index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-10-2008, 09:58   #21
Krzysieq
 
Awatar Krzysieq
 

Dołączył: 03.03.2007
Skąd: Kraków
Auto: tatuśkobus
Posty: 2,354
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
dajcie konkretny niemiecki przepis,że w zimie jak jest snieg trzeba mieć koniecznie założone zimowe gumiaki bo ja słyszałem,że św mikołaja zdjeli z autostrady bo sanie miały letnie płozy
Nie wiem jak u Niemiaszków, ale do Austrii i Szwajcarii chyba od początku listopada do końca marca (terminów nie jestem do końca pewien) mogą Cię nie puścić. I nie ma że boli - tu gdzie mieszkamy radio o tym przypomina każdej jesieni w informacjach dla narciarzy. Nie podam Ci dokładnego przepisu, ale wiem, że tak jest. Przy śnieżnej pogodzie mają prawo zażądać też łańcuchów - niekoniecznie na kołach, ale masz mieć ze sobą. Także to wcale nie jest takie śmieszne, jakby się na pierwszy "rzut ucha" wydawało

Cytat:
Zamieszczone przez GAWLAK Zobacz posta
obowiazek zimowek dotyczy niemcow i aut na niemieckich tablicach jak juz
A to swoją drogą jest prawda. Wyszło na jaw przy słynnej aferze z niewymiarowymi nożyczkami, że samochód ma spełniać wymogi tego państwa, w którym jest zarejestrowany. Nie wiem jak to się ma do komunikatów radiowych o których pisałem wyżej, ale myślę sobie, że jak niebieski będzie chciał się dopieprzyć, to powód znajdzie. Jak nie ten, to inny.



"Jeżeli ludzie potrafią czynić dobro tylko dlatego, że boją się kary albo oczekują nagrody, to naprawdę żałosna z nas banda."
A. Einstein
---
Były: VB X18XE, VC GTS Z19DTH
Jest: Tatuśkobus
Krzysieq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 03-10-2008, 23:07   #22
mareksad
 
Awatar mareksad
 

Dołączył: 13.10.2006
Skąd: gdansk/corby
Auto: insignia 1.8 SRI
Posty: 141
Domyślnie

ja w zeszłym roku pojechałem na koniec marca do polski. jak z tad wyjezdzalem to bylo 14 stopni na plusie... dojechałem pod berlin i było juz 0st i spadł snieg. ale najgorzej było po przekroczeniu granicy polskiej bo sypało juz niezle. ogolnie jechalo sie wolno ale samochód trzymał niezle na drodze, tyle ze ja mam 4x4 i auto jest naprawde ciezkie. na koniec tylko powiem ze do gdanska trasa zajeła mi 30 godzin...
mareksad jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-10-2008, 15:28   #23
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

A ja jechałem na Święta w zeszłym roku do Polski na zwykłych oponach letnich ale zaraz po przyjezdzie na giełdzie w Gliwicach kupiłem komplet zimówek taki na jeden sezon i na nich jezdziłem trzy tygodnie po kraju i przyjechałem z powrotem.Czy były potrzebne nie wiem ...jak by się coś stało to pewnie bym się ganił że nie kupiłem , a tak przynajmniej miałem czyste sumienie

Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-10-2008, 15:40   #24
Mich@ł
 
Awatar Mich@ł
 

Dołączył: 12.05.2008
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Auto: Astra H
Posty: 1,906
Domyślnie

Caly czas wszyscy mowia ze na zdrowiu i bezpieczenstwie sie nie oszczedza .... i ja sie z tym zgadzam !
Mich@ł jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-10-2008, 01:34   #25
vectra_fan
 
Awatar vectra_fan
 

Dołączył: 25.01.2008
Skąd: Łódź/Cardiff
Auto: Audi A4 Avant 1.9 TDI 96'
Posty: 122
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez michal3e7 Zobacz posta
Caly czas wszyscy mowia ze na zdrowiu i bezpieczenstwie sie nie oszczedza .... i ja sie z tym zgadzam !
Pewnie, że tak kolego, ale sam powiedz, jesli chodziloby tylko o jeden przejazd to tez bys sie chyba zastanawial, nie?

Jazda bedzie w jedna strone, wracac juz bede na zimowkach, bo w PL mam. Zobaczymy jak bedzie, zaryzykuje, mam nadzieje ze nie bedzie ataku zimy . Opisze po przyjezdzie jak bylo ;d.
vectra_fan jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-10-2008, 10:46   #26
sxill
 
Awatar sxill
 

Dołączył: 10.02.2008
Skąd: Krotoszyn/Poznań
Auto: Vectra B 2.0 '97
Posty: 242
Domyślnie

Ja kilka zim jezdzilem na letnich i zyje :P Co prawda na zimowkach o niebo pewniej sie jezdzi ale na ten jeden przejazd bym nie kupowal.
sxill jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 05-10-2008, 10:51   #27
Mich@ł
 
Awatar Mich@ł
 

Dołączył: 12.05.2008
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Auto: Astra H
Posty: 1,906
Domyślnie

Jak masz w PL zimowki to jedz na letnich, bedziesz uwazal i nie szalal to dojedziesz bez problemow .....
Mich@ł jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-10-2008, 20:52   #28
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Jechałem w ostatnie święta B. Narodzenia.Na letnich oczywista. Tył kwalifikował się już powoli do wymiany. Śniegu nie było całą trasę, ale 200 km przed domem dopadła mnie ostra gołoledź. Olsztyn i Mrągowo wspominam tragicznie (światła, pod górkę, z górki itd.) a dalej w trasie było trochę lepiej , choć leżakowali po rowach a nasze poniemieckie drogi pokrzywione jak moje życie. Przez pewien czas jechaliśmy za piaskarką (jakieś 30 km/h) co było zbawienne na stres. W takich warunkach i zimówki by nic nie dały. Tył oczywiście wymieniłem (na letnie ) i wróciłem z powrotem do UK. Oczywiście bez ułańskiej fantazji. Pozdrawiam.


A tak przy okazji do : michal3e7. Kliknąłem na Twój link w podpisie. Piękne fele masz i w ogóle zadbane auto. Ale mam pytanie z ciekawości. Jak to jest z 17-kami w Viki? Mieszczą się bez problemu, czy trzeba coś przerobić. Jaki maksymalny profil opony wtedy wchodzi ?



To naprawdę dobry samochód!

Ostatnio edytowane przez TommyHH ; 11-10-2008 o 16:41.
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU


Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS