Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry (http://forum.vectra-unlimited.pl/index.php)
-   Vectra Unlimited EU (http://forum.vectra-unlimited.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Ubezpieczyciele w UK (http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=68348)

Westhub 21-01-2010 15:44

Dokladnie, bo system jest taki ze nie ubezpiecza sie jako tako pojazdu tylko kierujacy ubezpiecza siebie do kierowania danym pojazdem - mozesz byc dopisany do pojazdu ktorego wlasnoscia jest ojeciec, ale musisz dodatkowo (nie jestem pewien ile to bedzie) za siebie zaplacic - ojciec notabene tez za siebie musi jako wlasciciel.

MLODY1986 21-01-2010 18:17

no i o takie wyjasnienie mi chodzilo napewno wyjdzie mnie taniej niz wziasc tylko na siebie :)
to jeszcze moze mi tak w skrocie opisac jak to zrobic przy zakupie auta bo jestem tutaj zielony
czyli auto musi byc na ojca i wtedy on ubezpiecza i dopisuje mnie dobrze rozumiem ???
jesli dobrze rozumiem to przy zakupie musi byc on sam osobiscie zeby cos podpisywac ???
znajac zycie bedzie potrzebny podpis :confused:jak pod wszystkim tutaj

dzieki za wyrozumialosc i wszystkie odpowiedzi:)

GAWLAK 21-01-2010 19:52

wszystko zalezy od sprzedajacego
mi nikt nigdy nie sprawdzal co wpisywalem w rubryce nowy wlascicie
sprzedajacy wysyla papiery do DVLA
jak nie dojda w 2 tygodnie nowe to wtedy sie zglaszasz z odcinkiem V5C
ktory musisz dostac od sprzedajacego do nich o nowy dowod rejestracyjny
podpis ??
byc musi ale niewazne czyj ;) ja podpisalem auto kupowane na Dodi
a co do ubezpieczalni to przez net wszystko robisz
dopisujesz drugiego kierowce czyli Ciebie
nic nie trzeba podpisywac ;)

shaftt 22-01-2010 23:51

u mnie z kolei ja jestem właścicielem samochodu,a ubezpieczenie jest na moją "lepszą połowę" i ja dopisany jako dodatkowy kierownik,a najlepsze jest to,że jeżdżę tylko ja...hihi
dodam,że autko jest w 15 grupie a za 2 kierowców płacimy tylko 46 funi...oczywiście fire,theft and third party... bo inne nam się nie opłaca...

Westhub 23-01-2010 08:45

Cytat:

Zamieszczone przez shaftt (Post 898946)
u mnie z kolei ja jestem właścicielem samochodu,a ubezpieczenie jest na moją "lepszą połowę" i ja dopisany jako dodatkowy kierownik,a najlepsze jest to,że jeżdżę tylko ja...hihi
dodam,że autko jest w 15 grupie a za 2 kierowców płacimy tylko 46 funi...oczywiście fire,theft and third party... bo inne nam się nie opłaca...

a co to za autko, bo chyba nie dwulitrowy grippen 9-5...

shaftt 23-01-2010 08:57

Cytat:

Zamieszczone przez Westhub (Post 898984)
a co to za autko, bo chyba nie dwulitrowy grippen 9-5...

chyba griffin... ;) nie,to zwykłe 9-5 w sedanie...

Westhub 23-01-2010 10:00

Cytat:

Zamieszczone przez shaftt (Post 898985)
chyba griffin... ;) nie,to zwykłe 9-5 w sedanie...

to jakos mi sie nie chce wierzyc w te 49gbp...chyba 490...i jeszcze nie masz comprehensive? niepowaznie...

shaftt 23-01-2010 17:31

Cytat:

Zamieszczone przez Westhub (Post 899007)
to jakos mi sie nie chce wierzyc w te 49gbp...chyba 490...i jeszcze nie masz comprehensive? niepowaznie...

sorki,nie wyraziiłem się dostatecznie jasno...płacę 46 funi/miesiac przez 10 miesiecy... z tym,ze ja mam punkty i stluczke a moja żonka "tylko" stluczke...:o

Westhub 23-01-2010 18:33

Cytat:

Zamieszczone przez shaftt (Post 899164)
sorki,nie wyraziiłem się dostatecznie jasno...płacę 46 funi/miesiac przez 10 miesiecy... z tym,ze ja mam punkty i stluczke a moja żonka "tylko" stluczke...:o

10 miesiecy, a dwa jestes nieubezpieczony...sorry, ale wlasnie sie zesralem ze smiechu i ide sie wytrzec i umyc...puknij sie w glowe...

a ja placilem w irl comprehensive za Audi A4 1.8T 2.1 euro...dziennie...

misiek_gd 23-01-2010 19:15

ale bzdury gadacie malo ktora ubezpieczalnia daje ubezpieczenie na 12 mc najczesciej jest to 11 mc z mc aktywacyjnym posiedzcie troche na wyszukiwarkach ubezpieczen i poszukajcie

po za tym co do ubezpiecznia na inna osobe nie ma znaczenia na kogo jest auto ubezpiecznony ma byc kierowca i przy wykupie ubezp sie zaznacza czy jestes wlascicielem czy nie

po za tym jak auto ma jusz jakies ubezpieczenie to 2 osoba moze byc tylko dopisana nie moze miec w innej ubezpieczalni

a co do znizek w pl pisalem o tym wczesniej jesli chcesz ojca jako glownego ubezpieczyciela ok idzie to zalatwic ale jak ojciec ma w pl auto to musi je sprzedac lub zezlomowac i zamknac konto w ubezpieczalni nastepnie po zamknieciu musi wymusic z ubezpieczalni przebieg znizek podany procentowo za kazdy rok ubezpieczenia oraz papier ze ubezpieczenie zostalo zlikwidowane jak to zdobedzie moze uda mu sie w jezyku angielskim jak nie placisz jeszcze za tlumacza przysieglego
jak to juz wszystko bedzie po angielsku to mozna prubowac walczyc z ubezpieczalnia ktura akceptuje znizki z innego kraju i moze zaakceptuje moze nie

ale jest jeszcze jedno ale tu odrazu mozna dostac znizki za wiek i dlugoletnie prawko i wtedy jest szansa ze bedzie taniej

np moj znajomy ma octawie 1.9tdi i placi 260 funtow rocznie z pakietem asistans ale ma 40 na karku i prawko od 86 roku

i nie sa to informacje wyssane z pacla to byla 1 rzecz ktura tu w kraju zalatwialismy czyli znizki na ubezpieczenie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2002 - 2022, Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry