index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-08-2012, 09:30   #21
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez beny13 Zobacz posta
pozwala miec 4 inne biezniki
...i możesz mieć pomieszane letnie z zimowymi - byle by bieżnik był w granicach tolerancji.
.................................................. ...........
Bury już Cię widzę jak recytujesz niemieckiej Policji drogowej ustępy z Konwencji Wiedeńskiej
Zrobisz wypadek w zimę nie posiadając zimowych opon to nawet Biblia Szatana Ci nie pomoże...

A co do nowego przepisu że na terenie Francji potrzeba posiadać swój alkomat - żaden problem ( koszt 1,5 -3 euro)
, to chyba mniejszy wydatek niż uczenie się Konwencji Genewskiej na pamięć.

Ja tam w zimę jadę na zimówkach i nie martwię się czy muszę czy nie muszę...alkomatu nie posiadam bo jadę tylko 30 km przez Francję , ale jak będę jechał do Paryża to sobie kupię bo może się przydać i to nie tylko przy kontroli Policji...
Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-08-2012, 10:38   #22
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Zimowe opony mam.
Chodzi tylko o znajomość przepisów.

Jadąc z UK żadnego alkomatu mieć nie musisz,tak jak i gaśnicy,trójkąta itp, a mimo tego wciskają Ci to na promie,rozdając kłamliwe ulotki przed wjazdem.

Jesli będzie trzeba,to wdam się w dyskusję z niemieckim policjantem



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-08-2012, 10:48   #23
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Teoria jest taka jak mówisz - auto ma spełniać warunki kraju, w którym jest zarejestrowane. Ale nie wiem czy kwestia opon nie wpada bardziej pod przepisy o ruchu drogowym niż o rejestracji pojazdów. Trochę tak jakbyś policjantowi w Szwajcarii chciał wytłumaczyć, że jechałeś autostradą 140 bo tyle można w Polsce.



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-08-2012, 11:13   #24
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Właśnie o to chodzi,że nikt nic nie wie.
A jak już wie,to usłyszał gdzieś od kogoś.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-08-2012, 17:54   #25
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
nikt nic nie wie.
-jak nie wie
...każdy samochód poruszający się po Francji musi być wyposażony w alkomat chemiczny lub elektroniczny. To element walki z pijanymi kierowcami, ponieważ - jak tłumaczą władze - od 2006 r. alkohol jest pierwszą przyczyną zgonów na francuskich drogach.

Oznacza to, że każdy kierowca musi zaopatrzyć się w co najmniej jeden alkomat chemiczny, którego cena waha się od jednego do trzech euro, lub alkomat elektroniczny.
Chcesz wiedzieć więcej zadzwoń do Ambasady Francuskiej.
Za brak alkomatu będzie grozić grzywna w wysokości 11 euro, ale dopiero od 1 listopada 2012 roku.
Co do kamizelki i trójkąta to już nie muszę chyba pisać jak to jest w Unii Europejskiej
Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-08-2012, 18:19   #26
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Podaj mi akt prawny zmuszający mnie do posiadania np trójkąta jadąc do UE autem zarejestrowanym w UK...



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-08-2012, 18:49   #27
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Podaj mi akt prawny zmuszający mnie do posiadania np trójkąta
...jak przyjadę do Southampton to pójdę na komisariat i udowodnię Ci że trójkąt ostrzegawczy i kamizelka są w UK obowiązkowe.
Nie wiem czy akurat jest na to super akt prawny jak w Polsce.

.............................

A zresztą nic nikomu nie będę udowadniał - każdy jest dorosły i wie jak postępować...czy słusznie to się okaże w przyszłości
Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-08-2012, 14:07   #28
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Zupełnie osobną kwestią jest sensowność tego przepisu o wożeniu alkomatu - co to k$%#a ma zmienić? Jak se dmuchnę w balonik to co? Nagle odezwie się rozsądek u gbura z czerwonym od wina pyskiem, który nie widzi problemu w jeździe na korbie po wypiciu butelki czerwonego? Śmiechu warte... Po 1 listopada mi to lotto, bo już będę w Polsce, ale jak się wybiorę w odwiedziny do znajomych to na pewno alkomatu kupować nie zamierzam. To jak te słynne za długie nożyczki w Polskich apteczkach, albo brak gaśnic w niemieckich autach - sądy po obu stronach Odry orzekały, że mandaty wystawione za to są bezprawne, myślę, że analogicznego wyroku można się spodziewać w sprawie alkomatu, trójkąta czy kamizelki. Inna sprawa - czy nie taniej jest wrzucić taką kamizelkę czy trójkąt (które akurat mają dużo sensu), niż się wozić po sądach i tracić czas i nerwy.

Moje pytanie w tym temacie jest jednak takie, czy kwestia opon jest traktowana tak samo - mi się wydaje, że raczej nie. Przecież jak pojadę na przegląd rejestracyjny autem na letnich kapciach, to diagnosta nie będzie mi zaglądał do garażu czy mam też kapcie na zimę. W Polsce chyba np. obecność i ważność gaśnicy powinien sprawdzić, jeśli się nie mylę. Prędzej mi to podpada pod takie przepisy o ruchu drogowym, jak na przykład nakaz stosowania łańcuchów w alpach w przypadku śniegu - i za ich brak policja ma prawo, przynajmniej we Francji, cofnąć delikwenta do domu z mandatem. Nie mając ich powodujesz zagrożenie na drodze nie mniejsze niż przekraczając dopuszczalną prędkość o 100km/h.



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-08-2012, 15:13   #29
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Krzysieq Zobacz posta
i ważność gaśnicy
o dacie wanoci chyba nic nie ma,warto wygrzebac przepis albo poprosic naszego nadwornego diagnoste o wypowiedzenie sie na ten temat
z tego co mi wiadomo to gasnica ma byc sprawna,a date waznosci moga sprawdzac tylko w pojazdach przewozacych ladunki niebezpieczne i autokarach

a ta cala konwencja wiedenska to wlasnei zbior przepisow ropwniez o ruchu drogowm,majaca na celu ujednolicenie ich w roznych krajach,w polsce jeszcze nei tak dawno cos zmeiniali w prawie o ruchu drogowym zeby sie przystosowac,
z tego co w niej wyczytalem to kraje ktore to podpisaly,moga stosowac zaostrzenia wobec pojazdow u siebie zarejestrowanych w sprawach zwiazanych z dopuszczeniem do ruchu,ale nie w taki sposob aby ich przepisy byly sprzeczne z konwencja



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.




Ostatnio edytowane przez Bury ; 06-08-2012 o 15:41.
Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-08-2012, 18:47   #30
Kocur
 
Awatar Kocur
 

Dołączył: 29.05.2008
Skąd: Kraków
Auto: Mondeo MK4 2.5 Turbo
Posty: 1,230
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta

kraje ktore to podpisaly,moga stosowac zaostrzenia wobec pojazdow u siebie zarejestrowanych w sprawach zwiazanych z dopuszczeniem do ruchu,ale nie w taki sposob aby ich przepisy byly sprzeczne z konwencja

Racja. Opony a raczej wymóg zimówek w określonej porze roku nie podchodzi pod konwencję ponieważ opona nie jest uznana jako "wyposażenie" samochodu.

Ale np. nie mogą Cię w Niemczech czy w Czechach skasować za brak odpowiednich przyrządów w apteczce albo np. na Słowacji za brak kompletu żarówek zapasowych do każdego światła.

Jeśli polskie prawo nie przewiduje wyposażenia auta w alkomat to Francuzi mogą pocałować w dolot

Co do gaśnicy - jeśli jest wymagana (a jest) to oczywiście że musi mieć aktualną pieczątkę - w Polsce za przeterminowaną gaśnicę też są mandaty.



MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Kocur jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS