index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-07-2009, 13:35   #21
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez GAWLAK Zobacz posta
zabiora Ci dowod
PESEL raczej Albo wlepia Ci za brak uprawnien, bo przeciez angielskiego plastiku Ci nie zabiora
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 22:01   #22
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

No nie raczej, z tymi punktami. Rok temu (14 sierpnia, czyli za 3 dni skasują mi punkty ) jechałem w Polsce i złapali mnie nieoznakowanym radiowozem za przekroczenie prędkości. 300 złotych i 8 punktów. Mam polskie prawo jazdy. Dowodu osobistego nawet nie chcieli i nie widzieli. Pytałem policjanta jak z punktami. Mówił mi, że jeżeli miałbym zameldowanie za granicą to nie wypisaliby mi kredytowego tylko muszę zapłacić od razu, a punktów nie daliby mi wcale - nawet z polskim prawkiem. Wierzą tak na słowo? Zastanawiam się tylko co by było akurat w takim przypadku, kiedy powiedziałbym, że mam zameldowanie za granicą a nie miałbym wystarczającej ilości gotówki przy sobie?



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 22:23   #23
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

wtedy jedziesz do bankomatu
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 22:24   #24
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez TommyHH Zobacz posta
No nie raczej, z tymi punktami. Rok temu (14 sierpnia, czyli za 3 dni skasują mi punkty ) jechałem w Polsce i złapali mnie nieoznakowanym radiowozem za przekroczenie prędkości. 300 złotych i 8 punktów. Mam polskie prawo jazdy. Dowodu osobistego nawet nie chcieli i nie widzieli. Pytałem policjanta jak z punktami. Mówił mi, że jeżeli miałbym zameldowanie za granicą to nie wypisaliby mi kredytowego tylko muszę zapłacić od razu, a punktów nie daliby mi wcale - nawet z polskim prawkiem. Wierzą tak na słowo? Zastanawiam się tylko co by było akurat w takim przypadku, kiedy powiedziałbym, że mam zameldowanie za granicą a nie miałbym wystarczającej ilości gotówki przy sobie?
To lecisz z nimi do bankomatu. Tyle, ze w UK meldunku nie ma Kto nie wierzy z pkt do PESEL'u niech zadzwoni do Urzedu Miasta Ja mam dowod na papierze - moge wstawic fotki. Kilkanascie razy nie wiedzieli co zrobic z prawkiem w UK i puszczali, ale znalazl sie ambitny kraweznik z Leszna i wlepil mi punkty.
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 22:40   #25
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

A, to jak do bankomatu to spoko. Tylko dziwi mnie, że policjant tak na luzie zareagował. Czyżbym mógł ewentualnie skłamać gdzie jestem zameldowany a on by mi uwierzył ? Nie mają możliwości sprawdzenia tego w komputerze w radiowozie ? Chodzi w końcu o mozliwoś wbicia punktów i to na polskie prawo jazdy. Co do meldunku w UK to wiem,że nie ma. Kluczowe jest zapewne wymeldowanie się z adresu w Polsce. Kiedyś w Polsce aby się wymeldować musiałeś zameldować się gdzieś indziej. Teraz to łatwa procedura. Możesz się wymeldować "do nikąd".
Czyli w miarę logiczne z tym krawężnikiem z Leszna i PESEL-em. Gdybyś załóżmy w ciągu roku chciał wymienić prawko z brytyjskiego na polskie to te polskie odebrałbyś z bagażem punktów. Mimo to nasrał Ci tylko niejako w kartotekę w urzędzie komunikacji, gdzie po roku sie skasuje i tak, a na brytyjskie prawko punktów nie wbił.



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 22:59   #26
Oski
 
Awatar Oski
 

Dołączył: 27.11.2007
Skąd: Poznań
Auto: A3 8P
Posty: 2,227
Domyślnie

Na brytyjskie nie wbil bo takiej mozliwosci nie ma Ja nieraz klamalem, ze meldunek w dowodzie nieaktualnym bo obowiazku nie ma (niech dadza mi dom to sie zamelduje). Wiekszosc z nich wydrapala sobie dlugopisem "dziary" na czole po czym bylo "a jedz" tylko ten leszczynski kraweznik ambitny byl - tak dlugo przez papuge gadal az mu w gardle zaschlo Zreszta to nie moj pierwszy mandat w Lesznie.
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-07-2009, 23:09   #27
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Dalej jestem ciekaw, czy meldunek z radiowozu mogą sprawdzić, bo przecież dowodu osobistego nie musisz mieć, a możesz mieć brytyjskie prawko i byc zameldowanym w Polsce. Czy wbijając dane personalne w komputer (o ile taki mają) mogą to sprawdzić. Zdziwiło mnie, że policjantowi to zwisało, bo kasa kasą, ale kierowcy chyba sprawia różnicę - mieć punkty lub ich nie mieć.



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-07-2009, 00:07   #28
aspro
 

Dołączył: 22.03.2008
Skąd: Rushden UK; NN10
Auto: VC1.9 CDTI (z19dth)
Posty: 730
Domyślnie

A mnie to moga dac punkty w Polsce... Bywam tylko raz do roku, wiec do kolejnej wizyty przepadna... Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata...
aspro jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-07-2009, 00:13   #29
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez aspro Zobacz posta
Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata
a nie 3 przypadkiem ??
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-07-2009, 00:51   #30
TommyHH
 
Awatar TommyHH
 

Dołączył: 07.11.2007
Skąd: Milton Keynes W.Brytania
Auto: Passat B5 3bg 52reg
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez aspro Zobacz posta
A mnie to moga dac punkty w Polsce... Bywam tylko raz do roku, wiec do kolejnej wizyty przepadna... Swoja droga szkoda, ze tu 4 lata...
Zawsze planujesz urlop w Polsce z kalendarzem co conajmniej 365 dni?
Ja, jak czegoś zaczynam żałować, to staram się to natychmiast zmienić, ale chyba nie o tym... Taki temat już gdzieś tu jest...Głowa do góry !



To naprawdę dobry samochód!
TommyHH jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU


Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS