index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-12-2007, 13:40   #11
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Może i w Polsce lepiej teraz się żyje,wiecej pracy,ale czy zarobki poszly w górę na równi z cenami??
Na pewno nie na zamojszczyźnie.
Z tego co polatałem przez ostatni tydzien po sklepach,to stwierdzam,że najbardziej europejskie to mamy ceny.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-12-2007, 15:03   #12
Malygreg
 
Awatar Malygreg
 

Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Brzostek/Rzeszów/Warszawa
Auto: była VB x18xe1 Sport
Posty: 3,485
Domyślnie

Z tym lepszym zyciem w PL i wiekszymi mozliwosciami znalezienia pracy to bym nie przesazał. Przez cały czas jak jestem w UK szukam pracy w PL i dosłownie mialem jedna odpowiedź na ponad 50 wyslanych aplikacji. Dodam ze nie wysylalem wszystkiego "na pałe", tylko do każdej firmy i stanowiska podchodizłem indywidualnie. A dodam, ze nie chce kokosów, poprostu zeby wystarczyło na reachunki, jedzenie i zostałe z 5 stowek...

Co do kursu funta jeszcze - Dzidek nie patrz na kurs średni, on wcale nas nie interesuje... Kurs kupna to jesto co moze przyprawić o zawał...
Malygreg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-12-2007, 16:54   #13
jacekw
 
Awatar jacekw
 

Dołączył: 27.07.2006
Skąd: Midlands UK [Dom = Białystok]
Auto: Vectra B 2.2 DTi Kombi
Posty: 453
Domyślnie

Nie oplaca sie wracac do Polski to fakt ale siedziec dalej jest ok.A co do pracy w polsce to chyba nie ma tak rozowo bo rzad angielski mysli jak tu ograniczyc naplyw polakow do UK bo nie ma pracy dla anglikow.nie przewidzieli ze polacy jak stonka opanuja caly rynek pracy i zle oszacowali ile nas tu przyjedzie.spodziewali sie kilku tysiecy a tu zonk i miliony wala
jacekw jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-12-2007, 18:03   #14
Malygreg
 
Awatar Malygreg
 

Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Brzostek/Rzeszów/Warszawa
Auto: była VB x18xe1 Sport
Posty: 3,485
Domyślnie

Eeee tam zaraz miliony. Problemem jest mentalnosc Anglików, nie umiejetnosci. Przez ten cały okres jak pracuje u siebie przewinelo sie moze z 10 agencyjnych Anglików i wszycy po paru dniach rezygnowali. Nikt ich absolutnie nie wyrzucał, nic nie nawalili, poprostu zrezygnowali.

Z drugiej strony ciezko im wytlumaczyc ze te tysiace imigrantów nabijaja taka kase angielskiej gospodarce ze hej!! Im sie tylko wydaje, ze jak korzystamy z opieki socjalnej to tylko ich okradamy. Bullshit!! Znajomy mial ostatnio sprzeczke z sąsiadem, bo ten twierdzi ze Polacy to tylko biorą. Jak mu znajomy pokazał payslipa z kwota podatku jaka mu co miesiac odbija państwo to temu Anglikowi mina zrzedła. Sam siedzi na zasiłku i jęczy ze nie moze znaleźć pracy, co jest zupełną niedorzecznością, bo w agencjach, przynajmniej w tych z ktorymi sie kiedys tam zetknalem, Anglicy maja pierwszeństwo i jak nawalą traktuje sie to wszystko z przymrużeniem oka. Jak Polak nawali od razu idzie w odstawke...
Malygreg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-12-2007, 00:13   #15
jacekw
 
Awatar jacekw
 

Dołączył: 27.07.2006
Skąd: Midlands UK [Dom = Białystok]
Auto: Vectra B 2.2 DTi Kombi
Posty: 453
Domyślnie

Ok zgoda moze nie miliony :P ale pewnie blisko bo anglicy szacowali ze przyjedzie nas tu od 5000 do 15000 w skali roku a tu w ciagu pierwszych 17 miechow od wejscia do Unii w home office zarejestrowanych bylo 293,000 osob z europy wschodniej jako dane oficjalne ale nie oficjalnie mowiono o liczbie 2 lub nawet 3 krotnie wyzszej.tak bylo w lutym 2006.mysleli ze jak portugalczykow czy hiszpanow nie najechalo do nich jak im otworzyli rynek pracy to i znami tak bedzie.no coz teraz juz nas znaja i wiedza jacy potrafimy byc.
jacekw jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-12-2007, 00:14   #16
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez jacekw
bo rzad angielski mysli jak tu ograniczyc naplyw polakow do UK bo nie ma pracy dla anglikow.nie przewidzieli ze polacy jak stonka opanuja caly rynek pracy
eeeeeeeeeeee Jacek mysle ze jak znaczna wiekszosc polakow czytasz ONET i to co napisza swiete jest. miejcie swoj rozum ludzie i nie sluchajcie tego motlochu. przeciez oni szukaja tylko sensacji i tematu do napisania a duzo wymyslaja przy tym !!!

Ostatnio edytowane przez seba ; 17-12-2007 o 00:44.
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-12-2007, 01:23   #17
mario74
 

Dołączył: 03.12.2007
Posty: 5
Domyślnie funt

Według dobrze mi znanch analityków giełdowych kurs funta wzrosnie po nowym roku do ok 5.35 ale w połowie roku znów zacznie spadac wszystko zależy od tempa wzrostu gospodarczego uk,czyli od planowania budżetu na pszyszłe lata,trzeba sie łudzic że przygotowania do olimpiady wpłyną kożystnie na kurs waluty,ale to bedzie nastapywało długo i powoli
mario74 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-12-2007, 09:34   #18
jacekw
 
Awatar jacekw
 

Dołączył: 27.07.2006
Skąd: Midlands UK [Dom = Białystok]
Auto: Vectra B 2.2 DTi Kombi
Posty: 453
Domyślnie

pozyjemy zobaczymy co bedzie z funtem.poki co mozna robic calkiem dobre zakupy w UK i slac prezenty na swieta do Polski
jacekw jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 07:14   #19
pirek
 

Dołączył: 16.04.2007
Skąd: Wrocław
Auto: VB 2.5 v6 96'
Posty: 133
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Malygreg Zobacz posta
Z tym lepszym zyciem w PL i wiekszymi mozliwosciami znalezienia pracy to bym nie przesazał. Przez cały czas jak jestem w UK szukam pracy w PL i dosłownie mialem jedna odpowiedź na ponad 50 wyslanych aplikacji.
z calym szacunkiem (i tak pewnie zostane zjechany...), ale jak widze takie cos to mi sie noz w kieszeni otwiera ...
w polsce pracy jest w cholere i troche...
wszedzie jest pelno ofert...
co do plac, obecnie studiuje na IV roku politechniki, wczoraj dostalem oferte pracy jako projektant cad za 3 tys zl netto!
nie mowie, ze to kokosy, jestem swiadom, ze zycie tutaj wcale malo nie kosztuje (wynajecie pokoju we wrocku to ~500 zl), ale nikt mi nie powie, ze za 3000 zł nie mozna przezyc miesiaca i jeszcze czegos nie odlozyc ...



Nauka nic nie kosztuje, dopiero poprawki
166 Hp@6164 RPM
241 Nm@3472 RPM
pirek jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 20-12-2007, 08:13   #20
Malygreg
 
Awatar Malygreg
 

Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Brzostek/Rzeszów/Warszawa
Auto: była VB x18xe1 Sport
Posty: 3,485
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez pirek Zobacz posta
z calym szacunkiem (i tak pewnie zostane zjechany...), ale jak widze takie cos to mi sie noz w kieszeni otwiera ...
w polsce pracy jest w cholere i troche...
wszedzie jest pelno ofert...
co do plac, obecnie studiuje na IV roku politechniki, wczoraj dostalem oferte pracy jako projektant cad za 3 tys zl netto!
nie mowie, ze to kokosy, jestem swiadom, ze zycie tutaj wcale malo nie kosztuje (wynajecie pokoju we wrocku to ~500 zl), ale nikt mi nie powie, ze za 3000 zł nie mozna przezyc miesiaca i jeszcze czegos nie odlozyc ...
Kochany, nie każdy jest po studiach technicznych... Swoja drogą - ile odłozysz z tych 3 tysiecy w duzym miescie??
Malygreg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS