PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja Kwik-Fit vs Panel klimatyzacji


pz_szczecin
19-05-2012, 13:48
Witam!
Mam taka mala porade do wlascicieli aut z Climatroniciem i nie do konca dzialajacym panelem ;) Wczoraj zaprowadzilem auto do nabicia klimatyzacji w KWIK-FIT.Tam maja zasade re-charge or no charge czyli albo bedzie dzialac,alb nie kasuja.Dostaje telefon od nich,ze czynnik nabili,ale jet problem,bo nie moga sprawdzic czy dziala,bo ten przycisk na panelu (pokretlo) nie dziala.Wiem,ze dziala,ale trzeba z nim powalczyc.Czyli wyszlo,ze mam nabita klime i £49 w kieszeni :dance:

zulik
19-05-2012, 14:44
Czyli, że Polacy jednak kradną ? :D :D Też tam wpadne, czyli jak uzupelnią i będzie np. jakaś nieszczelność (czyli nie zadziała), to też mi oddadzą kase ??

spacer87
19-05-2012, 14:55
witam jestem tu pierwszy raz mam problem z vectrom 3.0gts 177km
a mianowicie na jalowym biegu jak nacisnolem na gac obroty szly do pewnego momentu i potem go wylaczalo a teraz jak nacisne pedal gazu...

pz_szczecin
19-05-2012, 15:09
No nie kradna ;) Odbieraja co swoje :) W KWIK-FIT jak jedziesz na MoT to nie ma bata,bys przeszedl!Nawet nowka z salonu (mimo,ze nie trzeba) bys pojechal to bys nie dostal.Na bank "musieliby wymienic" zarowki lub inne pierdoly.Nie jeden znajomy mial z nimi cyrki.I tak,jesli pojedziesz i czynnik bedzie Ci uciekal to nie skasuja.To jest najlepszy sposob na sprawdzenie klimy.Bedzie dzialac-super,nie bedzie to nic nie stracisz.Wtedy jednak trzeba jechac do speca od klimy.

pz_szczecin
19-05-2012, 15:11
witam jestem tu pierwszy raz mam problem z vectrom 3.0gts 177km
a mianowicie na jalowym biegu jak nacisnolem na gac obroty szly do pewnego momentu i potem go wylaczalo a teraz jak nacisne pedal gazu...

Spacer,po pierwsze zmien z TDCI na CDTI.To nie forum Forda ;) Po drugie poszukaj w dziale SILNIK i niekoniecznie musisz szukac w dziale UK.Na pewno ktos Ci pomoze,ale musisz podac wiecej danych co do usterki.Pozdro

Bury
19-05-2012, 15:26
Też tam wpadne, czyli jak uzupelnią i będzie np. jakaś nieszczelność (czyli nie zadziała), to też mi oddadzą kase ??

Tak.
Mi nabił i uciekało,nie potrafił znaleźć nieszczelności.
Oczywiście usługa darmowa :D
Po powrocie do domu samodzielna lokalizacja,zakończona pomyślnie,bo wyraxnie widać było gdzie kapał ich olej:sc:

spacer87
19-05-2012, 17:17
mozesz jasniej bo nie wiem o co ci chodzi z tym fordem mam vectre 3.0cdti v6 z 2004r.
a co do usterki nie ma wiecej danych po prostu jest jakas blokada w vectrach ze jak nacisniesz na gaz na luzie to obrotomiesz dojdzie tylko do powiedzmy 4tys i dalej sie nie da tak mialem wczesniej a teraz cos sie zepsolo i obrotomiesz idzie na maxa i nie wiem co sie zepsolo

GAWLAK
19-05-2012, 17:55
spacer chodzi o to ze smiecisz w temacie to raz
dwa oznaczenie jakie napisales nie wystepuje w oplu tylko w fordzie
a trzy mamy dzial porady vectry C
tam poszukaj odpowiedzi

Dzidek Gb
19-05-2012, 20:02
:D...
Do gazu:czytaj:

Bury
20-05-2012, 00:30
:gp:

Pitas
20-05-2012, 01:28
no to ja w takim razie musze tam asterke podwiezc na klime :) , przy okazji ile taka usluga ??

Bury
20-05-2012, 08:01
Zależy od pory roku.Im dłużej będziesz czekał do lata,tym drożej.

graboś
07-08-2012, 20:47
Zmieniłem ostatnio Vectre i nie chodziła klima,więc tuż przed podróżą do Polski pojechałem na nabicie. Koleś podłączył ten mały mobilny aparacik,poczekał 5 minut,stwierdził,że szczelna i nabił. W Polsce po 2 dniach wieje ciepłe,d*pa :/
Pojechałem do polskiego speca,wytoczył "z zaplecza" butel wielkości bomby zrzuconej na Hiroshime, zapodał 30 atmosfer i od razu mu "pokazało" nieszczelność w chłodnicy klimy. Jak mu powiedziałem,że w Anglii sprawdzali mi szczelność tym małym aparacikiem,którym de facto i on po wszystkim klimę nabijał,to się tylko uśmiechnął i stwierdził,że tym to se można wykryć...