index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-07-2009, 12:35   #21
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez GAWLAK Zobacz posta
zabiora Ci dowod
PESEL raczej Albo wlepia Ci za brak uprawnien, bo przeciez angielskiego plastiku Ci nie zabiora
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 21:01   #22
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

No nie raczej, z tymi punktami. Rok temu (14 sierpnia, czyli za 3 dni skasują mi punkty ) jechałem w Polsce i złapali mnie nieoznakowanym radiowozem za przekroczenie prędkości. 300 złotych i 8 punktów. Mam polskie prawo jazdy. Dowodu osobistego nawet nie chcieli i nie widzieli. Pytałem policjanta jak z punktami. Mówił mi, że jeżeli miałbym zameldowanie za granicą to nie wypisaliby mi kredytowego tylko muszę zapłacić od razu, a punktów nie daliby mi wcale - nawet z polskim prawkiem. Wierzą tak na słowo? Zastanawiam się tylko co by było akurat w takim przypadku, kiedy powiedziałbym, że mam zameldowanie za granicą a nie miałbym wystarczającej ilości gotówki przy sobie?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 21:23   #23
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

wtedy jedziesz do bankomatu
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 21:24   #24
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez TommyHH Zobacz posta
No nie raczej, z tymi punktami. Rok temu (14 sierpnia, czyli za 3 dni skasują mi punkty ) jechałem w Polsce i złapali mnie nieoznakowanym radiowozem za przekroczenie prędkości. 300 złotych i 8 punktów. Mam polskie prawo jazdy. Dowodu osobistego nawet nie chcieli i nie widzieli. Pytałem policjanta jak z punktami. Mówił mi, że jeżeli miałbym zameldowanie za granicą to nie wypisaliby mi kredytowego tylko muszę zapłacić od razu, a punktów nie daliby mi wcale - nawet z polskim prawkiem. Wierzą tak na słowo? Zastanawiam się tylko co by było akurat w takim przypadku, kiedy powiedziałbym, że mam zameldowanie za granicą a nie miałbym wystarczającej ilości gotówki przy sobie?
To lecisz z nimi do bankomatu. Tyle, ze w UK meldunku nie ma Kto nie wierzy z pkt do PESEL'u niech zadzwoni do Urzedu Miasta Ja mam dowod na papierze - moge wstawic fotki. Kilkanascie razy nie wiedzieli co zrobic z prawkiem w UK i puszczali, ale znalazl sie ambitny kraweznik z Leszna i wlepil mi punkty.
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 21:40   #25
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

A, to jak do bankomatu to spoko. Tylko dziwi mnie, że policjant tak na luzie zareagował. Czyżbym mógł ewentualnie skłamać gdzie jestem zameldowany a on by mi uwierzył ? Nie mają możliwości sprawdzenia tego w komputerze w radiowozie ? Chodzi w końcu o mozliwoś wbicia punktów i to na polskie prawo jazdy. Co do meldunku w UK to wiem,że nie ma. Kluczowe jest zapewne wymeldowanie się z adresu w Polsce. Kiedyś w Polsce aby się wymeldować musiałeś zameldować się gdzieś indziej. Teraz to łatwa procedura. Możesz się wymeldować "do nikąd".
Czyli w miarę logiczne z tym krawężnikiem z Leszna i PESEL-em. Gdybyś załóżmy w ciągu roku chciał wymienić prawko z brytyjskiego na polskie to te polskie odebrałbyś z bagażem punktów. Mimo to nasrał Ci tylko niejako w kartotekę w urzędzie komunikacji, gdzie po roku sie skasuje i tak, a na brytyjskie prawko punktów nie wbił.



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 21:59   #26
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Na brytyjskie nie wbil bo takiej mozliwosci nie ma Ja nieraz klamalem, ze meldunek w dowodzie nieaktualnym bo obowiazku nie ma (niech dadza mi dom to sie zamelduje). Wiekszosc z nich wydrapala sobie dlugopisem "dziary" na czole po czym bylo "a jedz" tylko ten leszczynski kraweznik ambitny byl - tak dlugo przez papuge gadal az mu w gardle zaschlo Zreszta to nie moj pierwszy mandat w Lesznie.
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 22:09   #27
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Dalej jestem ciekaw, czy meldunek z radiowozu mogą sprawdzić, bo przecież dowodu osobistego nie musisz mieć, a możesz mieć brytyjskie prawko i byc zameldowanym w Polsce. Czy wbijając dane personalne w komputer (o ile taki mają) mogą to sprawdzić. Zdziwiło mnie, że policjantowi to zwisało, bo kasa kasą, ale kierowcy chyba sprawia różnicę - mieć punkty lub ich nie mieć.



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 23:07   #28
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

A mnie to moga dac punkty w Polsce... Bywam tylko raz do roku, wiec do kolejnej wizyty przepadna... Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata...
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 23:13   #29
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez aspro Zobacz posta
Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata
a nie 3 przypadkiem ??
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 23:51   #30
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez aspro Zobacz posta
A mnie to moga dac punkty w Polsce... Bywam tylko raz do roku, wiec do kolejnej wizyty przepadna... Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata...
Zawsze planujesz urlop w Polsce z kalendarzem co conajmniej 365 dni?
Ja, jak czegoś zaczynam żałować, to staram się to natychmiast zmienić, ale chyba nie o tym... Taki temat już gdzieś tu jest...Głowa do góry !



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS