index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12-03-2009, 07:59   #1
kokosz1981
 

Dołączył: 03.03.2009
Skąd: Crawley RH11(West Sussex, UK), kiedyś Sieradz (łódzkie)
Auto: Viki C Z19DT, 120KM, SRi
Posty: 120
Domyślnie Wymiana rozrządu 1.9cdti dtj - koszty

Maglował już ktoś temat wymiany rozrządu (kompletu z pompą) dla mojego toczydełka? Najlepiej aby mieć stempelek w książce serwisowej - jakie są rozbieżności w cenach warsztatu a tutejszego ASO?

Czy w razie awarii tegoż elementu ewentualnie dodatkowa gwarancja AA 5 star (mechanical breakdown insurance) uzna papierki z polskiego ASO?
kokosz1981 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2009, 12:58   #2
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Porownujesz Polskie ASO i UK ASO czy tez mechanikow?
Jezeli dwa pierwzsze to z zycia wiem, ze czesci w UK sa tansze niz w PL, a jak masz karte znizkowa to wychodzi jeszcze taniej. Jak pamietam roboczogodzina serwisu to chyba 90 Funtow. Czas pracy jest obliczany na podstawie TIS wiec skasuja za tyle samo godzin i tu i tam.
Czy jesli jednak cos zacznie huczec po 1000km to bedziesz jechal do Polski reklamowac?

Stempelek od mechanika z podworka jest dla ludzi prawie tak wazny jak jego brak. Niewielu ma rekomendacje GM/Vx. Co do cen to moga byc nizsze, ale wcale nei musza. Jezeil chodzi o jakosc pracy, szczegolnie rozne pulapki modyfikacji to juz inna sprawa i wielu .

nie twierdze, ze serwis jest super, ale jesli kupiles auto za kilka dobrzych tysiecy i koniecznie chcesz miec gwiazdki i profity to tez nie powinienes sie tak trzasc tylko zaplacic w serwisie.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2009, 17:24   #3
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

Wymiana rozrzadu w serwisie GM wliczajac pompe wody to jakies 360 funiow... Nie wiem, jak sie ksztaltuja roznice cen pomiedzy serwisami, to co napisalem to kwota podana przez ASO z Northampton. Co do ceny z innego niz GM to nie wiem, bo ja kupilem z swiezo wymienionym paskiem, ale bez wymiany pompy i poki co jezdze az sie cos zacznie psuc
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 14-03-2009, 06:49   #4
kokosz1981
 

Dołączył: 03.03.2009
Skąd: Crawley RH11(West Sussex, UK), kiedyś Sieradz (łódzkie)
Auto: Viki C Z19DT, 120KM, SRi
Posty: 120
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez aspro Zobacz posta
Wymiana rozrzadu w serwisie GM wliczajac pompe wody to jakies 360 funiow... Nie wiem, jak sie ksztaltuja roznice cen pomiedzy serwisami, to co napisalem to kwota podana przez ASO z Northampton. Co do ceny z innego niz GM to nie wiem, bo ja kupilem z swiezo wymienionym paskiem, ale bez wymiany pompy i poki co jezdze az sie cos zacznie psuc
I taka cena mnie satysfakcjonuje - z tego co wyczytałem na vectra-c ludzie płacili w tych okolicach za wymiany w normalnym "independent" warsztacie. Muszę się przejechać do okolicznego vauxhalla i zapytać jak tylko będzie jakie wolne.
kokosz1981 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 15-03-2009, 09:41   #5
krisC
 
Awatar krisC
 

Dołączył: 21.01.2009
Skąd: Yatton
Auto: Vectra C 2.2 16V Automat
Posty: 6
Domyślnie

Witam...
Chciałbym się podpiąć.... Czy jest może ktoś zorientowany jaki jest "standartowy" koszt serwisu w VX ?.
Auto obecnie ma 51.000 (2.2 16V auto) i w lipcu musiałbym jechać do serwisu...chciałbym zachować historię przeglądów.
Gdzie mógłbym znaleźć info jakie są czynność obsługowe przy danych przebiegach....
krisC jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 15-03-2009, 13:55   #6
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

Informacje o czynnosciach koniecznych masz w ksiazce serwisowej. Cena uslugi nie jest mi znana, mysle, ze dostaniesz konkretna cene przez telefon. Moje ma 117000 w tym momencie i uznalem, ze nie bede przeplacal w VX.
Pozdrowionka
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-03-2009, 22:38   #7
krisC
 
Awatar krisC
 

Dołączył: 21.01.2009
Skąd: Yatton
Auto: Vectra C 2.2 16V Automat
Posty: 6
Domyślnie

Witam..
Ok dzięki za odpowiedż.....
krisC jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS