PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana tarcz i klocków (przód + tył)


autobus21
14-08-2011, 16:40
Orientuję się ktoś ile taka impreza by kosztowała u mechanika w anglii może ktoś z was wymieniał części chce zakupić sam chodzi mi tylko o wymianę oraz robociznę ile by tak to wyniosło. A jeszcze jedno pytanie zapodajcie jakieś sklepy internetowe w angli z częściami samochodowymi z tych lepszych to znalazłem tylko Eurocarparts. Z góry dzięki.

GAWLAK
14-08-2011, 18:40
sam zmien
za taka wymiane w normalnym warsztacie mniej jak 200 raczej nie zaplacisz


btw wymiana i robocizna to to samo ;)

zulik
14-08-2011, 20:07
sam zmien
za taka wymiane w normalnym warsztacie mniej jak 200 raczej nie zaplacisz


200 funa ??:O :O

To chyba z zakupem tarcz włącznie, ale jeśli spotkałeś się z taką kwotą to masakra :O
U mnie "polaczki" koło stówki biorą (sam przód lub sam tył), ale również polecam wymiane samemu, ostatnio zrobiłem tył pierwszy raż w życiu i dało radę ;)

Bury
14-08-2011, 20:15
U mnie "polaczki"

Kto??

Dzidek Gb
14-08-2011, 21:06
60 funtów za przód i tył razem ze szczękami z ręcznego ( bez części )
To w Southampton u polaczka:lol2::lol2::lol2: Wojtka
-------------------------------------------------------------------------
Samemu przód bez problemu - z tyłem są już pewne kłopoty ze zdjęciem tarczo -bębna .

zulik
15-08-2011, 05:39
Kto??

Polacy ("naprawiacze") za granicą, którzy mają za dobrze w d*** i myślą, że są niezastąpieni jako mechanicy - naciągając klientów na niepotrzebne i nieprofesjonalne naprawy ;)

GAWLAK
15-08-2011, 16:24
zulik umiesz czytac ??
to przeczytaj co napisalem
w normalnym warsztacie -popytaj jakie maja stawki godzinowe a pozniej komentuj
a nie u jak to nazwales ''polaczka'' pod domem

btw osobiscie znam wielu ktorzy robia lepiej niz warsztaty
wiec zbastuj troche z takimi wypowiedziami

Dzidek Gb
15-08-2011, 19:10
w normalnym warsztacie
No mój mechanik Wojtek ma normalny warsztat mechaniczny + wymianę opon + serwis klimatyzacji + blacharkę i lakiernictwo + serwis elektryki (oniki ) samochodowej...
To chyba normalny warsztat a że od Polaka i po dobrych cenach yo chyba nic złego ?

autobus21
15-08-2011, 19:28
Koledzy nie wadzić się hehe Zapoda ktoś jakieś sprawdzone sklepy internetowe z częściami w uk przucz eurocarparts bo tego już znam i polecam.

autobus21
30-08-2011, 11:51
Wczoraj wymieniłem sam klocki i tarcze ( przód i tył ) oczyściłem piasty, zaciski i felgi od środka szczotką drucianą z tlenków. Przesmarowałem piasty smarem miedziowym aby się nie zapiekły przy następnej wymianie. Nowe tarcze od tłuściłem benzyną ekstrakcyjną i wszystko poskładałem do kupy. Jak na pierwszy raz to zajeło mi to 4 godz godzina na 1 koło. Miałem obawy co do wciskania tłoczków ale wchodziły fajnie z przodu użyłem zacisku stolarskiego a z tyłu kupiłem klucz do wkręcania i równocześnie wciskania tłoczka. Po wymianie byłem dumny z siebie hehe a wrażenia z jazdy są niezapomniane hehe. Potem wrzuce fotki tarcz i klocków poprzednik nieźle je zjechał jeśli chodzi o klocki. Jeśli chodzi o tarcze i klocki to kupiłem Mintexy jak narazie sprawują się bardzo dobrze zobaczymy z czasem jak będzie.

GAWLAK
30-08-2011, 12:11
brawo
dalo sie zrobic samemu ;)