Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry (http://forum.vectra-unlimited.pl/index.php)
-   Vectra Unlimited EU (http://forum.vectra-unlimited.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Tax code - twarda sztuka!! (http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=31354)

Malygreg 27-06-2007 07:19

Tax code - twarda sztuka!!
 
Kochani - pomozcie mi rozszyfrowac moj kod podatkowy, bo mnie czarna goraczka ogarnia. Chodzi o 522 L W1/M1 ...

Pierwsza czesc jest zrozumiała - mam 5220 funtów zwolnionych z podatku w skali roku, natomiast co oznacza ta druga sekwencja?? Szukam i szukam w necie jakichs informacji i dotarłem tylko do tego, ze nazywa sie to Week 1/Month 1. Tylko co to znaczy?? Co z tego mam/nie mam?? Jak to zmienić??

Byłbym wdzieczny o jakakolwiek podpowiedź... Na wizyte w HM Revenue niestety nie mam czasu :(

GAWLAK 27-06-2007 13:57

a ksiegowego nie masz ??
ja nigdy w to nie wnikam
oni robia to za mnie

Malygreg 27-06-2007 15:35

Cytat:

Zamieszczone przez GAWLAK (Post 451460)
a ksiegowego nie masz ??
ja nigdy w to nie wnikam
oni robia to za mnie

No niestety nie, nie mam samozatrudnienia i karty CIS... Czasami człowieka szał ogarnia jak widzi, ze odbijają ci mase kasy i nie wiadomo za co. Znajomy znajduje sie nie mal w tej samej sytuacji, ma ten sam kod (tylko bez tego dodatku w1/m1) i sciagaja mu o polowe mniej. Chyba sie jednak przejde do tego Revenue...

G.Redman 27-06-2007 15:47

zadzwoń tu: 0845 366 7884 powinni pomóc
Kiedyś też miałem dziwny tax code "BR1" i wyjaśnili co to i jak zmienić na normalny teraz mam 522L... bez tych znaczków.

Malygreg 27-06-2007 16:08

Cytat:

Zamieszczone przez G.Redman (Post 451510)
zadzwoń tu: 0845 366 7884 powinni pomóc

I chyba tak zrobie, albo lepiej, pojde do nich osobisci...

Cytat:

Zamieszczone przez G.Redman (Post 451510)
Kiedyś też miałem dziwny tax code "BR1" i wyjaśnili co to i jak zmienić na normalny teraz mam 522L... bez tych znaczków.

No ja w swojej historii w UK mialem i 503L, 522L i jeszcze jakis jeden, a teraz ten 522L W1/M1 - dostałem go po przenosinach na kontrakt, zupełnie nie wiem dlaczego... Mimo tej chwilowej niewiedzy nie powiem złego słowa na system podatkowy w UK, bo jest przejrzysty i dostosowue sie do człowieka, nie do sztywnego prawa i urzędasa za biurkiem... Tak czy siak podatku płaci sie duzo!! Bardzo duzo rzekł bym!!

Bury 27-06-2007 17:12

masz na bank kogoś od płac w firmie
zapytaj

Malygreg 27-06-2007 17:42

Cytat:

Zamieszczone przez Bury (Post 451547)
masz na bank kogoś od płac w firmie
zapytaj

Pytałem managera, jajko wie... Dział finansowy jeste niestety 250 mil stąd :( Pracuje w filii...

Dzidek Gb 27-06-2007 18:17

522L to twój kod podatkowy, ja mam taki sam po siedmiu latach A to W1 to tylko tyle mogę Ci powiedzieć ze mając sam kod 522L urząd podatkowy pobiera podatek na bieżąco odpowiednio do dochodów nie robiąc sobie jakiś tam nadwyżek celem uwiarygodnienia petenta z którego ściąga podatek i który to podatek (nadwyżkę zwraca) Mając to W1/M1 jesteś osoba która płaci podatek od nie dawna często zmienia prace lub może być podejrzewana o prace w kilku miejscach na raz.Biorą wtedy podatek-stały obligatoryjnie większy niż powinien być w rzeczywistości celem uzbierania kwoty do rekompensaty swoich podatków.Jeżeli w/g Irlenad Revenue jesteś dla nich w porządku to powinni powoli zacząć zwracać Ci pieniądze przy wypłatach a jak nie to po skończeniu roku podatkowego musisz zgłosić sie do biura podatkowego celem rozliczenia sie z podatków.Ale ja nie widzę problemu żeby się dowiedzieć więcej na ten temat i na inne które Cię trapią tu masz numer do Polskiego biura w Southampton gdzie wszystkie porady,tłumaczenia,nauki są za darmo 02380233722 Pozdrawiam... Dzidek Gb

Malygreg 27-06-2007 18:28

No DzidekGb - na to czekalem!! Wiekie dzieki za pomoc!! Prawda, przed kontraktem pracowalem w kilku miejscach (kochane agencje!!), w kazdym na roznym kodzie podatkowym i za rozne stawki, moze to wlasnie stad. Pora osiasc na tyłku i upomniec sie o swoje w odpowiednim czasie :D
Graty jeszcze raz DzidekGb!!

Bury 27-06-2007 19:57

Czasami oddają sami,jak nie upominać się.
Raz jak pracowałem jeszcze przez agencje otwierająć pejslipa miałem niezłego banana na twarzy,tygodniówka plus zwrot i kwota netto na konto 1000f.

Dwa lata temu kumpel przez miesiąc dostawał 1000f tygodniowo - ok 500 tygodniówki i 500 nie wiadomo za co i tak przez miesiąc.Nikt się o tego bonusa nie upomniał:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry