index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-11-2010, 22:04   #41
kamil18_05
 

Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Limerick IRL
Auto: VC GTS 1.8 16V
Posty: 136
Domyślnie

po prostu nikt jeszcze ich nie złapał. szwagier jeździł rok aż go złapali i teraz wraca do pl sprzedać auto
kamil18_05 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 10-11-2010, 22:15   #42
MLODY1986
 
Awatar MLODY1986
 

Dołączył: 03.03.2008
Skąd: Mielec
Auto: VB 1,8 CDX/VB 1.8 Zender
Posty: 181
Domyślnie

ale uczyl was ktos odpowiadac na pytania
pytam wprost zeby dalej sie poruszac w uk to trzeba wyjechac i wjechac
czy wyjechac i przerejstrowac
MLODY1986 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-11-2010, 10:11   #43
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

wjechac i wyjechac nic nie da
a przerejstrowanie to kombinacja dla wariata
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-11-2010, 12:03   #44
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

sluchaj gawlaka, co z tego ze wjedziesz i wyjedziesz i znowu wjedziesz...liczy sie okres od momentu nadania Tobie statusu rezydenta a nie kiedy wjechales autem. Tu nie chodzi o to zeby auto nie jezdzilo, tylko zebys ty nie uzywal na codzien auta niezarejestrowanego. i wszedzie gdzie mieszkalem tak jest...niemcy 1rok auto i prawko, irlandia 1 rok prawko i 24godz auto, szwajcaria 1rok auto i 1 rok prawko. Wrazie wpoadki jest kara i konsekwencje finanowo-logistyczne. zreszta wyjasnialismy to z bury`akiem i dziaduszka juz ze 2 lata temu. to samo sie tyczy w druga strone - auto na wyspiarskich blachach moze byc 3 miesiace na kontynencie. jak wywiniesz orla, ubezpieczalnia nie zaplaci, bo w takiej sytuacji rzadaja dowodow w postaci biletow promowych.



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2011, 03:26   #45
Canadyjczyk
 

Dołączył: 22.12.2006
Skąd: Stafford
Auto: Kaśka VA 2.0
Posty: 2
Domyślnie

No dobra po paru spotkaniach z "POLICE" mogę śmiało stwierdzić iż przyjechałem do UK rok temu z własnym autem VA i jeżdżę nim do dziś !! co wy paplacie na tym forum to nie wiem. Mądry pan "POLICE" stwierdził iż:::::: raz na pół roku muszę być autem poza granicą UK. Nie jest stwierdzone iż mam jechać do swojego kraju, mam raz na pół roku wyjechać z wyspy!
Canadyjczyk jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2011, 07:59   #46
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

Canadyjczyk, bylem troche dluzej i mam troche wiecej doswiadczenia...to nie z policja bedziesz mial problemy tylko z customs. Policjanci zazwyczaj nie maja pojecia o co chodzi i to jest fakt, oni tylko moga cie podac do customs.
Zasada o ktorej piszesz, czyli raz na pol roku, to bzdura to raz, bo przepisy wyraznie mowia o 3 miesiacach (chyba ze sie cos ostatnio zmienilo a nie sadze), ale ten przepis tyczy sie do turystow a nie rezydentow. A dwa, z tego co piszesz, ty nawet nie masz statusu rezydenta, wiec nie podlegasz obowiazkowi rejestracji wlasnego samochodu za granica i jestes traktowany jak turysta, rozumiesz to?
Jednym slowem, siedzisz na czarno...jestes jak turysta i co 3 (ew 6 jak cos sie pozmienialo, ale wszedzie w europie sa 3 miesiace) miechy lecisz na prom do FR i masz spokoj...siedzisz na bialo, masz zagraniczne zameldowanie i nip, to jestes rezydentem i musisz status swojego auta uregulowac prawnie w kraju rezydencji, czyli sprzedac i wywiezc z tego kraju albo zarejestrowac, opodatkowac i ubezpieczyc w tym kraju. Koniec kropka. A co madry bobby mowi to nie musi byc prawda - watle zrodlo informacji.

I hamuj sie z pisaniem, bo nie paplamy. 1-szy post i juz w nim sapiesz. Nasza wiedza jest oparta na dlugoletnim doswiadczeniu na wyspach i za granica ogolnie, a nie jak twoja na paromiesiecznym...



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]

Ostatnio edytowane przez Westhub ; 13-03-2011 o 08:09.
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2011, 08:50   #47
shaftt
 
Awatar shaftt
 

Dołączył: 16.10.2008
Skąd: Mkt.Weighton/LBN
Auto: Saab 9-3 Vector Sport
Posty: 131
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Westhub Zobacz posta
I hamuj sie z pisaniem, bo nie paplamy. 1-szy post i juz w nim sapiesz. Nasza wiedza jest oparta na dlugoletnim doswiadczeniu na wyspach i za granica ogolnie, a nie jak twoja na paromiesiecznym...
racja
sorry za off topic
pozdro



Saab 9-3 VECTOR 1.9 TiD z czipsem
shaftt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2011, 10:24   #48
bartek04.77
 
Awatar bartek04.77
 

Dołączył: 18.04.2010
Auto: VB 2,5 v6 cdx
Posty: 139
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Westhub Zobacz posta
i wszedzie gdzie mieszkalem tak jest...niemcy 1rok auto i prawko, irlandia 1 rok prawko i 24godz auto, szwajcaria 1rok auto i 1 rok prawko.
polskie prawko trzeba wymienic do 3 lat a jesli prowadzisz ciezarowki,autobusy do 5 lat
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring...nce/DG_4022556

od momentu kiedy jestes rezydentem, ktorym zostajesz po 3 miesiacach od przyjazdu automatycznie tzw rezydent podatkowy. ludzie czesto myla ze rezydentem jest sie wtedy kiedy dostana niebieskie ksiazeczki. niebieska ksiazeczka to jest dokument rejestracyjny potrzebny do otrzymania obywatelstwa i po 5 latach od otrzymania tejze niebieskiej ksiazeczki stajesz sie rezydentem stalym, i wtedy po roku mozesz aplikowac o paszport.
czyli polskie prawko trzeba wyminic po 3 latach mieszkania w UK, chyba ze dostaniesz mandat wtedy najlepiej natychmiast.
bartek04.77 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2011, 11:55   #49
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

automatycznie chyba nie, bo musisz wnioskowac o rezydencje, prawda? Ale jak sie ma staly adres zamieszkania, nip itd, to ma sie status rezydenta (nazywanego tak ogolnie). Ale faktycznie jest jakos ze po 5 latach nabywa sie jakiejstam rezydencji (w de nazywaja to Niederlassung - po polsku bedzie chyba Przez zasiedzenie). Prawa i obowiazki obu typow rezydentury sa identyczne, jedynie jak sie jest tej po 5 latach, to mozna sie rozliczac inaczej z podatkow, bodajze ryczaltowo, przez vat ,i jeszcze jakos inaczej, dokladnie nie wiem.
W UE jest jeszcze cos takiego jak rezydent tymczasowy. Polega to na tym, ze rezydencje podatkowa czy tez nazywana stala masz w miejscu, w ktorym przebywasz w roku min. 160 dni pelnych (od 04.00 do 22.00 czy jakos tak, dokladnie nie pamietam tych godzin) a rezydencje tymczasowa mozesz miec jeszcze w kilku miejscach. Np rodzice mojej bylej znajomej mieli rezydencje podatkowa stala w Principale Di Monaco a tymczasowa w Chiavennie w IT i Lugano CH.

Ja sie zastanawiam jak wyglada w Polsce i IRL moj status, gdzie rezydencje stala obecnie mam w CH (Permit B), a ciagle jestem rezydentem w IRL (mam oficjalny adres i pps) i mam stale zameldowanie w PL(adres zamieszkania i nip). W swietle prawa EU nie mam prawa wlasnym autem jezdzic ani po Polsce ani po Irlandii. Ale ja tam pokazuje dowod CH i nikt sie nie czepia...a mielimy z Wojtasem konkretna kontrole niemieckiej policji na granicy w Zgorzelcu, oj mieli my...



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2011, 12:38   #50
bartek04.77
 
Awatar bartek04.77
 

Dołączył: 18.04.2010
Auto: VB 2,5 v6 cdx
Posty: 139
Domyślnie

Nie wiem Westhub jak to wyglada w reszcie UE ale w UK to wiem bo mam to wszystko przepraktykowane.
--- Od momentu rozpoczecia pracy w UK, w ciagu miesiaca powinienes sie zglosic do home office wysylajac form ze jestes i pracujesz. zaczac pracowac mozesz od razu nie potrzeba zadnych pozwolen. Po 3 miesiacach jestes automatycznie rezydentem podatkowym (rezydent tzn mieszkaniec) masz numer NIN tyczasowy lub staly, adres. mozesz wystapic o niektore benefity. nie musisz sie rejestrowac jesli od razu jestes samozatrudniony tzn przyjezdzasz i otwierasz z miejsca swoja dzialalnosc.
----po roku od zarejestrowania w home office, jesli przez okragly rok sie pracowalo, wysylasz kolejny form o niebieska ksiazeczke ( residency registation). tego nie trzeba w ogole robic ale jesli chcesz otrzymac obywatelstwo to musisz. tu ludzie myla ze sa rezydentami bo maja ksiazeczki.
----po 5 latach od otrzymanie ksiazeczki dostajesz rezydenture stala (permanent residency) ktora dostaje sie automatycznie ( ostatnio to zmieniono bo kiedys trzeba bylo znowy sie gimnastykowac i wysylac form)
----czekasz nast rok czyli 6 lat od otrzymania ksiazeczki i wystepujesz o paszport.

sorki to wszystko jest nie na temat w tym watku,pewnie moderator to wytnie albo okszanto sie zgarnie. ale zeby rozwiac watpliwosci z tym prawkiem, po 3 latach od przyjazdu trzeba zmienic bo rezydentem ( mieszkancem) stajesz sie po 3 miesiacach od rozpoczecia pracy. a jak dostaniesz mandat wczesniej to lepiej od razu wymieniac chodzi o to ze musisz miec papierowa czesc (counterpart) do prawka zebys mogl dostac punkty.

ogolnie temat rzeka z tymi rezydentami a ludzie mieszkaja tu po prawie 10 lat i ciagle nic nie wiedza
bartek04.77 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:45.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS