index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-06-2007, 19:13   #1
se@l
nocny marek VU - frytka też
 

Dołączył: 20.05.2006
Skąd: Poznań
Auto: CLA 200
Posty: 4,753
Domyślnie Szykuje mi się praca w UK

W związku z tym będę miał masę pytań do wyspiarzy

Na razie jeszcze nie jest to pewne ale jestem po pierwszej rozmowie i zapowiada się ciekawie, no i jak mam się wybrać to z rodziną, a to znaczy że na stałe

Albo przynajmniej na kilka dobrych lat. Praca ma być w laboratorium dużej firmy, tak że robiłbym to co lubię i chcę robić.

1. Więc pytanie pierwsze i zasadnicze, jak mieszkać z rodzinką ?
Jak się przedstawiają koszty wynajęcia domu? A może się nie opłaca, gdzie Wy mieszkacie? O koszt zakupu nie pytam na razie

2. Ile można jeździć na PL blachach? coś czytałem że się czepiają.

3. Jak wygląda szkolnictwo, zapisy dzieci do szkoły, Ewa ma teraz 6 lat, Olo dopiero 3.



[URL=www.centino.pl]Moja praca[/URL] Ojciec szóstki :dance:
[URL=http://www.youtube.com/playlist?list=PLaKT3-ojFPsx6zaLhQNtzmwfrbl52xUcp]Teraz bawię się TAK[/URL]
se@l jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 19:20   #2
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

ad1
koszt wynajecia jest uzalezniony od miasta
na zachodzie anglii i na polnocy
jest polowe taniej niz w okolicach londynu
ja place 700 plus oplaty pol godziny jazdy z londynu
o zakup nie pytaj bo ceny od 150000 za flat (czyli mieszkanie w malym bloku)
ad2
ponoc mozna tylko 3 miesiace
pozniej to juz Twoje ryzyko
kumpel zaplacil 500 funtow i auto musial odstawic do polski
ad3
ze szkolami nie ma problemu
o ile sa miejsca
ale przewaznie sa
ja nie mialem problemow
szkoly sa za darmo(datki jakies zbieraja ale to smiech na sali)
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 20:19   #3
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Z mieszkaniem zależy gdzie trafisz.
Na północy jest dużo taniej.U mnie np z racji tego,że mieszkam nad samym morzem w ładnym mieście ceny takie same jak w Londynie.
Cena mieszkania tez w dużym stopniu zależy od jego położenia w danym mieście,wiadomo mniej ciekawe dzielnice-taniej.

Co przyjazdu samochodem,wiadomo na początku najłatwiej polskim zanim zacznie się ogarniać tematy związane z zakupem,ubezpieczeniami i innymi niezbędnymi rzeczami.No i trochę gratów zawsze można zapakować z Polski.Jednak radziłbym jak najszybciej kupować anglika,żeby nie rzucać sie w oczy.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 20:36   #4
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

Ja tam bym proponował na początek przyjechać samemu bez rodzinki...zawsze to łatwiej sie przemieszczać załatwiać.A nuż coś nie wypali to samemu prędzej sobie poradzisz.Na początek wynajmiesz sobie mały pokoik i będziesz organizował wszystko od podstaw ...mieszkanie ,flat ,domek itp. mebelki telewizory radia garnki i wiele innych rzeczy.Ja jak wynajmowałem flat to było tylko łóżko,lodówka,kuchenka i meble kuchenne i nic więcej.A ceny są różne i trzeba szukać okazji ja płace za dość duży flat 400 na miesiąc za to szwagierka za dwa duże pokoje ogromny salon kuchnie przed pokój i łazienkę w bloku płaci tylko 500.Miałem kiedyś okazje na domek parterowy na dobrej dzielnicy dwa pokoje, salon,kuchnia,ogród podjazd przed domem na dwa samochody stan zajebisty i cena tylko 600 funtów. Plus do tego musisz jeszcze doliczyć opłaty stałe.
Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 21:00   #5
Dodi
Kicia VU & Uśmiech 3-Miasta
 

Dołączył: 04.08.2005
Skąd: 3 city
Auto: autonóżki :D dla zdrowia
Posty: 1,844
Domyślnie

no to pieknie Foczko tylko nie za blisko nas bo to sie moze zle skonczyc
a tak powaznie to Dzidek Gibie ma racje ze prosciej na poczatku jest samemu zeby wszystko pozalatwiac, porzadna chate znalezc itp itd.
Co do szkoly dla Ewuni to juz czas na nia w UK bo od 5 lat zaczynaja dzieci edukacje i przyjecia sa do szkoly co kwartal wiec nie straci calego roku a im szybciej tym lepiej poczatek moze byc trudny ( my to juz mamy za soba ufff) ale dzieci bardzo szybko sie przestawiaja, w zabawie lapia szybko jezyk a nauczyciele tutaj sa przyzwyczajeni do dzieciaczkow bez jezyka i bardzo im pomagaja, indywidualnie prowadza niektore zajecia zeby od poczatku im wszystko wyjasnic ( szkoly sa w stalych porach od 9 do 15, 5 dni w tyg) . Co do Ola to masz 2 opcje albo calodzienne platne przedszkola czynne w godz od 7 czy 8 do 6 wieczorej i dajesz dziecko na tyle godz ile potrzebujesz albo sa przy szkolach 2,5 godz przedszkola w godz 9-11.30 lub 12.30-15 ( w niektorych sa zmienne pory w niektorych stale) i tez bezplalne jak szkoly ale czas zajec krotki. Radzilabym Ola tez od razu dawac do przedszkola zeby sie oswajal z jezykiem bedzie mu latwiej w szkole. Natomiast co do szkol to polecam jednak Katolickie szkoly( oprocz tego ze jest tam religia ) to jednak wiekszosc dzieci bialych sporadycznie trafi sie jakis hindus czy murzynek i jest duze prawdopodobienstwo ze przy tylu Polakach na wyspie traficie na polskie dzieci w szkole co bardzo ulatwi start dzieicakom w szkole w porozumiewaniu sie . Napisz, jesli juz wiesz gdzie mnie wiecej sie wybieracie i powowdzonka w zdobywaniu " tego lepszego " swiata



:los::los::los::los:

Ostatnio edytowane przez Dodi ; 21-06-2007 o 08:22.
Dodi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 21:37   #6
se@l
nocny marek VU - frytka też
 

Dołączył: 20.05.2006
Skąd: Poznań
Auto: CLA 200
Posty: 4,753
Domyślnie

Dzięki Kicia za spore wyjaśnienia co do dzieci.

Na razie nie wiem nic na 100%, wiem że są dwa miejsca, złożyłem CV na ręce pracownika i czekam na odzew. Potem rozmowa z szefem i... albo wóz albo... Finlandia (jest tam oddział VU ? )

Ale nie będę siedział i czekał, jak dostanę to mogę zacząć od zaraz i muszę jak najwięcej się dowiedzieć co i jak już teraz.

Cytat:
Zamieszczone przez Dzidek Gb
Ja tam bym proponował na początek przyjechać samemu bez rodzinki...
Nie da rady my zawsze razem



[URL=www.centino.pl]Moja praca[/URL] Ojciec szóstki :dance:
[URL=http://www.youtube.com/playlist?list=PLaKT3-ojFPsx6zaLhQNtzmwfrbl52xUcp]Teraz bawię się TAK[/URL]
se@l jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 22:22   #7
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Jak będziesz miał się gdzie zatrzymać z rodzinką to OK,jak nie to tez radziłbym samemu,nawet na kilka pierwszych tygodni,bo znalezienie mieszkania to czasami nie takie hop.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 22:38   #8
se@l
nocny marek VU - frytka też
 

Dołączył: 20.05.2006
Skąd: Poznań
Auto: CLA 200
Posty: 4,753
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Jak będziesz miał się gdzie zatrzymać z rodzinką to OK,jak nie to tez radziłbym samemu,nawet na kilka pierwszych tygodni,bo znalezienie mieszkania to czasami nie takie hop.
To mi załatwicie przed przeprowadzką



[URL=www.centino.pl]Moja praca[/URL] Ojciec szóstki :dance:
[URL=http://www.youtube.com/playlist?list=PLaKT3-ojFPsx6zaLhQNtzmwfrbl52xUcp]Teraz bawię się TAK[/URL]
se@l jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-06-2007, 22:52   #9
paweł2000
 
Awatar paweł2000
 

Dołączył: 13.12.2003
Skąd: <-> Kraków<->
Auto: VC 06" 1.9 CDTI 120 hp
Posty: 642
Domyślnie

Z mieszkaniami to tak jak wyżej , Londyn jest np. bardzo drogi i wychaczyć dobrą chate za tanie pieniądze to już wyższa skoła jazdy. Ja za chate 4 pokojową (3 dwójki i klaustrofobiczna jedynka) płace 1100 + counsil 130 Ł + rachunki .
Jak na początek to proponuje żebyś przyjechał sam . Przy wynajęciu chaty prawie zawsze chcą depozyt który nie jest mały . niekiedy jest to miesięczny czynsz a niekiedy więcej
ja zapłaciłem 1500 Ł + za miesiąc z góry czyli na dzień dobry wywaliłem 2600Ł.
Co do pokoi to jedynke jak dobrze poszukasz to za 65-70 Ł / tyg. wychaczysz. Ale już za większą jedynke to już trzeba dać nawet pod 100 Ł.
Co do samochodu na polskich blachach to możesz jeździć 6 miesięcy i powiem Ci że policja sie czepia coraz bardziej samochodów z polski. Jak Cie już raz zatrzymają to już Cię będą mieć w systemie i już sie nie wybronisz że dopiero przyjechałeś.
A co do szkolnictwa to niestety ja Ci nie pomogę bo sam nie wiem jak z tym jest.



vectra.unlimited #6
VA 2000 91' sprzedana na części , VB 1,8 00' obecny dupowóz
paweł2000 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 21-06-2007, 07:54   #10
Dodi
Kicia VU & Uśmiech 3-Miasta
 

Dołączył: 04.08.2005
Skąd: 3 city
Auto: autonóżki :D dla zdrowia
Posty: 1,844
Domyślnie

depozyt z reguly chca za 6 tyg wiec wiecej niz miesieczny czynsz
szybciej mozna lepsza chate przez agencje
ale wtedy 200 funciakow im trzeba dac tak ot sobie
rzadko kiedy wlasciciel zwraca ta kase
nam sie udalo ale nasz to inna bajka



:los::los::los::los:
Dodi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU


Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS