index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-12-2007, 09:06   #21
Finezja
 

Dołączył: 02.10.2006
Skąd: W-wa, OSTRowiec Św.
Auto: OOOO A4 B6 TDI
Posty: 5,621
Domyślnie

Tak was czytam i nie wyrabiam. A ile byście chcieli zarabiać w Polsce.
Nasza gospodarka to nie GB. I jeszcze długo nie będzie. Strasznie w tym temacie marudzicie. Za 3 tys to spokojnie można żyć w Polsce i to gdzie sie chce, ale i za dużo mniejsze pieniądze Też. A jak komuś nie starcza to niech ograniczy potrzeby i juz.(bez przesady oczywiscie). Ja wiem ze w pewnych rejonach pracy jest mniej ale winno jej byc coraz wiecej.



Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
:D


[SIZE=1]"VU MUPPET TEAM"

EURO2012 - się buduje zobacz [URL]http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=55919&page=11[/URL]

[/SIZE][B][SIZE=2][COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][/B]
Finezja jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 10:41   #22
Kali
You Can Dance
 

Dołączył: 03.02.2004
Skąd: Tychy
Auto: Vectra 3.2/ Insignia 4x4
Posty: 6,825
Domyślnie

Ty juz Malygreg troche przesadzasz. Moze obniz troche aspiracje, bo i samochodu nigdy nie kupisz i roboty w Polsce nie znajdziesz.
A co do mowienia o "kokosach" na wyspach to wlasnie dla mnie to jest przesada. Te roznice sie juz coraz bardziej zacieraja, jak ktos jest fachowcem w Polsce to nigdzie nie musi wyjezdzac, do dobrze zyje.

Nie wiem ile wy tam zarabiacie na tych wyspach, ale jest to analogiczne do tego co maja ludzie w Polsce. Zwykly samochod i mieszkanie to nie szczyt luksusu, zeby opuszczac kraj dla tego. Nie musze dodawac jak zyja rodowici obywatele z odpowiednimi stanowiskami, wiec przepasc sie robi jeszcze wieksza.



pozdro, Kali
Kali jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 11:18   #23
SLEDZIU
 

Dołączył: 02.02.2005
Skąd: Wrocław
Auto: Mini JCW & F31 330ix
Posty: 18,257
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Finezja
Za 3 tys to spokojnie można żyć w Polsce i to gdzie sie chce, ale i za dużo mniejsze pieniądze Też. A jak komuś nie starcza to niech ograniczy potrzeby i juz.(bez przesady oczywiscie). Ja wiem ze w pewnych rejonach pracy jest mniej ale winno jej byc coraz wiecej.
Pod warunkiem, że jesteś kawalerem, masz jakieś wykształcenie dzięki któremu te 3 koła zarobisz i nie masz dzieci i rodziny na utrzymaniu.

Przyjmijmy taki wariant:
Małżeństwo wykształcone, zarobki wspolne powiedzmy 4000 netto do utrzymania 2 dzieci. Już różowo nie jest A jak nie masz własnego M to już jest kaszana i wiązanie końca z końcem w sytuacji wynajmowania mieszkania ( Przy takich zarobkach na kredyt hipoteczny w 4 osobowe rodzinie nie ma szans )


jest poprawa u nas ale nie dla wszystkich, trzeba jeszcze długo czekać aby było lepiej na rynku pracy.



[FONT=Courier New][URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/239399.html"][IMG]http://images.spritmonitor.de/239399_5.png[/IMG][/URL][/FONT]


[B]Było:[/B]
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV
VW Passat B5 FL PD 131KM AVF Tiptronic
VW Golf VP 90KM ALH TDI
BMW X3 18d Sdrive

[B]Jest[/B]
Mini Cooper JCW FL F56 MY18 :sledziu:
BMW F31 LCI 330ix MY19 :sledziu:
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 11:23   #24
Kalixt
 
Awatar Kalixt
 

Dołączył: 12.06.2006
Skąd: Warszawa
Auto: OPC 2.8 & CTS 3.6
Posty: 2,934
Domyślnie

W Polsce tak samo mozna dobrze zarabiac. Podam przyklad mojego kumpla, ktory w wieku 30 lat jest juz szefem dzialu IT i ma miesiecznie 12,5 tysiaca. Ma skonczone dobre studia i jest ambitny - pracuje duzo nawet baaardzo duzo do 20-21 codzienie...ale ma to co chcial...wiec mozna, tylko trzeba bardzo chciec, byc zdolnym no i miec troche szczescia w zyciu....trudno tez jak ktos ma skonczona podstawowke i ledwo skleci zdanie na forum (nie obrazajac nikogo), zeby zarabial kokosy itp - dla takich ludzi faktycznie wyjazd za granice i nawet robota przy lopacie bedzie duzo bardziej oplacalna niz u nas.....



Mam ciało boga, co prawda Buddy, ale zawsze to coś.
http://images36.fotosik.pl/193/89d7670113340984.jpg
"VU MUPPET TEAM" - czytaj "ELITARNY"
Kalixt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 11:33   #25
Finezja
 

Dołączył: 02.10.2006
Skąd: W-wa, OSTRowiec Św.
Auto: OOOO A4 B6 TDI
Posty: 5,621
Domyślnie

4000 natto na reke dla rodziny 2+2 to malo ???

rece mi opadły.



Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
:D


[SIZE=1]"VU MUPPET TEAM"

EURO2012 - się buduje zobacz [URL]http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=55919&page=11[/URL]

[/SIZE][B][SIZE=2][COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][/B]
Finezja jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 11:46   #26
SLEDZIU
 

Dołączył: 02.02.2005
Skąd: Wrocław
Auto: Mini JCW & F31 330ix
Posty: 18,257
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Finezja
4000 natto na reke dla rodziny 2+2 to malo ??? rece mi opadły.
Prosze:
utrzymanie mieszkania w duzym mieście okolo 1500 zeta ( z rata kredytu jesli maja lub za wynajem mieszkania )
utrzymanie dzieci w wieku szkolnym lekko 400 zeta
koszty dojazdów całej rodziny do szkól, do pracy 300-400 zeta
Utrzymanie domu i wyzywienie z 1000 minimum
kredyty konsumpcyjny rata okolo 100-200 zeta ( w wersji minimum)

w teorii zostaje 500 zeta do odłożenia ale to teoria, bo ciuchu kosztują, dzieci chcą też iść chociażby do kina.

Ciekawostka: wyjscie do kina całej rodziny to około 80 dych
w razie choroby kasa pojdzie na lekarstwa ( jak starczy)

Jakby był na utrzymaniu samochód to juz wogóle nie ma mowy o oszczędnościach.

Wiadomo są rodziny co sie utrzymaja i za 2 kola miesiecznie ale wesołe życie to to nie jest...



[FONT=Courier New][URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/239399.html"][IMG]http://images.spritmonitor.de/239399_5.png[/IMG][/URL][/FONT]


[B]Było:[/B]
PF 126p
VW Transporter T2
Opel Kadett E C13N
VB X20XEV
VW Passat B5 FL PD 131KM AVF Tiptronic
VW Golf VP 90KM ALH TDI
BMW X3 18d Sdrive

[B]Jest[/B]
Mini Cooper JCW FL F56 MY18 :sledziu:
BMW F31 LCI 330ix MY19 :sledziu:
SLEDZIU jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 11:53   #27
Kalixt
 
Awatar Kalixt
 

Dołączył: 12.06.2006
Skąd: Warszawa
Auto: OPC 2.8 & CTS 3.6
Posty: 2,934
Domyślnie

Sledziu ma racje - to prawda, ale jesli sie mieszka np. w Warszawie. Ja sie ostatnio wkur#@ na co idzie tyle kasy i podliczylem, ze np. miesiecznie wydaje na rodzine 3 tys tylko na jedzenie + proszek do pralki, do zmywarki itp....na opiekunke w Wawie trzeba przeznaczyc kolo 1200-1500 zl miesiecznie....no to juz mam 4500 stalych....a gdzie na mieszkanie, raty sraty itp ? Mam tylko jedno dziecko i wiem ile potrafi zjesc kasy....pieluch, opiekunka, soczki, owocki, kaszki sraszki....zarabac sie mozna.



Mam ciało boga, co prawda Buddy, ale zawsze to coś.
http://images36.fotosik.pl/193/89d7670113340984.jpg
"VU MUPPET TEAM" - czytaj "ELITARNY"
Kalixt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 11:54   #28
Finezja
 

Dołączył: 02.10.2006
Skąd: W-wa, OSTRowiec Św.
Auto: OOOO A4 B6 TDI
Posty: 5,621
Domyślnie

Myślę ze dla wielu ludzi Tutaj , nawet z naszego forum 4000 pln na miesiac to wystarczająca kwota do utrzymania rodziny. Zreszta kasa nie jest najważniejsza w zyciu,jest poniekąd środkiem do osiągniecia celu. Dla mnie ta dyskusja nie ma sensu i wiecej nie bede sie wypowiadał w tym temacie. To zbyt złożona kwestia, i zbyt wiele indywidualnych kwestii ma tutaj ogromne znaczenie. Pozdro.



Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
:D


[SIZE=1]"VU MUPPET TEAM"

EURO2012 - się buduje zobacz [URL]http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=55919&page=11[/URL]

[/SIZE][B][SIZE=2][COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][/B]
Finezja jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 12:09   #29
jacekw
 
Awatar jacekw
 

Dołączył: 27.07.2006
Skąd: Midlands UK [Dom = Białystok]
Auto: Vectra B 2.2 DTi Kombi
Posty: 453
Domyślnie

No dobra kazdy ma w jakims sensie racje.Nie wszyscy ktorzy tutaj przyleci sa bez szkol.Jest sporo osob po studiach.Przeciez nikt tutaj nikogo na sile nie wywiozl to dobrowolny wybor.tutaj jest inaczej niz w polsce i nie uwazam zeby to byl jakis raj czy cos w tym stylu.UK ma swoje plusy i minusy.Zycie pokaze jak Polska bedzie sie rozwijac!

Cytat:
Zamieszczone przez Kalixt
trudno tez jak ktos ma skonczona podstawowke i ledwo skleci zdanie na forum (nie obrazajac nikogo),
w sensie ze kto??
jacekw jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 12:10   #30
Kalixt
 
Awatar Kalixt
 

Dołączył: 12.06.2006
Skąd: Warszawa
Auto: OPC 2.8 & CTS 3.6
Posty: 2,934
Domyślnie

O rany - nikt. Przeciez nie mialem nikogo konkretnego na mysli ! Chodzilo mi tylko o to, by mierzyc sily na zamiary.....moj kumpel, madry facet po studiach po szkole wyjechal do UK i co ? Jezdzi riksza i jest mu tam dobrze !!



Mam ciało boga, co prawda Buddy, ale zawsze to coś.
http://images36.fotosik.pl/193/89d7670113340984.jpg
"VU MUPPET TEAM" - czytaj "ELITARNY"
Kalixt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS