index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-03-2008, 23:01   #11
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

nie wiem jak to licza
ale za stare auta placisz mniej niz za nowe
wyprodukowane od marca 2001 skacza na ponad 400 funi
paranoja
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-03-2008, 23:07   #12
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

kumpel ma range rowera cos ze 4L pod maska i martwi sie za ile go sprzeda bo malo kto teraz w taka pojemnosc wejdzie.

a taki macho byl
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-03-2008, 23:10   #13
jacekw
 
Awatar jacekw
 

Dołączył: 27.07.2006
Skąd: Midlands UK [Dom = Białystok]
Auto: Vectra B 2.2 DTi Kombi
Posty: 453
Domyślnie

auta zarejstrowane przed 1 marca 2001 tylko od pojemnosci maja nalicznay road tax a po 1 marca 2001 od tego jakie maja normy spalin i to tyle jesli chodzi o to czyli ze oni tylko chcieliby widziec auta najbardziej ekologiczne bez sens przeciez tu tyle tych 4x4 jezdzi i innych super 'ekologicznych' aut.angole i ich logika porazka
seba a z ktorego roku range rover?



VVOC premium member (Jacun80)
jacekw jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-03-2008, 23:14   #14
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

gdzies 96-99. napewno wiem ze dal za niego z 20000. zaznacze ze to anglik nie polak. i ma go juz dluuugo. ale autko wypas i przez niego zachorowalem na skromnego freelandera. dlatego jeszcze nie kupilem auta ....
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2008, 06:54   #15
Malygreg
 
Awatar Malygreg
 

Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Brzostek/Rzeszów/Warszawa
Auto: była VB x18xe1 Sport
Posty: 3,485
Domyślnie

Panowie sami wiecie ze w UK aut jest od cholewy i jeszcze wiecej, stad władza robi wszystko zeby nowych fur przybywało jak najmniej. Stare i tak same sie rozlecą i skończą żywot na złomie. Ja przynajmniej tak rozumuje, bo gdzies w mediach slyszalem podobną argumentacje (wiem, dzwonili, ale nie wiadomo w ktorym kościele)
Malygreg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2008, 08:40   #16
jacekw
 
Awatar jacekw
 

Dołączył: 27.07.2006
Skąd: Midlands UK [Dom = Białystok]
Auto: Vectra B 2.2 DTi Kombi
Posty: 453
Domyślnie

to bez sensu w takim razie bo przeciez stare auta i bardziej zanieczyszczaja srodowisko i czesciej sie psuja i maja starsze rozwiazania pod maska.czyli oni licza ze przez te nowe stawki beda ludzie kupowali tylko autka miejskie o niskim poziomie emisji spalin?



VVOC premium member (Jacun80)
jacekw jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2008, 13:45   #17
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Malygreg Zobacz posta
Panowie sami wiecie ze w UK aut jest od cholewy i jeszcze wiecej, stad władza robi wszystko zeby nowych fur przybywało jak najmniej. Stare i tak same sie rozlecą i skończą żywot na złomie. Ja przynajmniej tak rozumuje, bo gdzies w mediach slyszalem podobną argumentacje (wiem, dzwonili, ale nie wiadomo w ktorym kościele)
musze ci napisac " MAŁYGREGU ZMIEN KOSCIOL " naprawde szanuje cie i lubie, ale nie wiem skad bierzesz te informacje. wogole nie slyszalem zeby tax "ktory zmienil 1 minister" zalezal od wieku auta. ktos cie w jajo robi....

Ostatnio edytowane przez seba ; 29-03-2008 o 18:42. Powód: poprawilem blad karygodny
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2008, 21:41   #18
Padinio
 
Awatar Padinio
 

Dołączył: 11.10.2006
Skąd: Mielec
Auto: Vectra B 2.0 16V SRI
Posty: 594
Domyślnie

Ja kupowalem TAX w marcu tego roku i zaplacilem juz wg nowej "taryfy" za mojego klekota Y20DTH szarplo mnie 77 fuli na 6 miechow a Orzeł w styczniu kupowal wg starej "taryfy" i za X20DTL zaplacil 96,99
Padinio jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2008, 22:55   #19
Malygreg
 
Awatar Malygreg
 

Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Brzostek/Rzeszów/Warszawa
Auto: była VB x18xe1 Sport
Posty: 3,485
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez seba Zobacz posta
musze ci napisac " MAŁYGREGU ZMIEN KOSCIOL " naprawde szanuje cie i lubie, ale nie wiem skad bierzesz te informacje. wogole nie slyszalem zeby tax "ktory zmienil 1 minister" zalezal od wieku auta. ktos cie w jajo robi....
Seba - naprawde nie znam szczegolow o co dokladnie chodziło, ale z tego co wyłapałem taki był właśnie argument. Naprawde rządowi zalezy na ograniczeniu liczby aut...

Tak czy siak macie racje, ze stare auta powinny byc oblete wiekszym taxem, bo przeciez truja najbardziej. Tylko z drugiej strony czy tax to jest oplata na srodowisko czy na utrzymanie infrastruktury drogowej? Uswiadomcie mnie...
Malygreg jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2008, 23:11   #20
seba
 
Awatar seba
 

Dołączył: 24.03.2004
Skąd: leicester/bydgoszcz
Auto: C Class coupe w204 2.2 di
Posty: 2,057
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Malygreg Zobacz posta
czy tax to jest oplata na srodowisko czy na utrzymanie infrastruktury drogowej? Uswiadomcie mnie...
i to i to, ale ostatnio rzad UK wiekszy naklad daje na ochrone srodowiska i efekt cieplarniany . chyba jako jedyny, albo pierwszy kraj na globie podjal takie deklaracje i widac ze dziala. niestety to bedzie pretekst tylko do zgarniecia wiecej kasy od podatnikow, bo wiemy ze tego wszystkiego nie zatrzymaja.
z tego co wyczytalem w leicester mercury i the sun jest to chory pomysl rzadu Browna i anglicy czekaja do konca jego kadencji oraz odwolania ministrow. ale co to da .....

moze jest to walka z duzymi pojemnosciami, ale nie z nowymi samochodami

NAMOTALEM

Ostatnio edytowane przez seba ; 30-03-2008 o 19:48.
seba jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS