PDA

Zobacz pełną wersję : Cudzym samochodem w UK


Pitas
26-01-2012, 11:49
Czy ktos mi moze powiedziec , czy takie cos wchodzi wogole w gre . Czy wystarczy mic pisemna zgode z Pzmotu i mozna smigac czy jak .

Glownie chodzi o to , ze chce zabrac auto z PL , ktore jest zarejstrowane na marthe .

hefi
26-01-2012, 16:16
bedziesz sie tlumaczyl dlaczego Twojego nazwiska nie ma na oc ani w dowodzie


chyba, ze..... pigs juz sie zorientowali w polskich przepisach i nie robia problemu

Kowal
26-01-2012, 16:33
Czy ktos mi moze powiedziec , czy takie cos wchodzi wogole w gre . Czy wystarczy mic pisemna zgode z Pzmotu i mozna smigac czy jak .

Glownie chodzi o to , ze chce zabrac auto z PL , ktore jest zarejstrowane na marthe .
jak nie bedziesz wyszczegolniony w papierach to beda problemy,raczej nie wytlumaczysz im co i jak

Dzidek Gb
26-01-2012, 19:21
Pitas po co kombinujesz jak koń pod górkę ... kup auto tu a nie będziesz się woził z Polskimi blachami :nono:
Chcesz to przyjedz mam VC z 2003 za 595 funtów - do roboty jedna strona zawieszenia z przodu.

Bury
26-01-2012, 21:28
Pitas po co kombinujesz jak koń pod górkę ...

sie głupio pytasz Dzidek,dobrze wiesz po co

Dzidek Gb
26-01-2012, 21:36
...e tam
To było w modzie w 2004 - 2007

hefi
27-01-2012, 06:35
Pitas po co kombinujesz jak koń pod górkę ... kup auto tu a nie będziesz się woził z Polskimi blachami :nono:
Chcesz to przyjedz mam VC z 2003 za 595 funtów - do roboty jedna strona zawieszenia z przodu.

z jakim motorem??
moge podjechac obejrzec?

Westhub
27-01-2012, 17:40
jako rezydentowi uk (powyzej 160 dni podatkowych przebywania w obrebie danego panstwa w roku podatkowym), nie wolno tobie jezdzic na codzien zadnym autem nie zarejestrowanym w uk. Tymczasowo z pozwoleniem tak, ale to rzadko pozwalaja na to i zalezy od humoru urzednikow ile to tymczasowo trwa (np w IRL 24 godziny, DE i AT 3mce, CH 3-7dni ). Temat przerabialem juz w 2006 roku. JEsli bedziesz jezdzil na codzien autem marty, jak cie customs zatrzymaja, zabiora auto na parking policyjny, dostaniesz 700funtow kary plus 20 za kazda dobe na parkingu oraz nakaz natychmiastowego wyprowadzenia auta z kraju. Kolega tak mial, i niestety bolesnie sie przekonal. Zreszta we wszystkich krajach UE tak jest, CH to samo. Oficjalnie jak kabrioletem tu wjade i mnie Zolle zczyszcza, 1500chf frunie...
...acha, w razie wypadku, autem LHD masz wspolwine w kazdym wypadku i sprawa w sadzie, jak moj kumpel Ashley, jadacy autem PL swojej dziewczyny.

Krzysieq
28-01-2012, 09:05
Teoria teorią, a praktyka praktyką :) A że we Francji wszystkie jest " n'importe quoi", to ja już 4.5 roku jeżdżę tu autem na polskich blachach, a jak mnie pytają czemu, to mówię, że na wakacjach jestem :)

Westhub
28-01-2012, 09:17
a jak mnie pytają czemu, to mówię, że na wakacjach jestem
czyli ich klamiesz. jak cie sprawdza, to nie bedzie wesolo...z drugiej strony, widocznie nie sprawdzaja tego...

Kowal
28-01-2012, 10:26
na wyspach jest bardziej rygorystycznie,jak juz cie zatrzymaja do kontroli do trzepia dokladnie

Krzysieq
28-01-2012, 18:52
czyli ich klamiesz. jak cie sprawdza, to nie bedzie wesolo...z drugiej strony, widocznie nie sprawdzaja tego...
A powiedz mi jak mieliby to sprawdzić? Ciągle jestem zameldowany w Krakowie, prawo jazdy i papiery auta mam polskie. Jak mnie pod domem nie zatrzymają i nie złapią przekręcającego klucz w zamku, to co mi mogą zrobić? Jedynie gdyby mi przyszło mandat na drodze płacić i nie miałbym czym, tylko czekiem, to by się mogli czepiać, że mam książeczkę czekową francuskiego banku, a mieszkam niby w Polsce. Ostatnio miałem kontrolę rutynową jak był szczyt G8 czy G20 pod koniec ubiegłego roku w Cannes. Zobaczyli prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, i życzyli szerokiej drogi o nic nie pytając.

Kruczek
28-01-2012, 19:29
na wyspach jest bardziej rygorystycznie,jak juz cie zatrzymaja do kontroli do trzepia dokladnie
Coś o tym wiem ale się udało załatwić bo akurat znajomy Policmajster znajomej uffffffff
Pitas lepiej nie kombinuj
Chyba że będziesz widniał na papierach to co innego

Westhub
28-01-2012, 19:52
Ach Krzychu ty pojecia nie masz, tyle lat za granica jestes...pracujesz we Francji, mieszkasz we francji, zyjesz we francji - min. 160dni podatkowych w roku, to jestes rezydentem klasy B, czyli na pobyt staly, jestes tam zameldowany na pobyt staly. Krakow to pobyt tymczasowy. W swietle prawa wystarczy, zeby sobie zobaczyli w kompie gdzie mieszkasz i pracujesz i juz podpadasz. Prawo jazdy, jesli sa europejskie, sa wazne, ale nie wolno ci na codzien jezdzic autem zarejestrowanym w kraju innym niz rezydencji. Takie jest prawo.

Chyba że będziesz widniał na papierach to co innego
co innego? zostanie ukarany tak samo jak w kazdym inny przytoczonym tu przypadku.

Krzysieq
28-01-2012, 20:39
Mam pojęcie i robię to co robię z pełną premedytacją :) Policja w tym kraju jest taka sama jak wszystko inne - byle jaka. Teraz to nawet jakby mi mandat wlepili, to mi się nie opłaca przerejstrowywać tutaj auta, bo wracamy w tym roku.

Westhub
28-01-2012, 21:01
robię to co robię z pełną premedytacją
a ja to co...cabrio na blachach ZGL, trza wiedziec kiedy granica obsadzona a kiedy nie...
Policja
to nie policja, oni nie maja do teo nic, to sluzby celne wuja, oni cie scigna jak cos...ale wracaj, ja tez wracam do niemiec niebawem. wypowiedzonko zkladam i wypierpapier do domu...

Pitas
29-01-2012, 13:15
juz koniec z kombinowaniem , po powrocie z urlopu szukam tam samochodu .