Zobacz pojedynczy post
Stare 02-11-2008, 02:48   #30
goralpm
 

Dołączył: 02.11.2008
Auto: Vectra B 1.8
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez oliwiek Zobacz posta
to ile tam mozna jezdzic maksymalnie? Na google z mapami widzialem drogi niebieskie, zielona, pomaranczowe (zolte).
Jakie sa ograniczenia w UK?
Jeśli znaki nie stanowią inaczej:
(niebieskie) Autostrady - 70 mph (ok. 112km/h)
Zielone, żółte - dwupasmowe - 70 mph; jednopasmowe - 60 mph.
Teren zabudowany (gęsto) - 30 mph, inny - 50 mph.
Należy zwrócić uwagę, że w UK nie ma generalnie znaków *teren zabudowany* i należy samemu ocenić, czy jedna farma po drodze to gęsta zabudowa czy inna
Jak Wy nie potraficie, to sąd będzie umiał to ocenić
Nie wiem jak teraz, bo w przepisy nie zaglądałem już dawno Ale kiedyś było tak, że po 21:00 można było jeździć do 50mph w terenie z ograniczeniem do 30mph...
Co do samych dróg to najważniejsze są oczywiście autostrady (niebieskie oznakowanie) ich numeracja jest wg. klucza opartego na zegarze. Zaczynając od godz. 12 (kierunek północ) idąc zgodnie ze wskazówkami zegara mamy drogi zaczynające się od 1 do Tamizy, poniżej Tamizy 2, itd. Generalnie wszystkie drogi zaczynają się w Londynie mam na myśli sposób numeracji - Londyn to centrum - wyjątek stanowi strefa nr 5! Choć jest w Londynie A5 to jednak strefa ta zaczyna się między "4" a "6" na wysokości M25. oraz Szkocja która ma numerację 7, 8, 9.
Numery jednocyfrowe oznaczają główne gałęzie, potem dwu cyfrowe itd. Przy czym ilość cyfr nie odpowiada kategorii drogi (autostrada, droga główna) Bo są autostrady dwucyfrowe (np. M40) Jak i drogi główne jednocyfrowe (np. A5) Drogi oznaczone literą B są drugorzędne.
Dobrze jest wiedzieć o numeracji dróg, zwłaszcza jak nie ma się SatNav i mapy bo widząc numer drogi można z dużą dokładnością określić swoje położenie i dalszy kierunek jazdy!!! Ale wątek nie o tym.
Mam nadzieję, że na pytanie odpowiedział wyczerpująco.
goralpm jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem