index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-12-2008, 12:22   #101
Remiks
 
Awatar Remiks
 

Dołączył: 11.12.2008
Skąd: Alfreton UK/Bydgoszcz
Auto: Vectra B 1.8 SRI
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez GAWLAK Zobacz posta
na instrukcji znajdziesz
...wlasnie ,ze instrukcji brak :/

mkaminski100 <= zdjecie podalem jako przykladowe do typu "nalepek", ale i tak wielkie dzieki cos wymysle i mam nadzieje ze nie zostanie slad po nich Pozdrawiam
Remiks jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2008, 12:41   #102
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

no to pech
te co ja kupowalem
sa na promie i w hallfords
maja instrukcje

slad mozna spokojnie zmyc
WD40 i po sprawie
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2008, 15:45   #103
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez GAWLAK Zobacz posta
no to pech
te co ja kupowalem
sa na promie i w hallfords
maja instrukcje

slad mozna spokojnie zmyc
WD40 i po sprawie
Slyszalem wlasnie ze po WD40 schodzi. Niestety zawsze zostaje natluszczona powierzchnia I dosc smiesznie to wyglada jak popada deszcz – jakby auto plakalo
Najlepszy do kleju jest White Spirit, ale nie wiem jak reaguje z plastikiem I warstwami ochronnymi.
Pierwszym razem przypomnialem sobie o naklejkach juz w Polsce, a drugim przeszedlem sie po parkingu przed promem I z calej kupu tylko kilka aut mialo naklejki.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2008, 21:39   #104
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100 Zobacz posta
Nigdy tego nie zakladalem i nikt nigdy nie mrugal, ze oslepiam. Dla ciekawosci sprawdzalem w Polsce z kolega i te swiatla nie oslepiaja mocniej niz kontynentalne.
Nie mialbym nic przeciwko tym naklejkom, ale widzialem na ilu lampach zostaje klej po odklejeniu. Na szklanym reflektorze to nie problem, ale z plastikowego nie zdrapiesz.
P.S. Na zdjeciach pokazane sa soczewki, ktore maja w wiekszosci przypadkow regulowane przeslone i nie potrabne sa takie naklejki.
W przypadku swiatel z soczewkami zauwazylem, ze one swieca bardzo nisko i ja po prostu obnizam dodatkowo o 1 i jest ok. W poprzednim aucie z przezroczystymi lampami oslepialem wszystkich jak popadlo i nalepki byly niezbedne...
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2008, 21:41   #105
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100 Zobacz posta
Slyszalem wlasnie ze po WD40 schodzi. Niestety zawsze zostaje natluszczona powierzchnia I dosc smiesznie to wyglada jak popada deszcz – jakby auto plakalo
Najlepszy do kleju jest White Spirit, ale nie wiem jak reaguje z plastikiem I warstwami ochronnymi.
Pierwszym razem przypomnialem sobie o naklejkach juz w Polsce, a drugim przeszedlem sie po parkingu przed promem I z calej kupu tylko kilka aut mialo naklejki.
Slady po nalepkach najszybciej schodza przy uzyciu alkoholu (ja osobiscie uzylem czystego spirytu:P (nie bijcie mocno) White Spirit moze uszkodzic plastik lampy, ale mozna tu dostac odpowiednik denaturatu, ktory jest jak najbardziej odpowiedni
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-12-2008, 21:45   #106
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100 Zobacz posta
Slyszalem wlasnie ze po WD40 schodzi. Niestety zawsze zostaje natluszczona powierzchnia I dosc smiesznie to wyglada jak popada deszcz – jakby auto plakalo
robilem tak kilka razy i nie mialem problemow jak opisales
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-12-2008, 07:02   #107
Kowal
 
Awatar Kowal
 

Dołączył: 14.12.2007
Skąd: Manchester UK/Lubelskie PL
Auto: y20dth/z22se/z32se
Posty: 753
Domyślnie

U mnie nie bylo zadnego problemu ze zmyciem.Zawsze to robie benzyna ekstrakcyjna i bez problemu schodzi.
Kowal jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-12-2008, 09:21   #108
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

ASPRO - w soczewkach jest dzwignia ktora ustawia lampe z \_\_ na ____. Nie trzeba obnizac. Zrezta przy ksenonie nie obnizysz. White spirit jest na parafinie, a nie rozpuszczalniku. To tak jak oczyszczanie smoly maslem - jedno z drugim sie rozpuszcza.
Gawlak - kilka razy musialem uruchamiac zamarzniety spryskiwacz lamp i mialem pod reka jedynie WD40 i wokol miejsca gdzie pryskalem rano zbieraly sie krople jak po woskowaniu. Tak naprawde to jest problem dla estetow i mi nigdy nie przeszkadzal. Pewnie i tak schodzi po 2 deszczach.
Kowal - benzyna nadalje sie do szklanych lamp, plastikowe niszczy. To wiem, bo widzialem efekt oczyszczania kloszy benzyna ekstrakcyjna.

Tak naprawde kazdy robi jak lubi. Jedni uwazaja, ze oslepiaja, inni, ze nie. Wg mnie wystarczy zjechac we Francji z promu w nocy i popratrzec na nadjezdzajace swiatla czy oslepiaja. Wsrod aut jest mnostwo wracajacych angielskich a ogromna wiekszosc nie ma naklejek. Kup naklejki i popatrz ilu ludzi oslepia.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-12-2008, 09:57   #109
ttomekk
 

Dołączył: 11.10.2007
Skąd: mazowieckie
Auto: VB '00 2.2 dti
Posty: 173
Domyślnie

Mowisz ze fabryczne xenony od vectry b mozna ustawiac na ____ z poziomu \__ \__ ???
ttomekk jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-12-2008, 11:59   #110
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Tak, otwierasz gumowa oslone zarowki od swiatel dlugich z tylu reflektora I w srodku jest mala biala, plastikowa raczka – jest od strony soczewki. Troche malo widoczna i srednio dostepna do siegniecia.
Jak pamietam chyba w dol sie naciska I juz przeslona sie zmienia. Przekladnie ustawia sie tylko max gora, max dol, bez pozycji posrednich (otwarcie, zamkniecie dodatkowej przeslony). Najlepiej podjechac pod sciane I patrzec jak sie zmienia swiatlo zaleznie od ustawianie.
Jak znajde czas to wkleje zdjecia.
Takie wynalazki sa w VB I VC ale tylko przy soczewkach.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS