index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-2009, 12:15   #21
m@ly
 
Awatar m@ly
 

Dołączył: 01.07.2007
Skąd: Bydgoszcz/Southampton
Auto: VC 2.2 SRi 2003
Posty: 96
Domyślnie Prawa jazdy/Polskie samochody w UK

Witam!

Kilka info jeżeli chodzi o prawa jazdy. Jeżeli osoba jest członkiem EU:
1. jako ''visitor'' nie musi wymieniać prawa jazdy as do chyba 75 roku życia - nie oznacza to ze może jeździć sobie bezkarnie po UK. Wszystkie wykroczenia są rejestrowane w bazie danych i taka tez osoba (jeśli to konieczne) może stracić swoje prawa jazdy
2. jako ''resident'' po upływie 3 lat prawa jazdy musi być wymienione na UK (koszt ok 50 funtów)

Jeżeli chodzi o poruszanie się po angielskich drogach polskim samochodem może to trwać do 6 miesięcy chyba ze ktoś pracuje to do 9. Jak kolega wyżej napisał po tym upływie samochód musi wyjechać z kraju.
Dla tych szczęśliwców którzy przekraczają ten okres radził bym uważać. Z tego co ja słyszałem jest tutaj (na pewno mojej okolicy - Southampton) akcja gdzie policja zgarnia polskie samochody. Nie jednokrotnie słyszałem od znajomych ze komuś tam zabrali samochód. Po upływie tych 6 czy 9 miesięcy (jeżeli ktoś chce jeździć dłużej niż maksymalny okres i nie pieprzyć się z wyjazdem i wjazdem do kraju) samochód musi być przerejestrowany na Agielskie blachy. Oczywiście przednie światła odpowiednio skierowane, zrobiony MOT i prędkościomierz musi wskazywać mile oprócz km. Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś zostaje na dłużej to warto kupić angielski samochód. No chyba że ktoś ma podejście takie w Polsce ubezpieczenie jest o wiele tańsze. No jest, ale tutaj ubezpieczenie tez nie kosztuje nie wiadomo ile a na pewno jest łatwiej.

Pozdrowionka
m@ly jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 14:26   #22
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Z tym też bym uważał,bo OC chyba musi byc opłacone,przynajmniej kiedyś tak było.
Powiem, że ta sytuacja też mnie trochę niepokoi. Tak było i dalej tak jest, choć były jakieś sygnały, że próbują ten przepis zmienić. Nie wiem tylko, czy gdyby konsekwentnie to sprawdzali i czepiali się, to musiałbym samochód w Polsce na siłę ubezpieczyć ponownie, czy też naliczyliby mi ubezpieczenie za ostatnie trzy lata,które to samochód stoi bez ubezpieczenia. Najgorsze jest to, że w Polsce nie mozna samochodu czasowo wyrejestrować jak np. w Niemczech. Jedyne wyjście to zezłomowanie lub sprzedaż.



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 15:35   #23
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

no i jeśli masz rok przerwy w ubezpieczaniu to tracisz zniżki ( przynajmniej tak było nim wyjechałem)
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 15:55   #24
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Drozdu Zobacz posta
no i jeśli masz rok przerwy w ubezpieczaniu to tracisz zniżki ( przynajmniej tak było nim wyjechałem)
To akurat mi wisi. Kontynuuję zniżki z Polski tu (miałem 4 miesiące przerwy zanim nabyłem tu auto) i co roku nabywam nowych, wiec jakby zdarzyła się przedziwna sytuacja, że miałbym kiedyś wrócić do Polski, to mam zniżki stąd,które powinny być w Polsce uznane. Chodziło mi o taką sytuację np. że jadę teraz do Polski i chcę ponownie ubezpieczyć moje auto, które stoi tam w garażu zarejestrowane, ale nieubezpieczone od 3 lat. Czy wystarczyłoby kupić ubezpieczenie, czy musiałbym zapłacić też ubezpieczenie za te trzy lata wstecz ?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 16:00   #25
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

Z tego co wiem samochód musi mieć ciągłość ubezpieczenia więc będziesz musiał zapłacić za 3 lata.
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 21:00   #26
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Nie wiem czy naliczą tylko wstecz z jakimiś tam odsetkami czy nie zajmie się tym ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny,jeśli tak to koszty mogą być spore



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 22:15   #27
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

W takim razie jak legalnie wyrejestrować samochód, gdy zaczęło się go np. sprzedawać na części ?
Przegladu ważnego nie ma od 2.5 roku a przecież bez ważnego przeglądu czyli podbitego dowodu rejestracyjnego nie mógłbym wykupić ubezpieczenia nawet gdybym chciał. Ostatnie towarzystwo ubezpieczeniowe powiadomiłem w odpowiednim terminie, że nie będę kontynuował ubezpieczenia. Czyli co ? Bebechy wyjąć a budę zezłomować ?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 22:18   #28
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

wystarczy że wyzłomujesz samo nadwozie z numerami i blok silnika otrzymasz papierki i z tablicami do wydziału komunikacji.
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 23:18   #29
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Silnik też ? Przecież teraz silnik jest jako tzw. część zamienna i można robić dowolne przeszczepy więc chyba silnika nie trzeba złomować ?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 27-07-2009, 20:16   #30
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

Zwracam honor masz racje sama buda styka
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU


Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS