index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-11-2007, 18:54   #11
robustner
 

Dołączył: 21.09.2007
Skąd: Bracknell UK
Auto: VB 1.8auto Z18XE 2000r
Posty: 37
Domyślnie

Ja kiedys ubezpieczalem anglika w Polsce, tylko ze to bylo tak ze zostawilem go w Polsce, ubezpieczenie sie skonczylo i jak wrocilem do kraju po kilku miesiacach wykupilem ubezpieczenie na miesiac w PZU.Po tym czasie autko sprzedalem.Koles co ubezpieczal powiedzial ze takie ubezpieczenie jest wazne tylko na terenie Polski.Policja mnie trzymala, sprawdzili swistek i wyszlo ze wszystko jest ok.Po roku czasu dowiadywalem sie czy mozna jeszcze takie ubezpieczenie wykupic ale niestety lipa.Ponoc to ubezpieczenie i tak bylo jakies lipne ale policji to nie przeszkadzalo.Dodam jeszcze ze auto w anglii mialo juz SORN czyli off road.

Pozdrawiam
robustner jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-11-2007, 20:37   #12
przemas8501
 
Awatar przemas8501
 

Dołączył: 10.10.2007
Skąd: Toruń
Auto: Passat B5 1.8T
Posty: 660
Domyślnie

a na moje te wszystkie przekrety sa wyssane z palca a nawet jesli to mozliwe to oszczednosc i pomysl pojda do lamusa jesli cos sie stanie na drodze i beda cie ciagac po sadach, wyplacisz ubezpieczenie z wlasnej kieszeni poszkodowanemu, zabiora ci auto na parking a ciebie wpakuja za kraty.
przemas8501 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 02-02-2008, 18:08   #13
dzano1
 
Awatar dzano1
 

Dołączył: 15.01.2008
Auto: VB 2.0 16V
Posty: 13
Domyślnie

a posiada moze ktoś wzór angielskiej polisy?
dzano1 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 02-02-2008, 20:14   #14
animals66
 
Awatar animals66
 

Dołączył: 12.01.2008
Skąd: Maidstone UK
Auto: VB 1,8 16V 125 KM 2001r.
Posty: 203
Domyślnie

nie ma czegos takiego jak wzor angielskiej polisy moj przyjacielu , zaleznie od ubezpieczyciela diametralnie sie od siebie roznia , sa polisy gdzie nie ma miejsca zamieszkania , brak jest imienia a jest tylko inicjal , brak numeru nadwozia a tylko numer rejestracyjny , polisa w UK wyglada jak 10 ksero w RP i nie ma na nim ani jednej pieczatki , wogole gdybys zobaczyl taki insurance to bys powiedzial ze dzieciak w przedszkolu bawil sie w "malego drukarza" i cos takiego wyprodukowal...
serdecznie pozdrawiam
animals66 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2009, 20:33   #15
Omniq
 
Awatar Omniq
 

Dołączył: 01.01.2009
Skąd: London
Auto: Vectra C, 1.9 CDTI 150 KM
Posty: 6
Domyślnie

Jestem akurat na etapie wyjazdu do Polski autem z UK i troche sie orientowalem w tym temacie u ubezpieczycieli. Pozwolcie ze wyjasnie kilka spraw.
1. Nie znalazlem zadnej ubezpieczalni w UK, ktorej ubezpieczenie bedzie wazne poza terytorium UK na wiecej niz 90 dni (czyli legalnie za granica na brytyjskim ubezpieczeniu mozesz jezdzic 90 dni).
2. W Polsce nikt nie chce ubezpieczyc anglika na wiecej niz 30 dni (tlumacza to tym ze jest to ubezpieczenie "graniczne" dawane po to zeby miec czas na rejestracje auta w Polsce, ktora dla anglika nie bedzie mozliwa z wiadomych powodow).

Stawalem na glowie i kombinowalem co zrobic, zeby moc legalnie jezdzic w Polsce przez okres 7 miesiecy i postanowilem ze zrobie tak (dodam od razu ze sprawdzilem to z ubezpieczalniami w UK i z ich punktu widzenia jest to legalne).
Od poczatku:
Przerejestrowalem auto, zmienilem ubezpieczenie i prawo jazdy na adres kuzyna - celem tego jest to zeby ktos mogl odbierac moja poczte zwiazana z samochodem.
Wyjezdzam na swoim istniejacym ubezpieczeniu z UK i jezdze na nim normalnie 90 dni w Polsce
Po 90 dniach, kupuje w Polsce ubezpieczenie graniczne na 30 dni (na pewno mozna to kupic od PZU lub AXA - sprawdzone).
Rowniez po 90 dniach, dzwonie do swojego ubezpieczyciela w UK celem rozwiazania istniejacej umowy (szczesliwie zbiega mi sie to z okresem przedluzenia umowy, w zwiazku z czym nie ponosze zadnych strat finansowych ani nie przerywam okresu w ktorym zarabiam No Claim Bonusy
Okolo 10 dni przed wygasnieciem mojego ubezpieczenia Polskiego, dzwonie do UK, do innej firmy ubezpieczeniowej niz moja poprzednia i wykupuje ubezpieczenie, ktore automatycznie przedluza legalnosc mojego pobytu za granica o kolejne 90 dni (Dodam ze dowiadywalem sie o to w kilku firmach w UK i wszystkie potwierdzily ze jest to w 100% legalne, moge dodac ze obecnie mam polise w Directline a moim przyszlym ubezpieczycielem bedzie Norwich Union (Aviva)).
Oczywiscie trzeba zadbac o to zeby miec wazny MOT ale to raczej dla nikogo nie bedzie problemem. Moj Tax tez jest wazny jeszcze na 9 miesiecy wiec to nie problem, a nawet gdyby to oczywiscie w Polsce czy gdziekolwiek poza granicami UK nie jest on potrzebny. DVLA bedzie pewnie slac upomnienia po wygasnieciu taxu ale to nie obliguje cie do jego wykupienia, az do momentu kiedy bedziesz chcial wrocic do UK, wtedy mozna to kupic przez internet lub telefon, wysla na adres kuzyna, a kuzyn jak wszystkie inne papiery (certyfikat ubezpieczenia) wysle to do mnie do Polski. Oczywiscie jest to rozwiazanie malo oplacalne i raczej czaso i pracochlonne ale jesli komus zalezy to mozna tak przynajmniej na jakis czas zakombinowac.

Dodam jeszcze ze poza tym, mam znajomego ktory w jakis cudownym sposob namowil AXA i ubezpieczyli mu auto w Polsce normalnie na rok, nie wiem jak on to zrobil bo jak ja do nich dzwonie to oni w ogole nie chca o czyms takim rozmawiac.

A do tego zastanawiam sie teraz czy moglbym sobie np. zarejestrowac auto na wegrzech (tam anglik przejdzie przez przeglad i go zarejestruja) i czy nie byloby to jakos taniej Ale to pewnie dluga i kreta droga. Pozdrawiam



Vectra C, 1.9 CDTI 150 KM, wersja Elite, kierownica po prawej stronie (czytaj anglik). Przebieg 55 tys mil.
Omniq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2009, 21:22   #16
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

ale kombinacje
ubezpieczyc mozna za dodatkowa oplata u swojego ubezpieczyciela w UK
koszt jakies 30 funi miesiecznie
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 14-03-2009, 14:29   #17
vectra_fanlkr
 
Awatar vectra_fanlkr
 

Dołączył: 29.07.2008
Auto: VC 1.9 CDTI 150 KM SRI
Posty: 89
Domyślnie

moja sprawa wygląda tak:
mam w Anglii Vectrę B którą nie jeżdżę i chce przyprowadzić synowi, jak by sprawa wyglądała z ubezpieczeniem ??
vectra_fanlkr jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-11-2009, 13:12   #18
vectra_fanlkr
 
Awatar vectra_fanlkr
 

Dołączył: 29.07.2008
Auto: VC 1.9 CDTI 150 KM SRI
Posty: 89
Domyślnie

Jak w tej chwili przedstawia się sytuacja z ubezpieczeniem RHD w Polsce . Jakie ubezpieczalnie są gotowi wydać polisę?
vectra_fanlkr jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS