajero ktore mialo zimowe kapcie zalozone i przy 40+ upalach nie zauwazylem zeby auto jezdzilo nie tak. Zreszta na niektorych letnich mozna miec gorsza trakcje niz na zimowkach latem...
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 01-08-2012, 19:56   #14
empoli71
 
Awatar empoli71
 

Dołączył: 29.01.2009
Skąd: Italy Gavena
Auto: VW Sharan 1.8t
Posty: 27
Domyślnie

We Włoszech nie ma żadnego problemu wystarczy że bieżnik ma odpowiednią wysokość
empoli71 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 03-08-2012, 19:12   #15
Rudolf
 
Awatar Rudolf
 

Dołączył: 12.10.2004
Skąd: Monchengladbach/ Niemcy
Auto: VW Passat B6
Posty: 10,084
Domyślnie

Krzyś ad niemiec.
W lecie na zimowych problemu nie ma Zapłacisz i stracisz dowodzik za jazdę w zimie na letnich. Co kraj to obyczaj



Koronowo - I miejsce na 1/4 mili w klasie 1.6 16v-1.8 8v
Kobyla Góra - II miejsce naj tuning, VI miejsce naj Vectra
Sulejów - I miejsce w naj tuning, IV miejsce naj Vectra B
Kobyla Góra 2006 - II miejsce naj Vectra B
Boszkowo - I miejsce naj tuning, IV miejsce naj Vectra B

VU #
71
był sobie Vector
teraz jest PASIBRZUCH

https://lh3.googleusercontent.com/-d...8/P3300012.jpg
Rudolf jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 03-08-2012, 19:59   #16
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Mnie dalej nurtuje zagadnienie zimówek w Niemczech,a mianowicie jak to sie ma międzynarodowego prawa stanowiącego o wyposażeniu pojazdu w przejazdach międzynarodowych.
Mowa tu o konwencji wiedeńskiej.
Zagłębiał się ktoś??

Na promach wciskają ludziom gaśnice,trójkąty,a teraz niby francuzi wymyślili sobie alkomaty
Kiedyś czytałem tekst tej konwencji i nie doczytałem,że muszę dostosować wyposażenie pojazdu do każdego kraju do którego wjeżdżam,może coś przeoczyłem??
Nie chodzi mi tu o dyskusję o zdrowym rozsądku,tylko o to jak to wygląda z punktu widzenia litery prawa.
Bo jeśli jest tak,ja mi się wydaje,to moge sobie jechać w zimie w Niemczech,na czeterech letnich oponach,z których każda ma inną rzeźbę bieżnika



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-08-2012, 10:22   #17
terex
 

Dołączył: 03.02.2010
Skąd: Linkoping-S-/Głuchołazy-PL-
Auto: VW
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Mnie dalej nurtuje zagadnienie zimówek w Niemczech,a mianowicie jak to sie ma międzynarodowego prawa stanowiącego o wyposażeniu pojazdu w przejazdach międzynarodowych.
Mowa tu o konwencji wiedeńskiej.
Zagłębiał się ktoś??

Na promach wciskają ludziom gaśnice,trójkąty,a teraz niby francuzi wymyślili sobie alkomaty
Kiedyś czytałem tekst tej konwencji i nie doczytałem,że muszę dostosować wyposażenie pojazdu do każdego kraju do którego wjeżdżam,może coś przeoczyłem??
Nie chodzi mi tu o dyskusję o zdrowym rozsądku,tylko o to jak to wygląda z punktu widzenia litery prawa.
Bo jeśli jest tak,ja mi się wydaje,to moge sobie jechać w zimie w Niemczech,na czeterech letnich oponach,z których każda ma inną rzeźbę bieżnika
Kolego czytałes" aspekty praktycznei konwencji i chyba nie zrozumiałes o czym ona mówi ,wiec sama" konwencja wiedenska z 1968 o ruchu drogowym" mówi o wyposazeniu obowiazkowym kazdego pojazdu takim jak wymagany jest w kraju jego rejestracji ,a to o czym piszesz czyli pasy bezpieczenstwa, swiatła do jazdy dziennej,takie same opony na kazdej osi,zakaz jazdy na oponach zimowych w lecie to juz mowa o bezpieczenstwie w ruchu drogowym a tu juz kazdy kraj ma inne regulacje prawne.



[SIZE=2][B][U] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffff89e468419374.html"][IMG]http://images67.fotosik.pl/522/ffff89e468419374m.jpg[/IMG][/URL][/U][/B][/SIZE][FONT=Century Gothic]Pozdrawiam [/FONT]:sup: [SIZE=2][B][U]VU#620[/U][/B][/SIZE]
terex jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-08-2012, 14:19   #18
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez terex Zobacz posta
Kolego czytałes" aspekty praktycznei konwencji i chyba nie zrozumiałes o czym ona mówi ,wiec sama" konwencja wiedenska z 1968 o ruchu drogowym" mówi o wyposazeniu obowiazkowym kazdego pojazdu takim jak wymagany jest w kraju jego rejestracji
Tutaj pokazałeś kto własnie jej nie czytał
Ja takiego zapisu nie znalazłem,a to o czym mówisz to jest własnie aspekt praktyczny tej konwencji
Konwencja wiedeńska to sporo więcej niż rozprawka o wyposażeniu pojazdów.
Ma na celu ujednolicenie przepisów ruchu drogowego oraz mówi o warunkach technicznych pojazdów w ruchu międzynarodowym.

Jeśli jednak tak ją czytałeś,to wskaż mi dokładnie,gdzie jest napisane,że nie mogę jechać za granicę na oponach z rożną rzeźbą bieżnika,mając ważne badanie techniczne z UK



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-08-2012, 15:24   #19
terex
 

Dołączył: 03.02.2010
Skąd: Linkoping-S-/Głuchołazy-PL-
Auto: VW
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Tutaj pokazałeś kto własnie jej nie czytał
Ja takiego zapisu nie znalazłem,a to o czym mówisz to jest własnie aspekt praktyczny tej konwencji
Konwencja wiedeńska to sporo więcej niż rozprawka o wyposażeniu pojazdów.
Ma na celu ujednolicenie przepisów ruchu drogowego oraz mówi o warunkach technicznych pojazdów w ruchu międzynarodowym.

Jeśli jednak tak ją czytałeś,to wskaż mi dokładnie,gdzie jest napisane,że nie mogę jechać za granicę na oponach z rożną rzeźbą bieżnika,mając ważne badanie techniczne z UK
To juz bedzie totalny spam ale powiedz mi czy prawo w Wielkiej Brytanii pozwala na takie uzytkowanie opon ,czyli cztery rozne rodzaje bieznika?
Bo np : w polsce jest to zabronione i zaraz po badaniu technicznym moge załozycz 4 inne opony i pojezdze do najblizszej kontroli policji http://www.motofakty.pl/artykul/wazna-rzezba-bieznika.html http://www.zwolak.pl/porady-zakupy-3



[SIZE=2][B][U] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffff89e468419374.html"][IMG]http://images67.fotosik.pl/522/ffff89e468419374m.jpg[/IMG][/URL][/U][/B][/SIZE][FONT=Century Gothic]Pozdrawiam [/FONT]:sup: [SIZE=2][B][U]VU#620[/U][/B][/SIZE]
terex jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-08-2012, 23:20   #20
beny13
 
Awatar beny13
 

Dołączył: 11.11.2009
Skąd: Winchester UK
Auto: Vectra C 1.8V 07r
Posty: 20
Domyślnie

Tak prawo w UK pozwala miec 4 inne biezniki byle wysokosc byla odpowiednia i zrobisz MOT bez problemu,ale to jest w prawo UK.
beny13 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS