Zobacz pojedynczy post
Stare 06-02-2015, 20:10   #1
blade91
 
Awatar blade91
 

Dołączył: 10.03.2014
Skąd: Pelplin
Auto: Signum 2.2DTI
Posty: 331
Domyślnie Polskie auto w UK - kilka pytań

Witam,
Przeprowadziłem się do UK na kilka-kilkanaście miesięcy/lat, nie wiem jak sytuacja się rozwinie, do kraju przybyłem 16stycznia swoim autem by mieć czym się poruszać, ale już 21 stycznia podjąłem zatrudnienie, mam kontrakt i sytuacja się skomplikowała. Słuchając opowieści ludzi którym zabrali auto nabrałem stracha. I przyszło na mnie kiedy to na ulicy 3 lutego spotkałem 1 raz polskie auto a przy nim dwóch miśków na motorkach, podczas przejazdu obok nich już jeden zwrócił na mnie uwagę i nawet nie zauważyłem a już mnie dogonił i w środku miasta zatrzymał.
I kontrola szczegółowa, laweta już podjechała, wszystko zaczął sprawdzać i wypytywać, wytłumaczyłem się że tydzień temu przyjechałem do rodziny, na pytanie do kiedy będę odpowiedziałem że około miesiąca, wszystko sprawdził, zapisał, skontaktował się z bazą i podziękował mi że nie ma problemu i odjechałem. Ale już dziś rano nie daleko domu miśki stały i laweta obok nich więc nawrotka do chatki i do robotki nie dojechałem.
I teraz pytanie,
czy uda mi się moje auto sprzedać w UK za rozsądne pieniążki?
czy ktoś próbował?
Czy lepiej po prostu kupić bilet na prom, wozić ze sobą a potem czym prędzej czmychnąć do PL .
A może przerejestrować?
Niestety nie znam póki co potencjalnych kosztów :/
O co tym ciulom chodzi, inne auta mogą jeździć a auta z PL rejestracją nie, czysty rasizm.
Jedni mówią że chodzi o ubezpieczenie, ale takowe auto ma, inni mówią że o TAX, no taxu nie mam logicznie. Orientuje się ktoś czy gdybym spróbował TAX opłacić chociaż na jakiś czas to bym pojeździł jeszcze z miesiąc bez problemów?

Jak koledzy widzą taka sytuację? Niestety miałem w zamiarze auto wywieść na święta wielkanocne ze względu na Bank Holiday ale gdy wyjaśniłem policjantowi że miesiąc będę to chyba nie bardzo tak tego przeciągać.
Zresztą i tak chcę ograniczyć jeźdżenie do minimum, bo to za duża póki co strata dla mnie by była..

Sorki za litanię ale temat jest poważny i za wszelkie sugestie z strony kolegów z forum będę wdzięczny.
Pozdrawiam, Tomek
blade91 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem