index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-09-2009, 22:11   #51
m@ly
 
Awatar m@ly
 

Dołączył: 30.06.2007
Skąd: Bydgoszcz/Southampton
Auto: VC 2.2 SRi 2003
Posty: 96
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
A pytałeś co w razie punktów??
Na paszport polsatu wpisują,czy gdzie??
Sorry zle sprecyzowalem. Jezeli jestes posiadaczem non UK licence nie musisz wyrabiac conter part.
Jezeli starasz sie o UK prafko to oczywiscie ze dostaniesz w formie plastiku i papierka.
m@ly jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-12-2009, 20:02   #52
pz_szczecin
 
Awatar pz_szczecin
 

Dołączył: 10.12.2008
Auto: VC 1.9 CDTI 120km 2004
Posty: 41
Domyślnie

Cos nie tak,no chyba,ze od 2006 roku zmienili.Na pierwszej większej wycieczce zrobili mi 2 zdjęcia i sprawa do sadu.A w sadzie kazali mi wyrobić COUNTER PART i teraz jeżdżę z PL prawkiem i UK counter part.Raz po około 1,5 roku zatrzymał mnie policjant za brak zapiętych pasów.Chciał prawko i dałem mu polskie.Powiedział,ze tu mogę jeździć tylko rok,ale jak mu pokazałem counter part powiedział:O,jak masz to to możesz śmigać.Przypomnę,ze za brak ważnego prawa jazdy( angielskiego lub polskiego ale nie przeterminowanego) mogą zarekwirować auto i po 2 tygodniach je skasować.Koledze skasowali tak Saaba.
pz_szczecin jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 13-02-2010, 21:42   #53
pioszc
 

Dołączył: 09.12.2007
Skąd: szczecin-londek
Auto: FH55ORY
Posty: 34
Domyślnie

[quote=autobus21;826299]Ja jakiś czas temu miałem taki przypadek w ubezpieczalini zamiast starej polisy ubezpieczeniowej to usuneli mi nową polise. I tak sobie jeździłem jakiś miesiąć bez ubezpieczenia aż pewnego dnia zatrzymuje mnie police i każe mi przejśc do radiowozu.

no tak ,ale,ja nierozumiem jaka stara -jaka nowa . przedluzales insurance ,czy przekladales na nowe auto ?
zmieniales dane czy warunki . kazda zmiane w ubezpieczeniu oni(chyba -jak tak mam) potwierdzaja pisemnie przesylajac ci nowy dokument .panowie jade do polski dzwonie do nich i ich informuje , po dwoch dniach mam pisemko z potwierdzeniem rozszerzenia ubezpieczenia na europe na czas jaki podalem. zmieniam miejsce zamieszkania po dwoch dniach mam aktualizacje pod drzwiami.
chlopie zmien ubezpieczyciela . moze zplacisz pare £ wiecej ale to raczej nie bedzie przekraczac twoich kar . no chyba ze lubisz placic £170 za wizyte w radiowozie.
pozdrawiam
pioszc jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-08-2010, 21:17   #54
jason1980
 

Dołączył: 16.04.2010
Auto: Vectra C 2.2DTI SRI
Posty: 13
Domyślnie

Przeczytałem cały ten temat i jestem normalnie zszokowany skąd Wy macie te wszystkie informacje. Jestem w Anglii od 6 lat cały czas mam polskie prawo jazdy. Pracuje dla użędu miasta jako kierowca juz od 5 i pol roku (co rok mam spawdzian, jak i inni anglicy w firmie ze znajomosci przepisow i umiejętnosci jazdy, rowniez co rok musze im pokazywac moje prawko, jak i i anglicy). NIGDY nie mialem zadnych "ale" na temat prawka (choc te sprawdziany odbywaja sie z oficjalami z DVLA). Wiec nie wiem o co chodzi.
Co do punktow. Ostatnio dostalem mandat ze zdjeciem za przekroczenie predkosci 36 na 30. Byl tam formularz do wypelnienia i min byly 3 opcje do wyboru. Jedna z nich bylo przyznanie sie do winy i automatyczne obciarzenie mnie kara 60 funtow. Przyznalem sie, zaplacilem i tyle. Zero punkow, sadow czy czego Wy tam wymyslacie.
Pozdrawiam
jason1980 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-08-2010, 21:45   #55
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

Szkoda,że wywaliłem swoje papiery,które dostalem z ticket office czy jak się oni tam zwą od tych mandatów.
Wkleiłbym chętnie skana.
Było tak samo jak u Ciebie przyznałem się do winy i odesłałem papiery,że przyjmuję karę na klatę-6 dych i 3 punkty.
W odpowiedzi dostalem aplikację o counter parta z wyjasnieniami,że muszę miec ten dodatek angielski do polskiego prawa jazdy,żeby móc otrzymać punkty.Za darmo wszystko,więc postąpiłem zgodnie z zaleceniami A NIE JAKIMIŚ WYMYSŁAMI,że raptem zachciało mi się dodatkowych kwitków.
Nie ja jeden u siebie w okolicy miałem podobną sytację,a że sam doświadczyłem na własnej skórze to też podzieliłem się swoim doświadczeniem na ten temat na tym forum i to pewnie nie jeden raz.

Świadczyć to może jedynie o tym,że co region to inaczej na to patrzą,troszkę inaczej egzekwują prawo,a nie o tym,że ktoś pozbierał informacje od Polaków,ułożył w bajkę i puszcza w obieg siejąc panikę na forach.



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-08-2010, 21:59   #56
adambg
 
Awatar adambg
 

Dołączył: 28.08.2009
Skąd: uk
Auto: F31
Posty: 123
Domyślnie

ostatnio kolege zatrzymali z videoradarem i pytaja czy ma jakies punkty, a ma polskie prawko, on i im na to ze nie bo juz trzylata minelo jak dostal i wygasly, sprawdzili ze tak mial i nie przedstawil tego dodatku a4 gdzie wpisuja punkty, auto na lawete a on do sadu i teraz ma 6punktow (teraz dostal kolejne 3)razem na 3 lata i sprawe w sadzie.
A smial sie ze mu nic nie zrobia bo ma pl prawko.
Zalez od glin i czy byles juz "notowany".
adambg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 10-08-2010, 18:40   #57
shaftt
 
Awatar shaftt
 

Dołączył: 16.10.2008
Skąd: Mkt.Weighton/LBN
Auto: Saab 9-3 Vector Sport
Posty: 131
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bury Zobacz posta
Było tak samo jak u Ciebie przyznałem się do winy i odesłałem papiery,że przyjmuję karę na klatę-6 dych i 3 punkty.
W odpowiedzi dostalem aplikację o counter parta z wyjasnieniami,że muszę miec ten dodatek angielski do polskiego prawa jazdy,żeby móc otrzymać punkty.

dokładnie tak...
miałem podobnie z tym,że u mnie sprawa oparła się o Sąd,ale jak zrobiłem ten dodatek to sprawę umorzyli...

pozdrawiam



Saab 9-3 VECTOR 1.9 TiD z czipsem
shaftt jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 10-12-2011, 02:08   #58
GregsUK
 
Awatar GregsUK
 

Dołączył: 09.12.2011
Skąd: Birmingham
Auto: Vauxhall Vectra 2.2i 16v
Posty: 19
Domyślnie

Ja uzywam Sygic na swoim HTC Desire HD i jestem w pelni zadowolony... Wszystko wykrywa (no oprocz mobilnych ale baza danych jest szybko aktualizowana)



http://www.gregwebdesign.co.uk/templ...mages/logo.png
www.gregwebdesign.co.uk
------------------------------------------------------------------------------------
http://www.motostat.pl/user_images/41110/icon3.png
GregsUK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-02-2013, 23:37   #59
legal222
 
Awatar legal222
 

Dołączył: 05.08.2011
Skąd: uk
Auto: Vectra C 1.8 SXI
Posty: 50
Domyślnie

------------
legal222 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-07-2013, 07:04   #60
johnywrz
 

Dołączył: 16.07.2013
Skąd: slough
Auto: vc 2.2 direct sri 55 reg
Posty: 6
Domyślnie

Polskiego prawka wymieniac nie musisz tak samo
jak nie musisz robic counter part dopiero jak skonczysz
70 lat chyba ze masz 68-70 wtedy masz 3 lata na wymiane
A punkty masz niezaleznie od prawka czy counterpart wiem
bo sam mam 3 placisz mandat kredytowany jak jestes rezydentem
jak nie to do sadu.
Ubezpieczalnie tu to nieporozumienie tesco zcancelowalo
mi polise po zrobieniu claim bo niby sie czegos dopatrzyli ale to inny temat.
Wiec tak polskie prawko i smigasz nie musisz miec counterpart chyba ze pracujesz
jako kierowca zawodowy zadzwoncie do dvla wszystko wam powiedza
pozdrawiam
johnywrz jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS