index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-2009, 11:15   #21
m@ly
 
Awatar m@ly
 

Dołączył: 30.06.2007
Skąd: Bydgoszcz/Southampton
Auto: VC 2.2 SRi 2003
Posty: 96
Domyślnie Prawa jazdy/Polskie samochody w UK

Witam!

Kilka info jeżeli chodzi o prawa jazdy. Jeżeli osoba jest członkiem EU:
1. jako ''visitor'' nie musi wymieniać prawa jazdy as do chyba 75 roku życia - nie oznacza to ze może jeździć sobie bezkarnie po UK. Wszystkie wykroczenia są rejestrowane w bazie danych i taka tez osoba (jeśli to konieczne) może stracić swoje prawa jazdy
2. jako ''resident'' po upływie 3 lat prawa jazdy musi być wymienione na UK (koszt ok 50 funtów)

Jeżeli chodzi o poruszanie się po angielskich drogach polskim samochodem może to trwać do 6 miesięcy chyba ze ktoś pracuje to do 9. Jak kolega wyżej napisał po tym upływie samochód musi wyjechać z kraju.
Dla tych szczęśliwców którzy przekraczają ten okres radził bym uważać. Z tego co ja słyszałem jest tutaj (na pewno mojej okolicy - Southampton) akcja gdzie policja zgarnia polskie samochody. Nie jednokrotnie słyszałem od znajomych ze komuś tam zabrali samochód. Po upływie tych 6 czy 9 miesięcy (jeżeli ktoś chce jeździć dłużej niż maksymalny okres i nie pieprzyć się z wyjazdem i wjazdem do kraju) samochód musi być przerejestrowany na Agielskie blachy. Oczywiście przednie światła odpowiednio skierowane, zrobiony MOT i prędkościomierz musi wskazywać mile oprócz km. Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś zostaje na dłużej to warto kupić angielski samochód. No chyba że ktoś ma podejście takie w Polsce ubezpieczenie jest o wiele tańsze. No jest, ale tutaj ubezpieczenie tez nie kosztuje nie wiadomo ile a na pewno jest łatwiej.

Pozdrowionka
m@ly jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 13:26   #22
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Z tym też bym uważał,bo OC chyba musi byc opłacone,przynajmniej kiedyś tak było.
Powiem, że ta sytuacja też mnie trochę niepokoi. Tak było i dalej tak jest, choć były jakieś sygnały, że próbują ten przepis zmienić. Nie wiem tylko, czy gdyby konsekwentnie to sprawdzali i czepiali się, to musiałbym samochód w Polsce na siłę ubezpieczyć ponownie, czy też naliczyliby mi ubezpieczenie za ostatnie trzy lata,które to samochód stoi bez ubezpieczenia. Najgorsze jest to, że w Polsce nie mozna samochodu czasowo wyrejestrować jak np. w Niemczech. Jedyne wyjście to zezłomowanie lub sprzedaż.



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 14:35   #23
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

no i jeśli masz rok przerwy w ubezpieczaniu to tracisz zniżki ( przynajmniej tak było nim wyjechałem)
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 14:55   #24
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Drozdu Zobacz posta
no i jeśli masz rok przerwy w ubezpieczaniu to tracisz zniżki ( przynajmniej tak było nim wyjechałem)
To akurat mi wisi. Kontynuuję zniżki z Polski tu (miałem 4 miesiące przerwy zanim nabyłem tu auto) i co roku nabywam nowych, wiec jakby zdarzyła się przedziwna sytuacja, że miałbym kiedyś wrócić do Polski, to mam zniżki stąd,które powinny być w Polsce uznane. Chodziło mi o taką sytuację np. że jadę teraz do Polski i chcę ponownie ubezpieczyć moje auto, które stoi tam w garażu zarejestrowane, ale nieubezpieczone od 3 lat. Czy wystarczyłoby kupić ubezpieczenie, czy musiałbym zapłacić też ubezpieczenie za te trzy lata wstecz ?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 15:00   #25
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

Z tego co wiem samochód musi mieć ciągłość ubezpieczenia więc będziesz musiał zapłacić za 3 lata.
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 20:00   #26
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Nie wiem czy naliczą tylko wstecz z jakimiś tam odsetkami czy nie zajmie się tym ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny,jeśli tak to koszty mogą być spore



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 21:15   #27
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

W takim razie jak legalnie wyrejestrować samochód, gdy zaczęło się go np. sprzedawać na części ?
Przegladu ważnego nie ma od 2.5 roku a przecież bez ważnego przeglądu czyli podbitego dowodu rejestracyjnego nie mógłbym wykupić ubezpieczenia nawet gdybym chciał. Ostatnie towarzystwo ubezpieczeniowe powiadomiłem w odpowiednim terminie, że nie będę kontynuował ubezpieczenia. Czyli co ? Bebechy wyjąć a budę zezłomować ?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 21:18   #28
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

wystarczy że wyzłomujesz samo nadwozie z numerami i blok silnika otrzymasz papierki i z tablicami do wydziału komunikacji.
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 26-07-2009, 22:18   #29
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Silnik też ? Przecież teraz silnik jest jako tzw. część zamienna i można robić dowolne przeszczepy więc chyba silnika nie trzeba złomować ?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 27-07-2009, 19:16   #30
Drozdu
 
Awatar Drozdu
 

Dołączył: 14.06.2009
Skąd: Stalowa Wola-Londyn
Auto: VC 2,0 DTI 2003r
Posty: 64
Domyślnie

Zwracam honor masz racje sama buda styka
Drozdu jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS