index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-11-2009, 19:46   #11
Dodi
Kicia VU & Uśmiech 3-Miasta
 

Dołączył: 04.08.2005
Skąd: 3 city
Auto: autonóżki :D dla zdrowia
Posty: 1,844
Domyślnie

Międzynarodowa grupa OPTIGEN znana z optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczych wykorzystując możliwości jakie daje nam Unia Europejska (nasz system prawny jest podległy systemowi europejskiemu) w ramach miesięcznego abonamentu (lub nie płacenia go wcale!) proponuje nam legalne zatrudnienie w formie konsultanta telefonicznego (umowa o pracę) w angielskiej firmie, w pełni opłacone i opodatkowane w Wielkiej Brytani!


a ten miesieczny abonament dotyczy tego zatrudnionego ? to on go placi ?

bo jesli tak to ciekawe ile wynosi ?

a czy ta firma tez pojdzie za Ciebie na spotkanie o IN ? hmmmm to czemu ja musialam isc sama skoro moglam sobie Pana wyslac
bo do Home Office to w sumie wysylasz dokumenty
rozumiem ze rozliczac tez oni beda na koniec roku ?
pamietajcie ze inne terminy roku rozliczeniowego
i czy na zusie oszczedzicie a w US bedzie mars na licu
no ale moze sie myle tu naprawde trzeba miec rozlegla wiedze zeby sie nie utopic

o boski losie angielski czemu nie jest on tak łaskawy na Wyspie jak sie tam jest a w Polsce pstrykniesz palcem i jak drut prosciutkie

aha jedna wazna sprawa co do europejskiej karty ubezpieczen
do lekarza w Polsce isc mozecie, ale na refundowane leki z NFZ to juz nie liczcie bo ubezpieczyciel w UK jak ktos np chory w rodzinie i stale potrzebuje opieki lekarskiej i lekow drogich refundowanych to niestety wafel zbity



Ostatnio edytowane przez Dodi ; 10-11-2009 o 19:59.
Dodi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-11-2009, 18:43   #12
sys
 
Awatar sys
 

Dołączył: 22.05.2004
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp.
Auto: Alhambra1.9TDi,T4, camper
Posty: 1,339
Domyślnie

właściwie to alternatywą jest w ogóle nie płacić zusu , zostać bezrobotnym bez prawa do zasiłku ale z prawem do ubezpieczenia zdrowotnego, walić roboty na czarno a zarobiony grosz pakować sobie na konto i liczyć że jakoś to za jakiś czas będzie
...z innej strony patrząc nie wyobrażam sobie że będę płacił ponad 870zł a za 30-35 lat ktoś wypłaci mi lub nie, emeryturę typu 650zł miesięcznie,mówi się już głośno iż 2 filar to mit, do lekarza będę chodził i stał w kolejkach a na wizytę specjalisty będę czekał 2 miesiące... mimo, że płacę na system tylko 330 to jest to jednak 330zł podarowane, bo przez ostatnie 3 lata oprócz szczepień (za które zapłaciłem dodatkowo ), wizyty (oczywiście prywatnej) u stomatologa nie robiem ze swym zdrowiem nic... oczywiście coś może mi się przytrafić jednak na tyle jestem świadomy że zdaję sobie sprawę iż bez dodatkowych środków finansowych mogę co najwyżej dowiedzieć się co mi jest...
... tak myślę, że Ci którzy pracują w UK i są za nich odprowadzane składki więdzą co tak naprawdę za to dostają...prawda? czy się mylę? ...
...po ilu latach pracy w UK uzyskuje się prawa do jakieś tam emerytury?...czytałem, że po 7 ?



...mój sposób na uniknięcie mandatu?...sposób bardzo praktykowany w III RP, natomiast bezwględnie zwalczny przez IV
Klubowicz VU#140
sys jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-11-2009, 19:03   #13
Dodi
Kicia VU & Uśmiech 3-Miasta
 

Dołączył: 04.08.2005
Skąd: 3 city
Auto: autonóżki :D dla zdrowia
Posty: 1,844
Domyślnie

co bedzie za iles tam lat jak przyjdzie na nas kolej do odpoczynku to tego nikt nie wie , narazie liczymy ze jakos sie to pouklada , nasi rodzice i dziadkowie juz sie przeliczyli
co do emerytury w UK nie mam bladego pojecia
co do opieki zdrowotnej jesli ubezpieczysz sie w UK a bedziesz mieszkac w Polsce to zmienic Ci sie jedynie moze na gorsze i prywatna klinika bedzie Twoja podstawa
a uwierz mi ze polska sluzba zdrowia jest miodzik do angielskiej
radze Ci Sys dobrze sie dopytaj specjalistow w tej dziedzinie zebys nie plakal za pare lat ze zabraklo Ci paru dni do emerytury
zreszta podstawowe pytanie co do emerutury w UK to jakie sa kryteria jej przyznawania czy nie musisz miec rezydenta chociazby ? bo tak by kazdemu z ulicy dawali kto nie mieszka w UK i jest w jakies firmie zatrudniony na jedna ilus tam etatu i jeszcze moze za kwote nie podlegajaca opodatkowaniu ? hmmm to ja wracam do UK
Dodi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-11-2009, 01:49   #14
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Co do Optigenu to był kiedyś artykuł gdzieś w necie na ten temat. Koszta tego "abonamentu" to ok. 500 zł miesiecznie.Oczywiście płaci to klient. Fakt, że ta firma te NIN i rejestracje załatwia i zatrudnia cię na 'słupa' w firmie UK, która może w ogóle fizycznie nie istnieć. Prowadzisz swój interes w Polsce + pracujesz niby jako taki konsultant telefoniczny w UK. Rozliczasz się a raczej Optigen to robi z całości dochodu w UK i Polsce. Tutaj składki ubezpieczeniowe są niższe dla prywatnej działalnosci, ale jest jeszcze podatek. Próg wolny od podatku to chyba około 5300 funtów rocznie teraz. Pamiętaj,że nie wykazując dochodów powyżej progu nie płacisz podatku a ubezpieczenie jest niewielkie, ale wtedy do emerytury ci się nie liczy, jesli nie zaczniesz odprowadzać podatku. To mi śmierdzi gruba lewizną i nie wiadomo jak to będzie z tym na przyszłość. Optigen kosi pieniądze, a ty nie jesteś pewny jutra. Jeśli będziesz wykazywał odpowiednie dochody to odprowadzasz już jakiś podatek. Zsumuj podatek, ubezpieczenie i abonament to wyjdzie, że to g... warte.
Poza tym brytyjska skarbówka zainteresuje się po jakimś czasie, jeśli będziesz długo na działalności poniżej progu. Raczej jest przyjazna i pomocna i jest przeciwieństwem naszego US, jednak jeśli tu wykryją jakiś wałek finansowy to najprawdopodobniej leżysz i idziesz siedzieć. To już wtedy jest poważne. A Optigen istnieje, ale nie wiesz czy będzie istnieć.
Poza tym widziałem zdjęcia jakichś śmiesznych dyplomów-certyfikatów i innych pierdół wystawianych takim ludziom jako potwierdzenie zarejestrowania, zatrudniania, coś a'la witamy w UE i inne kolorowe bzdety. Dokumenty, którymi możesz się podetrzeć i takie tu nie istnieją i nie są nikomu potrzebne - no chyba, że dla leszcza, żeby był upewniony, że 'dobrze trafił".
Myślę, że gruby walec i skierowane raczej do grubszych ryb, mogących chcieć zatajać poważniejsze kwoty dochodów. Optigen oferuje różnicę w ZUS-ie ok 300 zł miesięcznie taniej, ale dla mnie to śmierdzi. Tak to widzę.
Co do emerytury brytyjskiej to chyba nie po 7 a po 11 latach i jeżeli wykazujesz minimum dochodów jedynie to ta emerytura wynosi ok. 40 funtów tygodniowo. Na w miarę normalną trzeba te 35 lat popracować. Kto ma luzem grosz dokupuje sobie ubezpieczenie emerytalne. Pamiętaj, że tu emeryci mają dopłaty do mieszkań, rachunków - i te nie są wypłacane w gotówce, czy na konto, więc wątpię, by dostał ktoś takie w przyszłości na zameldowanie w Polsce.
A różne zasiłki i dopłaty będą raczej obcinać.
I jeszcze cos dodam. Nie jestem do końca pewny czy tak to jest ale jest zasadnicza róznica między systemem polskim i brytyjskim. W Polsce emerytura zależy od składek płaconych do ZUS, które są stałe a w W.Brytanii National Insurance to w zasadzie tylko ubezpieczenie zdrowotne i emerytura zależy głównie od wysokości odprowadzanych podatków. Przeciętny pracownik nie ma nic potrącane z dochodu na "pension scheme" - można zobaczyć na payslipie - wtedy jego emerytura bedzie tylko 'socjalna'.



To naprawdę dobry samochód!

Ostatnio edytowane przez TommyHH ; 12-11-2009 o 15:59.
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-11-2009, 07:40   #15
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

Swoja droga ten mit musi dosc dobrze hulac po Polsce, bo ostatnio ja mialem telefon z kraju od zaprzyjaznionej osoby z zapytaniem, czy moglbym sie kolo tego jakos zakrecic, bo podobno duuzo taniej Wielka szkoda, ze nasze rodzime wladze za kazda cene staraja sie zdzierac z Kowalskiego, ile tylko da rade... Takie 870 zlociszy na miesiac to niemala kasa biorac pod uwage maciupenki sklepik z ciuchami otoczony biedronkami, kauflandami i Bog raczy wiedziec czym jeszcze...
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-11-2009, 12:06   #16
P@ffcio
COOK VU
 
Awatar P@ffcio
 

Dołączył: 25.12.2006
Skąd: W-wa Targówek
Auto: VB i500 LET, B6 2,0 TDI
Posty: 3,757
Domyślnie

znalazłem rozwiązanie, zatrudnic się u kogoś na najniższą możliwą stawkę i wtedy do zwrotu swojemu łaskawcy jest 558 pln ... własnie kolega mi przygotowuje umowę



VU#287 VB i500 LET 260PS/400NM zmiana, VEMS + Holset HX35+K26 397,4 PS/515,8 NM + NX Passat B6 2,0 TDI 174PS/375NM
http://img300.imageshack.us/img300/5959/mob32te8.gif
I miejsce Naj-Vectra Borsk 2007 I miejsce Naj-Vectra B Karpicko 2007 III miejsce Naj-Vectra B Gosławice 2008 II miejsce 1/4 mili kat. II Gosławice 2008, I miejsce Naj-Vectra Boszkowo 2008

P@ffcio jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-11-2009, 17:19   #17
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

A przepisy o emeryturach nie są jakoś ujednolicone na całą UE? We Francji z tego co się orientuję, prawo do wypłaty części świadczenia uzyskuje się po przepracowaniu legalnie 5 lat na pełny etat. To nie jest nawet minimalna tutejsza emerytura, a jedynie jakaś jej część, ale zawsze to pieniądze niezależne od zusu...



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-11-2009, 17:44   #18
Dodi
Kicia VU & Uśmiech 3-Miasta
 

Dołączył: 04.08.2005
Skąd: 3 city
Auto: autonóżki :D dla zdrowia
Posty: 1,844
Domyślnie

http://www.portalemerytalny.pl/emery...ra_unijna.html

ano nie sa
Dodi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 14-11-2009, 00:47   #19
sys
 
Awatar sys
 

Dołączył: 22.05.2004
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp.
Auto: Alhambra1.9TDi,T4, camper
Posty: 1,339
Domyślnie

he, 40 funciaków tygodniowo to 160 na miesiąc, co po przeliczeniu po kursie to "pi razy drzwi" daje 740zł... po 11 latach
...to byłby ten wyśniony 2 filar



...mój sposób na uniknięcie mandatu?...sposób bardzo praktykowany w III RP, natomiast bezwględnie zwalczny przez IV
Klubowicz VU#140
sys jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 14-11-2009, 03:25   #20
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Nommm... , tylko, że nikt nie wie jaki będzie ten kurs "pi razy drzwi". W Polsce będzie już Euro. Ja i tak juz na najblizszą przyszłość równam euro z funtem, a wejście Polski do strefy euro przewiduję na 2014 gdzies na oko i po kursie nie wyzszym niż 3,7. Biorę pod uwagę wszelkie wskaźniki inflacji i rzeczy nawet nieprzewidywalne, czyli np. 'cuda' i inne 'wianki' i stwierdzam, że w obu wypadkach to nędznie i cienko, ale wolałbym nie ryzykować startować życia staruszka z takim "szmalem" za te kilkanaście lat w Polsce. Ale to oddzielny temat - ja tego nawet w najczarniejszych i najprzyziemniejszych snach nie widzę. Ani tu ani tam. Po prostu jest kuso. Jestem stary łeb i nie wykluczam powrotu do ojczyzny na starość, ale to już teraz muszę myśleć, by się zabezpieczyć na ten czas i pokornie zacząć dopłacać już teraz, a kto wie czy warto, skoro te fundusze emerytalne to to samo co w Polsce. A kto wie ile będzie tąpnięć, załamań, kryzysów, sryzysów i innych recesji, które skutecznie potrafią wytłumaczyć,ze moje pieniądze poszły sie kochać... Chcę o tym myśleć, ale portfel nie chce ze mną rozmawiać. Eee... bo za czarno sie robi. Dobrze, że wojny nie ma...



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU


Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS