PDA

Zobacz pełną wersję : Vectra C 1,9cdti


sebaosowa
15-11-2011, 12:17
Wtam jestem nowy na tym forum :)

Posiadam VC 1,9 cdti i potrzebował bym podpiać auto pod komputer.

Sprawa wygląda tak że po nocy jak odpalam auto to puszcze niebieska chmure i zapala mi sie lapmka
bledu silnika. Auto odpala normalnie, jednak pod 3 - 4 minutach jazdy lampka gaśnie.

Czy to może być spowodowane jakimś lipnym paliwem ?

Wszystkie filtry wymienione na lato były.

aspro
16-11-2011, 06:03
poczytaj na forum VC, ale moga to byc swiece zarowe, kolektor dolotu, jesli mowimy o 150km. Kolektor mozesz sprzwdzic na oko, po zdjeciu plastiku pokrywajacego silnik, a bledy to z mojego doswiadczenia chyba lepiej w ASO niz po malych warsztatach, bo najczesciej maja jakies dziwne wersje vaux-coma, ktore nie sa w stanie zczytac wszystkich bledow- ja tak mialem z 3 warsztatami, az w koncu pojechalem do VX

sebaosowa
16-11-2011, 23:19
mały update. też słyszałem że swiece żarowe mogą już być nie pierwszej świeżości :) Poza tym jak jade około 4 -5 min to kontrolka sama gaśnie. To wygląda tak jak by auto już się nagrzało i jest wszystko ok.

Aha mam wersje 150 konna

aspro
17-11-2011, 04:51
u mnie po wymianie swiec zarowych, ale z uszkodzonym kolektorem blad sie pojawial po odpaleniu i tak, jak u Ciebie znikal po jakims czasie. Pomogla wymiana kolektora, na blad, bo nie na chmure dymu, bo ta zostala. Tu podejrzewam z kolei akumulator, lub padajacy rozrusznik...