index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-02-2008, 21:27   #1
adressat
 
Awatar adressat
 

Dołączył: 05.06.2007
Skąd: opole
Auto: x18xe1 Club
Posty: 265
Domyślnie rok jezdzenia w polsce, a potem na zlom... a jak z cłem i takie tam?

chciałem sobie przyjechac do polski swoja vectra(pojezdzic tak dlugo jak bede mial wazny przeglad i ubezpiecznie) pojezdzic troszke a potem na zlom, na czesci a jak ktos chce to i w całosci moze oddam. jak w tym kontekscie wyglada sprawa oplat , mam na mysli cło i takie tam inne.
adressat jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-02-2008, 21:41   #2
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

tak samo jak z calej unii

temat juz omawiany w kupie sprowadze ubezpiecze vectre
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-02-2008, 17:00   #3
adressat
 
Awatar adressat
 

Dołączył: 05.06.2007
Skąd: opole
Auto: x18xe1 Club
Posty: 265
Domyślnie

chodzi mi glownie o sama akcyze, czy jak tam inaczej nazywaja ten zlodziejski podatek na granicy, czy musze to oplacas skoro jestem posiadaczem auta od ponad roku ? gdybym sobie je pewnego dnia chciał rozebrac i sprzedaac w kawaleczkach ? co na to polski fiskus w temacie celnym? bo z dvla to wiem co zrobic w takim przypadku....
adressat jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-02-2008, 17:13   #4
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

a kto Ci udowodni ze wracasz autem do polski ??
w takim razie ja juz powinienem placic akcyze kilka razy
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-02-2008, 17:22   #5
adressat
 
Awatar adressat
 

Dołączył: 05.06.2007
Skąd: opole
Auto: x18xe1 Club
Posty: 265
Domyślnie

hehehe, no o to mi wlasnie chodziło,tak samo ciezko jak po zniesieniu granic udowodnic dzien wjazdu samochodu do Polski
adressat jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-02-2008, 19:48   #6
animals66
 
Awatar animals66
 

Dołączył: 12.01.2008
Skąd: Maidstone UK
Auto: VB 1,8 16V 125 KM 2001r.
Posty: 203
Domyślnie

niew wiem co chcesz dokladnie zrobic , ale jesli wracasz na stale do kraju i chcesz zabrac auto ze soba to musisz wypelnic kawalek dowodu rejestracyjnego dotyczacy exportu i go wyslac do dvla ,inaczej ten woz bedzie caly czas figurowal w angielskiej ewidencji, nie mozesz zezlomowac w polsce auta na angielskich numerach , to jest niemozliwe , i o ile teraz nikt sie do ciebie o to nie przyczepi , to nie wiadomo co bedzie za rok czy za dwa jak urzedy beda wymienialy miedzy soba dane , to nie jest dobry pomysl , a jak pokazesz w polsce dowod rejestracyjny i bedziesz chcial zrobic przeglad techniczny to nie wiem jaka bedzie reakcja , no a potem reakcja polskiej policjii jak cie zatrzyma do kontroli
animals66 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-02-2008, 22:39   #7
adressat
 
Awatar adressat
 

Dołączył: 05.06.2007
Skąd: opole
Auto: x18xe1 Club
Posty: 265
Domyślnie

przeglad robie w angli przed wyjazdem, dlatego bede jezdzil najwyzej rok w polsce w tym czasie kupie sobie cos "normalnego" co sie z dowodem robi angielskim tez wiem, z tego co mi wiadomo policja polska nie bardzo nawet wie jak sie ustosunkowac do angielkich papierow i nie rozroznia ubezpieczenia od przegladu, poza tym, zawsze moge powiedziec, ze przyjechalem tylko na urlop, zwlaszcza ze prawko mam angielskie ubezpiecznie oczywiscie tez. aaaa gybym wyslal swistek do dvla wlasnie przy okzaji przyjazdu to bym autem wogole wpolsce nie mogl jezdzic, bo : NIE BYLO BY NIGDZIE ZAREJESTROWANE, takze zrobie to odpiero jak minie rok
adressat jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-02-2008, 11:32   #8
adressat
 
Awatar adressat
 

Dołączył: 05.06.2007
Skąd: opole
Auto: x18xe1 Club
Posty: 265
Domyślnie

a wczoraj natchnęło mnie na przerobke, z tego co czytam poradze sobie w wiekszosci sam z robotą. mam tylko kilka watpliwosci odnosnie papierkowej roboty:
1. skoro posiadam samochod ponad rok, to chyba zwolniony jestem z oplaty akcyzowej oficjalnie?(!)
2.czy z tego samego powodu(mienie przesiedlencze) zwolniony jestem z olpaty recyklingowej?
3.czy ktos jednoznacznie moze okreslic czy homologacja i ocena rzeczoznawcy jest niezbedna(choc podobno nie ma problemow z homologacja na ople - tylko gdzie sie ja załatwia)?
adressat jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-02-2008, 12:05   #9
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

pojedz do PL i na miejscu poputasz
homologacje ponoc wydaje opel polska
zapytasz o to w kazdym salonie opla
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS