index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Zamknięty wątek
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-10-2007, 21:31   #21
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100
słynna woda, skoro i tak bylaby prześwietlona a tam widać czy to nie środek wybuchowy
ee rentgenem ??

sorry ale teraz to fantazjujesz
bagaz glowny idze do luku bagazowego a nie z toba na poklad samolotu
Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100
Gawlak – osobiście pytałem sie ok 10 osób które mają instalację LPG czy ktokolwiek się ich zapytał, pouczył lub choćby poprosił o przestawienie auta. Nikt. Kolega dzwonił rezerwować bilet na P&O i zapytał sie o gaz. Powiedziano, że to nie jest żaden problem i dla nich nie ma różnicy. Tak więc przepis sobie, a życie sobie.
a oni samo powiedziel ze maja LPG ??
pewnie nie
jeden kolega zadzwonil i nie ma problema
OK w takim razie mozna smigac promem z gazem
czemu od poczatku nie zaprzeczam
ale napisy na promie sa
i to samo jest w regulaminie
a to ze nikt sie tym nie przejmuje
zycie
Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100
skoro na promie jakoś nikt sobie nie zawraca tym głowy to może również nie zawracają sobie głowy w tunelu.
jedz i sprawdz
potem zdaj relacje

Cytat:
Zamieszczone przez mkaminski100
dyskusję na temat niebezpieczeństwa gazu z osobą która nie wie o zabezpieczeniach i samej instalacji gazowej i otwarcie się do tego przyznaje
ja sie w ta dyskusje nie wdalem tylko Ty
ja mowilem o przepisach na promie i w tunelu
a ty wyjechales o bezpieczenistwie instalacji LPG
nie odwracaj kota ogonem

nie wiem nic o gazie nic nie chce wiedziec
(nawet w dziale LPG sie nie odzywam bo po co)
a czemu ??
bo nie mialem i nie mam zamiaru montowac LPG do auta

a z tymi argumentami o bezpieczenistwie
to juz pisalem gdzie masz sie udac
GAWLAK jest nieaktywny  
Stare 24-10-2007, 21:55   #22
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

czytam i oczom nie wierze...kaminski, normalnie sie zachowujesz jak typowy polski marian, ktoremu mowi sie ze nie wolno, a on swoje i kombinuje jak moze, bo on tak chce. skoro ktos, kto wybudowal ten ******* tunel, stwierdzil, i napewno mial ku temu podstawy, ze moze to byc grozne, z jakichkolwiek *******ch powodow, to do k***y nedzy zrozum, ze tak na pewno jest. moze z powodu nadcisnienia, moze z powodu ladunkow elektrostatycznych albo z jakichkolwiek innych mnie a juz napewno tobie nieznanych!
tak jak gawlak bym cie podkablowal jak nic. i jeszcze bym zarzadal protokolu ze sprawy...
a teraz na dokladke obejzyj sobie wescikowe podroze po publicznych drogach. zapraszamy na film
http://www.youtube.com/watch?v=UFi5jzGB8OA

btw: airlord ma piekny opis na gg: diesel do traktorow, gaz do kuchenki, a do autek tylko benzyna
...

Ostatnio edytowane przez Westhub ; 24-10-2007 o 22:06. Powód: dziekuje panu
Westhub jest nieaktywny  
Stare 25-10-2007, 10:10   #23
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Gawlak. kolejna kucha z rentgenen. Najpierw dowiedz się, a potem snuj wnioski. Mogą sprawdzić, nawet nie wiesz.
Jeśli uważasz, że napiszesz, że na promie sprawdzają gdziekolwiek gaz, myśląc, że tego nie sprawdziłem to sie grubo mylisz. Byłem wiele razy i kilka razy płynąłem na dolnym pokładzie z Anglikami na LPG. Pewnie jak Ty jedziesz to jest inaczej... To dowodzi bzdurnosci Twoich zalozen I ciekawe czy skoro tak sie boicie o tunnel czy doniesliscie, ze ktos plynie na dolnym pokladzie na LPG I tego nie zglosil.
Znajomi sobie rezerwowali bilet więc zapytali się, czy gaz w ich aucie nie jest problemem, bo zakładali w Polsce gaz do angielskiego samochodu. Jeśli przedstawiciel P&O mówi, że gaz nie jest problemem, to nie wiem czego Ty sie doszukujesz...aha przepisy...
Gawlak, sam wdałeś się w dyskusję na temat niebezpieczności gazu i nie potrafisz podać choćby jednego argumentu wobec słuszności przepisu. Jeśli powiedziałeś A to umiej powiedzieć B, a nie najpierw wielke tezy jaki to gaz niebezpieczny, a potem zasłanianie się przepisem i tego samego w kółko I proba wysmiewania. Tak robia ludzie bez zadnych argumentow…
Widzisz, jak się zmienia zdanie człowiekowi, jeszcze niedawno pisałeś, że interesowałeś się gazem, ale jest za droga instalacja, a teraz wielki przeciwnik się znalazł...Nie lubie gazu bo za drogo mi go zalozyc w Anglii? Dlatego z taka przyjemnoscia napisales, ze stracilem 44 funty? No ale jesli nie wiesz nic na ten temat to dlaczego wypowiadasz się o bezpieczeństwie? To Ty pierwszy wystrzeliłeś, że to zagrożenie, a teraz odwróciłeś. Tak dla odświeżenia pamięci bo chyba słabo: Twój drugi post: zaden idiotyzm juz raz sie palilo w tunelu. jak pojedziesz tunelem to bedziesz osoba nieodpowiedzialna
Gaz był kiedyś zabroniony w podziemnych parkingach. Wtedy wszyscy niedouczeni ignoraci krzyczeli, że jest niebezpieczny i nawet na prywatnych osiedlach wisiały tabliczki zakazujace wjazdu. Firmy produkujące instalacje sie wkur.. i zrobiły dochodzenie. Odwołali się i wyszło, że to nie auta sa niebezpieczne, a podziemne parkingi które niezgodnie z przepisami nie mają wentylacji. Wyszlo tez ze auto zasilane LPG jest bezpieczniejsze od zasilanego benzyna, nie zdarzaja sie zapalenia sprawnych instalacji (a zapalenia niesprawnych to ulamek zapalen benzyny czy ON), a wycieki gazu sa ulamkiem z wyciekow benzyny z aut. Nawet w przypadku wycieku najmniejsze stezenie jest natychmiast wyczuwane (gaz jest bezwonny, ale ma bardzo intensywne wonniki) I zeby nastapil wybuch pomieszczenie musialoby byc szczelnie zamkniete kilka godzin, a wyciek duzy. To praktycznie jest niewykonalne z uwagi na konstrukcje instalacji. Jak wiec pewnie nie wiecie wybuch gazu w auce sie nie zdarza. Tak samo jak nie wiecie, ze w przeciwienstwie do zbiornika z paliwem, zbiornik z gazem nie wybuchnie podczas pozaru, co najwyzej jak sie auto bedzie mocno palilo (kilkaset stopni) wypusci gaz z siebie. Uszkodzona mechanicznie butla nawet podpalona iskra wywoluje implozje, bo jest za duzo gazu wzgledem powietrza wiec nic nie wybuchnie. Ladunki elektryczne? Chlopie, czy myslisz, ze auto nie jest elektrostatykiem? Nawet nie wiesz jakim I nie ma to zadnego wplywu na instalacje. W auto moze uderzyc piorun, a gaz zostanie w zbiorniku (a paliwo juz nie). Tak samo jak z cisnieniem w tunelu– nie jest rowne cisnieniu wody, a jedynie cisnieniu atmosferycznemu obnizonemu o najnizszy poziom, co nie ma najmniejszego wplywu na instalacje. Naogladaliscie sie za duzo filmow akcji.
Wyjasnię Ci jeszcze dlaczego jest taki przepis. Tunele palily się z winy właściciela (zakleszczenie hamulców, zwarcie w instalacji), Ludzie maja fobie w takich tunelach, podsycone filmami, więc bali sie jezdzic. Eurotunnel juz I tak ma wystarczajace problemy finansowe z powodu braku zainteresowania ludzi I juz oglaszal upadlosc, wiec wprowadzono przepis który pokazuje masom, że zabronili wjeżdzania dla „bomb LPG" i każdy się cieszy bo jest bezpiecznie. Eurotunnel jest sam dla siebie niebezpeiczny z powodu ciec finansowych. Auta z LPG mu nie zagrazaja.
Taki opis jaki podal Westhub jest zrobiony przez niedouczonych ignorantów, którzy za dużo zapłacili za „bajeranckie" fury i za dużo kosztuje ich benzyna, więc tłumaczą sobie, że reszta świata to frajerzy, bo oszczędzają I ryzykuja. Zapewne moj szef jest tez frajerem, bo kupil Mercedesa z instalacja LPG zeby mniej placic za TAX, ubezpieczenie , oszczedzac na kosztach I byc ekologicznym.
Z tym “Marianem” I podkablowaniem to udowadniasz, ze brak wiedzy I argumentow zastapiles wysmiewaniem sie. Gratuluje poziomu. Nic tylko pozazdroscic.
Zastanawiam sie tylko nad tym ile obroncy przepisow ktore namietnie czytaja I przestrzegaja bezwzglednie przewiezli nielegalnie papierosow I wodki I ciekawe kogo podkablowali jak wiozl, bo przeciez sa tacy fair. To sie nazywa hipokryzja, tym bardziej, ze zaraz sie zerwa tlumy krzyczace, ze nigdy nic nie przewiezli I nie znaja nikogo kto to robi…
Jak juz napisalem, temat dla mnie zamkniety, tunnel obroniony. “Texas Rangersi” moga spac spokojnie I szukac kolejnych prob lamania przepisow…
mkaminski100 jest nieaktywny  
Stare 25-10-2007, 10:44   #24
stary
psychiatra VU
 

Dołączył: 19.08.2004
Skąd: 30.02.2015
Auto: no rust
Posty: 7,897
Domyślnie

Cytat:
Widziałem raz ciekawy spór
Kłócił się z głową tęgi mur
I choć rozmówca chłop na schwał
To mur jak mur wciąż murem stał.

Proponuję moderatorowi tego działu aby zamknął ten temat gdyż staje się on już tylko jałową dyskusją.
stary jest nieaktywny  
Stare 25-10-2007, 10:45   #25
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Stary..trzy posty temu o to prosilem.

Dzieki



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny  
Stare 25-10-2007, 17:20   #26
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

prosby o zamkniecie nie widze
ale zamkne

powodzenia w wyprawie
GAWLAK jest nieaktywny  
Zamknięty wątek

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS