index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU

Vectra Unlimited EU Forum europejskie :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-11-2007, 09:57   #11
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Widzisz, ja mialem auto 2 lata mlodsze z przebiegiem 70.000 mil (o 90.000 mil mniejszym). Po drugie nie dyskutujemy czy przebieg prawdziwy czy nie, a o tym, ze jest duzy, czyli auto pewnie wymaga troche pracy (co w przypadku Audi jest drogie).
Moral jest taki, ze takimi autami nie jezdza juz bogaci anglicy, uzywaja je Pakistanczycy na taksowkach, murzyni i Polacy (bo wg nas to luksus). To dla Anglikow jest "dupowoz" jak Gawlak wspomnial, wiec jak znam zycie ktos nim jezdzil jak dlugo mogl, mial problem z MOTem, wiec zrobil lewy i sprzedaje.
Albo kupujesz luksus z przeceny i dalej jakos sie martwisz, albo stac Cia na luksus i kupujesz nowsze auto, z mniejszym przebiegiem i bardziej zadbane.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2007, 10:10   #12
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

kaminski pieknie to napisal. nic dodad nic ujac. Dla tego ja zrobilem wedlug takiego myslenia. Moglem kupic spokojnie Audi A6 2.4 98 rok z przebiegiem gdziestam kolo 100-150tys mil... od prywatnego sprzedawcy oczywiscie...olalem. Kupilem Vectre za 5000eur z 2000roku z przebiegiem 43000mil, z salonu i na gwarancji. Polatam nia ze 2 lata, i jak znam Wescika, bedzie super zadbana. Do tego wlasciciel salonu, jak zobaczyl ile wiem o vectrach, od razu powiedzial mi, ze jak bede chcial sprzedac auto, to on je odkupi ode mnie! Same pozytywy.
A jak kupisz ambe, to nie dosc tego, ze nie wiesz co masz, nie wiesz czy mowia prawde, wsadzisz przez te 2 lata pewnie wiecej niz roznica cen i tylko same problemy.
Dla porownania podam wam ceny tych samych aut od prywatnego i garage.

Vectra B 2000r: garage z gwarancja i pelnym servicem 4000-6000 eur, prywatny: 2500-3500eur sold as seen.

Audi A6 2.4 V6, 98rok: garage 5000-10000, prywatny 4000-6000
eur

A dodam, ze serwis audi to koszmar...jeszcze jak masz zawias aluminiowy...dla tego boje sie jak ognia. kup vectre na gwarancji, bedziesz mial spokoj.

Nissan Silvia S15 Spec R 2000r : garage 18000-20000 prywatny 12000-18000

A juz wogole jst amba, jak widze jakies nazwisko sprzedajacego z kosmosu: tureckie albo jakiestam ch*jwiejakie...od razu z daleka rece!!! Kopciuchy to chachmenty sa jak zaden inny.



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2007, 10:11   #13
Bury
Dżust in Bimber
 
Awatar Bury
 

Dołączył: 16.12.2003
Skąd: Zamość
Auto: Fiat Panda
Posty: 4,301
Domyślnie

ja tez bylbym ostrozny
160tys mil
wsadzisz swoje na bank w auto,dojezdzisz do 200tys mil a potem wartosc auta gwaltownie w dol



Droga od kierowcy do szofera jest bardzo długa.



Bury jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2007, 12:02   #14
mareksad
 
Awatar mareksad
 

Dołączył: 13.10.2006
Skąd: gdansk/corby
Auto: insignia 1.8 SRI
Posty: 141
Domyślnie

wlasnie wrocilem. gosciu ZAPOMNIAL powiedziec ze nie ma motu!!! ale... powiedzial ze zalatwi w dwa tygodnie. tylko zebym depozyt zostawil 100 poundow. maderfaker. ale i tak jechalem do leicester to bylo po drodze. poczekam jeszcze troche i poszperam. dzieki wszystkim za odp.
mareksad jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2007, 13:49   #15
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez mareksad Zobacz posta
wlasnie wrocilem. gosciu ZAPOMNIAL powiedziec ze nie ma motu!!! ale... powiedzial ze zalatwi w dwa tygodnie. tylko zebym depozyt zostawil 100 poundow. maderfaker. ale i tak jechalem do leicester to bylo po drodze. poczekam jeszcze troche i poszperam. dzieki wszystkim za odp.
no! juz kreci. w ogloszeniu napisal ze jest mot...to co? niedorozwoj jakis czy jak?
odpusc sobie to auto.



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2007, 21:44   #16
Dzidek Gb
 

Dołączył: 26.12.2005
Skąd: -
Auto: -
Posty: 4,045
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Westhub
Kupilem Vectre za 5000eur z 2000roku z przebiegiem 43000mil, z salonu i na gwarancji
zdradz nam tajemnicę co to za SALON
i daje takie extrasy ( wymienia uszczelki pod głowicą bez powodu...ot tak sobie , opony itd)
Ale właściwie za tą cenę 5000euroto podejrzewam że mój serwis byłby w stanie do dać drugi silnik extra.

Ostatnio edytowane przez Dzidek Gb ; 17-11-2007 o 07:43.
Dzidek Gb jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2007, 08:01   #17
mkaminski100
 

Dołączył: 12.09.2006
Skąd: UK
Auto: 4 x Focus
Posty: 534
Domyślnie

Co do tzw "Garazy" to podzielam opinie West-a. Jedno auto kupilem prywatnie i akurat to mi sie trafilo (choc i tak mialo wiele wad). Potem znow szukalem prywatnie, ale to strata czasu. Nagle okazuje sie, ze sprzedajacy wrocil z amnezji i auto nie ma tego co jest napisane, albo pomylily mu sie zdjecia i wstawil nie swojego auta! Znalazlem kiedys Mondeo diesel. Przebieg 45.000mil. kombi. Jedyny problem, to ze kopci. Cena sensowna, a najczesciej kopci od peknietej rury albo wtryski. Przyjechalem. SIlnik prawie co nie wyskoczy z auta, turbo dymi sie od razu i widac, ze juz bylo otweirane. W srodku wyglada jakby autem stado swin ktos wozil, a na fotelu byla ok 2cm dziura od papierosa! Wkur..em sie i zapytalem dlaczego zmarnowal moj czas i moje pieniadze, na co w 100% ANGIELSKI pan biznesmen mowi, ze oni takie auta maja a cena jest kuszaca...
Niestety garaze tez swiete nie sa. Przed sprzedaza robia 12 mies MOT autom ktore go nie powinne przejsc. Potrafia tez krecic i trzeba z nimi twardo postepowac. Zawsze na auto ktore kupujesz jest juz 10 chetnych, ale trzymali je dla Ciebie i za 2 godziny ktos z miejscowosci oddalonej o 200 mil przyjedzie specjalnie je ogladac. Stary chwyt i smieszy mnie w ilu wersjach juz go slyszalem. Auta sa czesto sprzedawane bez wyposazenia, tak durnego jak popielniczki, zapalniczki, trojkaty, podnosnik czy nawet kolo zapasowe. Jak sie kiedys zapytalem dlaczego to mi sprzedawca powiedzial, ze to "wyposazenie dodatkowe"! TRzeba sprawdzac przy odbiorze, bo potrafia wtedy wyciagnac. Jak auto ma jakies skazy na lakierze to umawiaja sie tak, zeby bylo ciemnawo. No i wszystko trzeba sprawdzac i nidgy nie wierzyc na twarz. Serwis, jaki olej wlany, czy zmieniony pasek, jakie opony, wszystko na pismie, bo oszukuja lub naciagaja.
A jesli chodzi o ta "gwarancje" to kolega sie juz przekonal ile jest warta. Kupil Vectre C, pelne wyposazenie, przeplacil niemilosiernie, ale byla zadbana i o to mu chodzilo. Dlatego dostal pelny pakiet gwarancji. Po ok miesiacu zapalila mu sie kontrolka od poziomu plynu wspomagania. W tych autach zbiornik jest kolo zderzaka i trzeba naprawde duzo narozkrecac (oslone kola, grill, oslony halogenow, oslone silnika...), zeby sie dostac. Jest to czesc niewymagajaca sprawdzania czy dolewania. Jesli ubylo to traktuje sie to jako naprawa. Sprawdzil sam, ze sruba sie poluzowala wiec dokrecil, ale skoro mial gwarancje to postanowil skorzystac do dolania plynu. Zadzwonil, wskazali mu warsztat, pojechal oddal auto, a przy odbiorze kazali my zaplacic w calosci za naprawe! Okragle 100 funtow! Warsztat stwierdzil, ze on oddal auto do naprawy, a oni zadzwonili do gwaranta. Ten stwierdzil, ze to nie podlaga gwarancji wiec zrobili do konca, bo on sie powinien spodziewac, ze moze zaplacic. Stweirdzili, ze nawet gdyby nie kazal robic, to musialby zaplacic ok 40-50 funtow za ich prace sprawdzenia co jest wyraznie zapisane w polisie! Wsciekl sie i zadzwonil sam, a Pani mu kazala poczytac polise i karte wylaczen...No i gwarancji nie podlegaja: uszkodzenia spowodowane zewnetrznymi wyciekami oleju. Naprawiaja tylko pierwsze ogniwo uszkodzenia i tylko wtedy jesli auto bylo serwisowane wg nich odpowiednio i wlasciciel zrobil wszystko co mogl, aby takeigo czegos uniknac. Jesli ono spowodowalo nastepne uszkodzenie to juz Twoja wina. Czyli jak peknie pasek i rozwali sie silnik to dadza nowy pasek... A mowia, ze Polacy to narod kretaczy...

P.S. Mareksad - jak masz te £100 to mi mozesz dac depozyt. Przynajmniej bedziesz wiedzial, ze sobie pozyje.



"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi" A. Einstein
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2007, 08:03   #18
Westhub
Mariano Italiano
 

Dołączył: 14.12.2003
Skąd: SAN
Auto: infinitas G1M G4Z G6M
Posty: 5,990
Domyślnie

...tam gdzie zawsze...a 5000eur to cena fakt, troche wyzsza niz srednia za takie auto w irlandii...ale potem masz pomykanko bez problemow. Jak cos ni tak, to oddaje do serwisu i biore inne autko na czas naprawy...jest tam fajna Altezza ktora bym chetnie sprobowal
...a z tymi wymianami, no kurde nie wiem dla czego...moze dla tego, ze bardziej mu sie oplaca dac pareset euro wiecej niz potem wracac o tematu, lub co gorsza, miec jeszcze wieksze wydatki jak cos sie stanie. trzy razy go pytalem i trzy razy mnie zbyl, ze u nich zawsze tak sie robi...

sprawdze sprawdze...
a jeszcze jeden chwyt...niektorzy koniecznie chca bankdraft, czyli czek zapisany na konkretne nazwisko z automatycznym pokryciem. robia to po to, zeby kupujacy nie zbijal ceny - bankdraft ma stala wartosc. ja tam preferuje albo przelew albo draft plus 500eur cash.



:puchar: [B]KU:VU6[/B] [img]http://www.e90-forum.de/wcf/images/smilies/bmw-smiley.gif[/img] [B]BMVU[/B] :puchar: i500 VU TEAM [B]JOGI BABU[/B] infinitas CEA [COLOR="Magenta"][B]RóżOWA LANDRYNKA TEAM[/B][/COLOR]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/46/frpte50v4yjt7.gif[/IMG][/URL]

Ostatnio edytowane przez GAWLAK ; 17-11-2007 o 11:51. Powód: zrobione :)
Westhub jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-11-2007, 00:22   #19
mareksad
 
Awatar mareksad
 

Dołączył: 13.10.2006
Skąd: gdansk/corby
Auto: insignia 1.8 SRI
Posty: 141
Domyślnie

a to wygralem http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...MEWN:IT&ih=020
mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.jutro jade
mareksad jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 19-11-2007, 06:04   #20
GAWLAK
 

Dołączył: 06.12.2004
Skąd: ''z grilla''
Auto: VW POLO, VC 2.0 T KOMBI
Posty: 31,193
Domyślnie

hmm a ogladales go przed wygraniem ??

ja juz raz sie nacialem na opis ''mint condition''
na miejscu okazal sie szrot a nie mint
GAWLAK jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Klub "VU" > Vectra Unlimited EU



Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
Design by HTWoRKS