index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-11-2007, 20:06   #11
niedzwiec
 
Awatar niedzwiec
 

Dołączył: 23.01.2007
Skąd: cookstown
Auto: vectra 1.9CDTI150Snarazie
Posty: 124
Domyślnie

siemka!! założyłem gazownie Stag 300 ale reduktor założyłem taki jak wsadzają do fordów dodgów i tp, dużych motorów koszt to 3200pln. końcówke jest taka sama jak w Belgi ,w Niemczech mają dwa rodzaje ale obydwa inne niż nasze Polskie,Francja ma takie same jak w Polsce więc nie trzeba końcówek żadnych ,pozdro
niedzwiec jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 04-11-2007, 20:07   #12
niedzwiec
 
Awatar niedzwiec
 

Dołączył: 23.01.2007
Skąd: cookstown
Auto: vectra 1.9CDTI150Snarazie
Posty: 124
Domyślnie

siemka!! założyłem gazownie Stag 300 ale reduktor założyłem taki jak wsadzają do fordów dodgów i tp, dużych motorów koszt to 3200pln. końcówke jest taka sama jak w Belgi ,w Niemczech mają dwa rodzaje ale obydwa inne niż nasze Polskie,Francja ma takie same jak w Polsce więc nie trzeba końcówek żadnych ,pozdro
niedzwiec jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-10-2008, 19:18   #13
shaftt
 
Awatar shaftt
 

Dołączył: 16.10.2008
Skąd: Mkt.Weighton/LBN
Auto: Saab 9-3 Vector Sport
Posty: 131
Domyślnie

no dobra... dowiedziałem się już ,że można założyć gaz w Polsce i jeździć z taką instalacją w UK itd....
ale czy ktoś może wie jak wygląda sprawa z MOT-em.Tzn. gdy nadejdzie dzień przeglądu co wtedy. I pomijam tu wątek wyjazdu do Polski na przegląd samej instalacji LPG. Czy ktoś już przerabiał podobny temat??
shaftt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-10-2008, 20:32   #14
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Kumple mają i normalnie MOT robią.
Nawet ostatnio kolega był swoim bmw w tej stacji w której ja robiłem i żadnego problemu.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-10-2008, 20:33   #15
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Moje auto przechodziło bez problemu.
Musisz jedynie uważać przy zgłaszaniu do DVLA, bo jeśli płacisz podatek od emisji CO2 to jest trochę korowodu z udowodnieniem, że instalacja jest założona profesjonalnie.
Polskie certyfikaty plus certyfikaty producenta są tu uznawane. Wysyłaj kopię do DVLA, bo Ci nie odeślą.

STAG można kupić w UK, sprzedają z butlami STAKO lub Grodkowskich Zakładów Wyrobów Metalowych S.A.. Oczywiście montaż można przeprowadzić samemu, trzeba tylko pojechać do warsztatu który ma uprawnienia żeby potwierdzili (żeby nie mieć problemów z ubezpieczalnią).
Ja używałem polskiej (włoskiej) końcówki z adaptorem, bo wtedy wlew mi się ładmie mieścił pod pokrywa uchwytu holowniczego w kombi. Nigdy nie miałem z tym problemu.

Gaz jest niskiej jakości i wiele aut pali po 30% więcej niż na benzynie.

Tu masz trochę zdjęć kolegi jak montował do Omegi STAGa. Zestaw do V6 z butlą toroidalną kosztuje ok 600-700 Funtów. http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1216678718



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-10-2008, 20:58   #16
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

mkaminski100
Opisz więcej jak wygląda sprawa z DVLA.
Jakie dokładnie dokumenty trzeba im wysłać,znaczy kopie jakich dokumentów.


Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100 Zobacz posta
bo jeśli płacisz podatek od emisji CO2 to jest trochę korowodu z udowodnieniem, że instalacja jest założona profesjonalnie.
chodzi Ci o podatek drogowy
wykombinowałeś jakąś zniżkę po zamontowaniu LPG ??



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-10-2008, 22:54   #17
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Jesli auto jest po 1 marca 2001 i placisz RoadTax od emisji CO2, a nie jak starsze od pojemnosci silnika to dostajesz znizke na Tax. Na wczesniejsze roczniki (Tax od pojemnosci) nic nie ma.

Kolega latal z dokumentami od DVLA do VOSA. Wreszcie wyslal cala dokumentacje do DVLA (V5C z wpisanym "GAS" w sekcji 7, "Type of Fuel" i certyfikaty ktore dostal przy montazu gazu - butla, reduktor, sama instalacja, homologacja), potem kazali mu przeslac krazek, i jak pamietam wydluzyli Tax o ta znizke.
Jak wyslesz oryginalne dokumenty to nie odesla. Dlatego warto wyslac kopie, w razie "W" poprosza o pokazanie oryginaów w oddziale DVLA, ale nie znam nikogo kogo prosili.
Kolega mial udowodnic, ze to prawdziwa instalacja. Z rozmow wynikalo, ze oni chca "approved installer" czyli pewnie jakikolwiek zaklad ktory ma uprawnienia do montazu gazu. On mial zakladane u przedstawiciela Tartarini w Polsce wiec latwo bylo dojsc, ale nie wiem czy by nie wysylali na badania jesli montaz bylby od nierozpoznanej przez nich firmy.
Aha - ubezpieczyciela tez trzeba powiadomic. NIe bedzie zwyzki (najczescie), ale pewnie wtedy wartosc auta nie obejmuje instalacji LPG. W razie wypadku z niezgloszona instalacja, ubezpieczyciel ma prawo nie wyplacic pieniedzy ni etylko wlascicielowi, ale tez osobom trzecim.
Wiecej jest tu http://www.direct.gov.uk/en/Motoring...le/DG_10012524 Stawki Alternative fuel car (TC59) Porownaj doPetrol car (TC48) and diesel car (TC49)



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-10-2008, 16:35   #18
shaftt
 
Awatar shaftt
 

Dołączył: 16.10.2008
Skąd: Mkt.Weighton/LBN
Auto: Saab 9-3 Vector Sport
Posty: 131
Domyślnie

Dzieki wielkie za info na ten temat.
Bo tak w zasadzie to zamierzam kupic Viki z tym,że 2.0 a teraz mam Essiego 1.8 i tak myślałem,że moze by ją zagazować,bo - jakby nie patrzec - będę za pół ceny "latał" ))
shaftt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-10-2008, 09:02   #19
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Jeżeli zrobisz to w Polsce za np 2000-2500 to może nie będziesz jeździł za 50% ale sprzedasz potem auto za dobrą cenę (dlatego nie montuj do jakiegoś strucla lub sedana). Tu ceny montażu spadają (bo coraz więcej chętnych), ale nadal za 4 cylindry żądają ok 1200-1500 Funtów.
Jazda nie będzie za pół ceny, bo paliwo spadło do 99.9, a gaz dalej stoi na 59.9 (na północy pewnie taniej) więc tylko 40p taniej.
Dolicz do tego, że ich gaz jest kiepskiej jakości więc auto może Ci palić nawet 30% więcej no starty na benzynie.
Jeśli mogę doradzić auto to kombi - z gazem sprzedasz bardzo szybko, szczególnie jeśli butla jest toroidalna.
Aha - posiadając LPG możesz nie płacić Congestion Charge w Londynie choć ja z tego nigdy nie korzystałem.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-10-2008, 12:59   #20
shaftt
 
Awatar shaftt
 

Dołączył: 16.10.2008
Skąd: Mkt.Weighton/LBN
Auto: Saab 9-3 Vector Sport
Posty: 131
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100 Zobacz posta
Jeżeli zrobisz to w Polsce za np 2000-2500 to może nie będziesz jeździł za 50% ale sprzedasz potem auto za dobrą cenę (dlatego nie montuj do jakiegoś strucla lub sedana). Tu ceny montażu spadają (bo coraz więcej chętnych), ale nadal za 4 cylindry żądają ok 1200-1500 Funtów.
Jazda nie będzie za pół ceny, bo paliwo spadło do 99.9, a gaz dalej stoi na 59.9 (na północy pewnie taniej) więc tylko 40p taniej.
Dolicz do tego, że ich gaz jest kiepskiej jakości więc auto może Ci palić nawet 30% więcej no starty na benzynie.
Jeśli mogę doradzić auto to kombi - z gazem sprzedasz bardzo szybko, szczególnie jeśli butla jest toroidalna.
Aha - posiadając LPG możesz nie płacić Congestion Charge w Londynie choć ja z tego nigdy nie korzystałem.
dzięki za wyczerpujące info )) ale u mnie różnica w cenie to ok.51p ( unleaded 95 - 1.039 a LPG 0,529) czyli prawie połowa,nie?? Pomijam fakt,że faktycznie spali więcej gazu niż petrola. A zamierzam kupić Viki 2.0 SRi w kombi.
Jeszcze raz dzięki za info. Pomyślę co z tym "fantem" zrobić
shaftt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS