PDA

Zobacz pełną wersję : Kretynski spis ludnosci...


Westhub
03-06-2011, 18:11
czy my obcy tez musimy to gowno wypelniac...bo mnie sie sie ani nie chce ani nie mam czasu na te bzdury...Kaska wypelniala online przed chwila i sorry ale wala w ch z tymi pytaniami...brakuje tylko o dlugosc szwanca...:ireful:

zulik
03-06-2011, 18:17
WSZYSCY mieszkający w UK musżą to wypełniać... I co w nim jest kretyńskiego ? Przecież jest nawet opcja w języku polskim...

Mikruss
03-06-2011, 18:30
West jest ostatnio na NIE :sc:
Bądź na TAK :lol:

Westhub
03-06-2011, 18:56
Zulik, chodzi mi o ten w polsce...

Mikruss
03-06-2011, 18:58
West pytanie..
Gdzie jesteś zameldowany??
W Polsce czy na obczyźnie??

Westhub
03-06-2011, 19:09
i w polsce i w irl i w ch...wiec sam nie wiem czy trzeba wypelnic to gowno w polsce czy nie...bo niby obowiazkowe...

Krokcio
03-06-2011, 19:13
czy my obcy tez musimy to gowno wypelniac
Jak nic musisz obywatelstwo zmienić na inne niż polskie to nie będziesz musiał wypełniać ...:ireful:
Zresztą po tonie Twojej wypowiedzi widzę , że wcale a wcale nie czujesz się Polakiem to i może lepiej bedzie jak zmienisz obywatelstwo i nie będziesz musiał żadnych gównianych papierków wypełniać .
Będziesz miał spokój od naszych polskich przepisów , procedur i tym podobnych.

Przem@S
03-06-2011, 19:16
czy my obcy tez musimy to gowno wypelniac...
jak dla ciebie to jest go...to nie wypelniaj , nikt ci nie kaze

Bury
03-06-2011, 20:27
Jak nic musisz obywatelstwo zmienić na inne niż polskie to nie będziesz musiał wypełniać ...:ireful:
Zresztą po tonie Twojej wypowiedzi widzę , że wcale a wcale nie czujesz się Polakiem to i może lepiej bedzie jak zmienisz obywatelstwo i nie będziesz musiał żadnych gównianych papierków wypełniać .
Będziesz miał spokój od naszych polskich przepisów , procedur i tym podobnych.


Spis jest wg stanu z dnia 31 marca godzina 24.


Własnie sobie przypomniałem,że wymeldowanie tymczasowe skończyło się wieki temu.:o
Można było przedłużyc przed tym spisem,ale trudno się mówi.

Ja w Polsce nie mieszkam,nie pracuję,nie płacę podatków więc do spisu nie przystępuję.
Co nie znaczy,że mam się wymeldowywać z pobytu stałego lub zrzekać obywatelstwa.

31 marca nie mieszkałem na stałe w kraju,jak i 31 marca rok temu i zapewne za rok też nie będę,więc nie ma sensu mącić w statystykach.

Krokcio
03-06-2011, 20:50
Bury ale Ty przynajmniej nie piszesz takich bzdur o Swoim "rodzinnym" kraju (czyt. ojczyźnie) . ;)

terex
03-06-2011, 21:15
i w polsce i w irl i w ch Ale stały meldunek masz jeden i w tym kraju gdzie jestes na stałe zameldowany to wypełniasz wniosek spisu ludnosci. Bury a tu cos dla ciebie na temat wymeldowania czasowego na pobytu za granica http://www.bip.mrocza.pl/?cid=236

Bury
03-06-2011, 21:23
Możesz się wymeldować czasowo i jako miejsce pobytu podać inny kraj.
Wtedy oczywistym jest,że np w czasie spisu ludności nie ma Cię w kraju,a jak już pisałem obowiązuje stan z dnia 31 marca.

terex
03-06-2011, 21:38
Możesz się wymeldować czasowo i jako miejsce pobytu podać inny kraj.
Wtedy oczywistym jest,że np w czasie spisu ludności nie ma Cię w kraju,a jak już pisałem obowiązuje stan z dnia 31 marca. Ale to jest"Narodowy spis ludnosci polskiej"i tu sie nie liczy gdzie mieszkasz tylko kim sie czujesz ,nie czujesz sie polakiem ,nie wypelniasz wniosku:confused:

Dzidek Gb
03-06-2011, 21:49
Ale stały meldunek masz jeden i w tym kraju gdzie jestes na stałe zameldowany
-a jak ja nigdzie nie jestem zameldowany to co :luz:
http://img402.imageshack.us/img402/6333/s5030158y.jpg
-moim domem jest moja hipoteka ; i wcale tam nie muszę być zameldowany
-w Anglii nie ma obowiązku meldunkowego ; twoim gwarantem jest np. rachunek imienny za gaz , prąd itp.
-------------------------------------------------------------------------------
Żmija mnie wpisała do spisu w UK - tak dla wiadomości.

Westhub
03-06-2011, 21:53
tysiac razy powtarzam to, ale nikt nie chce zrozumiec...polskie przepisy maja sie nijak do europejskich...w EU mozesz miec kilka miejsc zameldowania...dla tego sie pytam. A dla czego kretynski? Bo sa tam tak niepowazne pytania, ze az sie plakac chce.

Daga...masz cos do mnie? Do mojego patriotyzmu? Do mojej polskosci?Masz, czy tylko wolisz klapac jak zwykle...a moze Daga znowu kaze Ci cos pisac? He?

Dzidek, bo my bezpanstwowcy jestesmy...podatku do polskiego fiskusa odprowadzam po 2000pln co miesiac, ale w polsce na mnie mowia szwajcar, w szwajcarii hitlerowiec, a na bawarii zlodziej samochodow...a na dokladke na vu "meska Daga" mowi na mnie ze jestem zdrajca, bo nie podoiba mnie sie poswiecic godziny czasu dla wymyslu jakiegos poronionego biurokraty, ktory pyta mnie o to, co robilem 31.Marca jakiegostam roku...to jest dopiero paranoja...

Ta sama zmija nie wpisala mnie...ani w Irl ani w De ani w Ch nie ma takowego spisu, bo i po co zawracac dupe ludziom, skoro maga czas spozytkowac inaczej...

Krokcio
03-06-2011, 22:20
Nie chce mi się pisać więcej bo jestem beznadziejnym Polakiem w beznadziejnym kraju z beznadziejnymi przepisami .

podatku do polskiego fiskusa odprowadzam po 2000pln co miesiac
Chwalisz się czy żalisz ??
Co nas obchodzi ile i komu płacisz podatków???

mowi na mnie ze jestem zdrajca
Proszę mi zacytować takie moje słowa , nie masz konkretnego argumentu i bzdety piszesz.

Dobranoc , bez odbioru.

Dzidek Gb
03-06-2011, 22:22
Ta sama zmija nie wpisala mnie.
...nie ta sama - bo Żmija to moja baba:D:D:D

Westhub
03-06-2011, 22:28
a powinno Cie obchodzic Krokiet...bo to jest jak bym na twoje konto wplacal 4x tyle co inni, nie majac z tego nic a nic...


@Dzidek: heheh, az sie usmialem...ide spac, bo jutro musze zrobic projekt, zeby Daga miala na emeryture...

i jeszcze jedno Krokiecie...poruszyles bardzo drazliwy temat. Co roz od nieswiadomych ludzi w polsce slysze, ze jestem zdrajca (od ciebie tez, mimo ze nie byles swiadomy tego co piszesz), bo polska mnie na swiat przyniosla, polska mnie wychowala, polska mi dala wyksztalcenie...a ja ucieklem i zostawilem ja na pastwe...co z tego...moze nie kupuje chleba w biedronie czy zabie, ale podatek do polski odprowadzam, z premedytacja napisalem ile, zebys wiedzial, ze nie jest tak jak myslisz, i ani nie sa to zale ani chwalenie...poprostu napisalem ci jak jest, bo najwidoczniej nie wiesz...

co do spisu w pl, nikt nie wie czy trzeba czy nie...a skoro tak, to nie wypelniam tego i basta. wypelniac nie trzeba. temat do zamkniecia.

terex
04-06-2011, 11:04
podatku do polskiego fiskusa odprowadzam po 2000pln Kolego jesli cie to boli to zawieś firme w polsce i zarejestruj w DE CH albo IRL wtedy podatku bedziesz placil 2000 ojro i powinienes sie cieszyc ze maz mozliwosc zaplacic w polsce marne 6% podatku i wplacasz jakies grosze w porównaniu do innych krajow a jak ci to jeszcze wadzi to zapraszam do szwecjii gdzie zaplacisz z wlasnej kieszeni 30%podatku i wtedy zobaczymy jak zatesknisz za polskimi podatkami. Dzidek a co do twojego meldunku to prawdopodobnie wymeldowany jestes na stałe na pobyt za granica i w UK masz meldunek a raczej adres ktory podałes w urzedach gdzie maja korespondencje wysyłac.

stary
04-06-2011, 11:13
Wielkie słowa zabrzmiały, sztandary załopotały, patriotyzm aż wycieka z tego tematu ;)
A ja głupi wypełniłem tą ankietę bezmyślnie i bez zadęcia :doh:
Ale pocieszam się że miliony innych też wypełniły.

Westhub
04-06-2011, 12:21
terex, kompletnie sie mijasz z rzeczywistoscia...piszesz jakies niestworzone historie. Pracuje za granica, pensje dostaje za granica i podatki place za granica. I nie mam z tym problemu. Problem ten jednak maja ci ludzie, ktorzy sadza,ze ja nie place podatkow w polsce i przez to jestem jakimstam zdrajca czy bog wie jakim niegodziwcem - nie raz slyszalem to! A jest to nieprawda, umowy bilaterlane o opodatkowaniu rownoleglym reguluja to i z kraju ordynacji miedzy 40 a 60% zaleznie od kraju, wraca do kraju w ktorym masz obywatelstwo...o to chodzi, a nie o to, ile az tam kto placi...a co do podatkow w pl, nigdzie w EU nie ma tak wysokich jak w Polsce...
Ryszard, zakladaj zasuwe na temat...

stary
04-06-2011, 14:31
Ja nie dam rady.
Ten temat otaczają swoją osobistą opieką admini :-)

Westhub
04-06-2011, 14:38
aaaa...jo, widza tera, bo klubowy...dobra Kruczek zamknie jak tu zajzy...

KARLOS
04-06-2011, 15:59
a po co to zamykać
mnie temat interesuje

Hans
04-06-2011, 18:05
niby jest obowiazek konstytucyjny na wypelnie tego shitu, do puki masz obywatelstwo polskie trzeba to wypelnic, zreszta nie marudz masz raptem 5 czy 6 pytan w spisie przez internet i to wszycho . bo jak przyhcodzi pajac do domu masz ich cos kolo 80
na stronie spisu bodajrze jest wykladina prawna na temat obowiazku i kawalek ustawy jak dobrze pamietam
pozdr

terex
04-06-2011, 18:46
West madrze napisales o umowach miedzynarodowych,widac ze gdzies dzwoni :D a z tego co ja sie orientuje to jezeli polak pracuje dajmy na to w DE i nie osiagnal zadnych dochodów w polsce, to nie ma obowiazku sie rozliczac w polsce (PIT-0).Byly takze umowy wewnatrz EU o unikaniu podwojnego opodatkowania. A to co piszesz to na dzien dzisiejszy dotyczy tylko(chyba) belgii i holandii ale tam sa podatki wyzsze jak w polsce i tak nie zaplacisz roznicy dochodowego do polski wiec ten twoj polski podatek to troche taki patykiem na wodzie pisany jak mowisz ze tam* placisz podatki i tam* jestes zameldowany i w tam*tych pieniadzach zarabiasz(tam- czyli zagranica) chyba ze dalej wraca na moje i masz jednoosobowa firme zalozona w polsce i placisz 6% dochodowego.A co do tego ze ludzie do ciebie mowia zdrajca itp. itd. to moze zastanow sie nad swoim zachowaniem ze bardzo czesto czytajac twoje wypowiedzi na forum jedzdisz ludziom po rajtuzach az nie milo czytac,chocby nawet tu w temacie jakie jest twoje podejscie do Krokieta. Przepraszam za pisanie nie na temat i koncze moj wywod .

Westhub
04-06-2011, 19:45
Hansiu, jest te shitowate 80 pytan tez...pytaja o takie bzdury ze glowa boli...
Terex...daj pokoj...bo dzwoni, ale u ciebie zle...jest cala lista panstw z ktorymi Polska ma umowy bilateralne..chyba z 80 na calym swiecie a nie tylko Belgia i Holandia...wlasnie o tym pisze. Np. Austria ma 60% / 40%.

Masz liste, z ktorymi Polska podpisala umowy bilateralne o unikaniu opodatkowania podwojnego...:

Albania
Armenia
Australia
Austria
Azerbejdżan
Bangladesh
Białoruś
Belgia
Bośnia i Hercegowina
Bułgaria
Kanada
Chile
Chiny
Chorwacja
Cypr
Czechy
Dania
Estonia
Egipt
Finlandia
Francja
Gruzja
Niemcy
Grecja
Węgry
Islandia
Indie
Idonesia
Iran
Irlandia
Izrael
Włochy
Japonia
Jordania
Kazachstan
Kirgistan
Korea
Kuwejt
Łotwa
Liban
Litwa
Luksemburg
Macedonia
Malezja
Malta
Meksyk
Mołdawia
Mongolia
Czarnogóra
Maroko
Holandia
Nowa Zelandia
Norwegia
Pakistan
Filipiny
Portugalia
Rumunia
Rosja
Serbia
Singapur
Republika Słowacka
Słowenia
Republika Południowej Afryki
Hiszpania
Sri Lanka
Syria
Szwecja
Szwajcaria
Tadżykistan
Tajlandia
Tunezja
Turcja
Ukraina
ZEA
Wielka Brytania
Stany Zjednoczone
Uzbekistan
Wietnam
Zimbabwe

jak ktos pracuje w tych krajach, to rozlicza sie w miejscu ordynacji pdatkowej (obowiazuje ok.160 dni pelnych przebywania w tymze kraju) a do Polski wraca % zaleznie od umowy ok. 50% podatku.

Hans
04-06-2011, 20:12
dziwne, ja robilem ten http://www.spis.gov.pl/ i bylo z 5 pytan i koniec
tzn 5 stron i na kazdej z 1-2 pytania - pochodzenie, jezyki, przynaleznosc i takie pierdoly i to wszystko
pozdr

cichy1982
04-06-2011, 20:18
Mi to zajeło okolo godziny ale wpisywałem cała familie czyli jakies 10 osób :p

ginger
04-06-2011, 21:17
No widzę że się poważny temat ruszył.:scratch:
A ja ze swojej strony to napisze tylko tyle.Podobnie jak Dzidek nie mam zameldowania w Polsce i nie muszę mieć(nie ma takiego obowiązku już).Popieram akurat to co pisze Dzidek,że zameldowanie mam tam gdzie mieszkam cały rok,a obywatelstwa swojego się nie wyprę(nie mam zamiaru,choć patriota ze mnie żaden).A że w Polsce rząd się nudzi zamiast zająć się czymś poważniejszym to inna brocha.Tak jest ze wszystkim.W każdym(no prawie)urzędzie jaka kolwiek sprawa jest wręcz utrudniana obywatelowi.No i niestety ale Tu zgodzę się z Westem że na zachodzie działa to zupełnie inaczej.Niewiem co jest tego przyczyną ,ale "tu"to dana instytucja martwi się ,powiadamia o jakiś błędach w papierach obywatela.A każdy urzędnik za popełniony błąd dostaje po d..pie,a w Polsce niestety nie(narazie,ale to się skończy).Ale widzę że się rozpisałem nie na temat.Więc ja nie poczuwam się nic a nic do wypełniania tej ankiety,choć jestem Polakiem z krwi i kości.Ale każdy robi jak uważa.Pozdrawiam zagorzałych patriotów.;)

WILKU
04-06-2011, 21:25
Ginger ma rację co do załatwiania spraw w urzędach-wszędzie pod górke!!!U nas podobno spis już był,byłem w domu ale jakoś mnie ominęli
Czy łysy i nieco zbudowany to zawsze musi być bandyta???:p

Westhub
04-06-2011, 21:31
ginger, i tak jestesmy "hitlerowcami", kto by nie patrzal...reszta to gorzka polska rzeczywistoc...co do spisu mam takie samo zdanie, jednak podobno to spisywanie sranie w banie anie jest obowiazkowe pod grozba kary...trudno, pochowamy sie wszyscy u mnie w schronie w szwajcarii...stad nie ma extradycji :D livigno niedaleko, to sie raz w tygodniu po whyski wyskoczy i bedzie wieczne bachanale...
Wilku, nie absolutnie...bo to jest generalizowanie...ja na przyklad nie uwazam cie za banidziora ;)

shaftt
04-06-2011, 21:34
dokładnie ginger1... ja mam tak samo... nie chce sie zrzekać obywatelstwa polskiego bo byłem,jestem i będę polakiem...jakby trzeba było stawić się w wojsku gdyby Polska został napadnięta to bym pojechał (moja żona mówi że by mnie nie puściła ;)...z Polską nie łączy mnie już prawie nic wiec spis olewam... a jak chcą to niech mnie szukają... :)))

pozdro

Dodi
05-06-2011, 07:38
ot polski naród bez narzekania ani rusz
narzekacie na innych to zacznijcie od siebie :p
dla ścisłości to nie tylko nasz rząd się nudzi innych państw też, dane oprócz dla Polski muszą też iść do EUROSTAT-u :p
jesteśmy w Uni super, otwarte granice super, nie płacimy podwójnych podatków powyżej 183 dni przebywania poza granicami kraju mega super prawda ???? itp. itd a kliknąć 10 razy myszką gdzie już metoda spisu najprostsza z możliwych to nie super
Dzidek i Bury a Wy nie wypełnialiście spisu w UK ?
bo wiem że tam też był obowiązek i to wszystkich bez wyjątku
a spis w Polsce obowiązuje też osoby bez zameldowania ;)
jednego czego nie mogłam znaleźć to czy wypełniając tam musicie też tutaj

Westhub
05-06-2011, 09:13
Dodi, kurcze, zeby to bylo 5 pytan to nie ma problemu. Moja Kaska wypelniala to przez net i bylo bardzo duzo pytan, chyba te 80, dosyc skomplikownie do wypelnienia czasami i zajelo to sporo czasu...wiem bo na skajpie czytala mi te pytania niektore...dla tego nie byla to chwila...2 sprawa co mnie irytuje, to szczegolowe pytania dotyczace zatrudnienia, dochodow itd... i przede wszystkim to mnie rozjuszylo...OŁ JE yes yes

Lincoln
05-06-2011, 09:35
Hehe, wesoły temat:-)
Co do patriotyzmu to mi dawno" wystygł" patrząc na podwójne opodatkowanie wielu rzeczy niezbednych do życia (chociażby paliwo), czekanie urzedów na potknięcia (np słynne 5 lat przedawnienia do ktorego nigdy nie dochodzi w skarbówce), koszmarnie drogie w budowie i utrzymaniu drogi marnej jakości itd itd, a dziadek pewnie przewraca się w grobie, bo nie za taka Polske walczył... Dla mnie jest jasne, że jeśli ktoś pracuje za granicą, dobrze zarabia to powinien mieć w d..ie placenie podatków w PL, tak samo jak wypełnianie jakiś ankiet. West olej sprawe i tak jak dla mnie za dużo robisz dla kraju (Szwajcaria by lepiej wykorzystała te 2tys)

Dodi
05-06-2011, 15:01
West qrcze to jak to jest że ja miałam parę dosłownie pytań a Ty masz pytań 80 ???? OŁ JE

Hans
05-06-2011, 15:41
West qrcze to jak to jest że ja miałam parę dosłownie pytań a Ty masz pytań 80 ???? OŁ JE
Dodi dlatego ;)
"Spis przeprowadza się jako badanie pełne i reprezentacyjne. Badanie reprezentacyjne przeprowadza się u osób stale zamieszkałych i czasowo przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których mieszkania zostały wylosowane do tego badania, pozostałe osoby objęte są badaniem pełnym. Informacja o rodzaju badania jest wyświetlana w aplikacji po zalogowaniu i wprowadzeniu adresu zamieszkania."
widac mielismy farta przy losowaniu :D:lol2:

Dodi
05-06-2011, 17:24
:biggrin2:
niech West też sprawdzi, może też będzie go mieć :D a akurat tylko Kasia miała pecha ;)

Dzidek Gb
05-06-2011, 17:29
Dodi - Żmija za mnie to wypisywała tu w UK...flat jest na nią i to był jej obowiązek. Jak by to ode mnie zależało to bym tego na pewno z własnej woli nie wypisywał , za leniwy jestem i nie mam czasu na pierdoły.

frupel
05-06-2011, 17:38
Westhub- to ile ma pytań zależy czy jakis urzędas przypisał go do "specjalnej" grupy, większość wypełnia kilka podstawowych pytań. Po drugie już dawno byś to wypełnił a tak piszesz na forum, że nie chce Ci się wypełnić.
Zresztą każdy zrobi to z własnym sumieniem (tzn czy wypisze i jak wypisze)

OVB
06-06-2011, 07:24
2 sprawa co mnie irytuje, to szczegolowe pytania dotyczace zatrudnienia, dochodow itd... i przede wszystkim to mnie rozjuszylo...OŁ JE
a dlaczego?
przecież lubisz chwalić się swoim dobytkiem i dochodami/podatkami co chwila na forum?:)

ja tam się spisałem
i nawet nie tylko się
pytań było sporo, kolega z naprzeciwka miał kilka
ale pomarudzić tez sobie lubię :sc:

Krzysieq
06-06-2011, 09:13
A jak ja jestem zameldowany w Polsce w mieszkaniu rodziców, to też się muszę spisać, czy to na nich ciąży ten przyjemny obowiązek? SMSa dostałem od "GUS" (nawet numeru nie podali) - ciekawe skąd mają mój numer telefonu... Wielki brat patrzy?

kuki
06-06-2011, 10:35
moja rodzinke jakies 2tyg temu nawiedzil mily Pan i tez poinformowal ze zostalismy wylosowaniu do tego pelnego spisu...
z pol godz siedzial i wypytywal o metrzaz, czy czuje sie polakiem czym dojezdzam do pracy i czy jako pasazer czy kierowca itd... troche tego bylo alenie przesadzajmy...

raz na 10 lat to chyba mozna znalezc ta chwile zeby chociaz potem wiedziec ile np jest osob o moim nazwisku w kraju albo czy powoli naszemu narodowi grozi wyginiecie :D

Malygreg
06-06-2011, 14:47
A jak ja jestem zameldowany w Polsce w mieszkaniu rodziców, to też się muszę spisać, czy to na nich ciąży ten przyjemny obowiązek? SMSa dostałem od "GUS" (nawet numeru nie podali) - ciekawe skąd mają mój numer telefonu... Wielki brat patrzy?

Przed spisem GUS pobrał info o Polakach z takich instytucji jak skarbówka, ZUS, UP etc.. Tez dostałem smsa z terminem do 16 czerwca...

shaftt
06-06-2011, 20:16
Przed spisem GUS pobrał info o Polakach z takich instytucji jak skarbówka, ZUS, UP etc.. Tez dostałem smsa z terminem do 16 czerwca...
no.. czyli spiszmy się,a potem będziemy wiedzieć jak bogate jest społeczeństwo to i podatki dowalimy odpowiednie albo przepisy zmienimy tak jak nam pasuje ;)

spis to chyba też i do tego służy... :(((

Bajor
07-06-2011, 13:03
ja sie nie spisuje przez internet, chca niech przyjda do mnie.Nie moga mi narzucic bym dokolnal tego on-line bo internet w Polsce nie jest darmowy i dostepny dla 100% ludnosci. Kara jest tylko, jesli przyjdzie taki rachmistrz, a ty go nie wpuscisz do domu. Poza tym pare dni temu slyszalem ze zostalo juz tylko pol miliona ludzi do spisania, czyli z tego wynika, ze nie musza wszyscy sie poddawac temu spisowi. Jak dla mnie prosta sprawa, nie chcesz z wlasnej woli sie spisywac, to sie nie spisuj, poczekaj az przyjda do Ciebie, jak nie przyjda to git, spisu nie ma :)
A do pytan to ja mam wielkie zastrzezenie, a dokladnie do jednego. O imie i nazwisko. To powinno byc anonimowe, bo na prawde niektore pytania sa strasznie nienamiejscu i nie ma prawa odmowy ich odpowiedzi.

mar_jas
07-06-2011, 13:04
ja sie nie spisuje przez internet, chca niech przyjda do mnie.Nie moga mi narzucic bym dokolnal tego on-line bo internet w Polsce nie jest darmowy i dostepny dla 100% ludnosci. Kara jest tylko, jesli przyjdzie taki rachmistrz, a ty go nie wpuscisz do domu. Poza tym pare dni temu slyszalem ze zostalo juz tylko pol miliona ludzi do spisania, czyli z tego wynika, ze nie musza wszyscy sie poddawac temu spisowi. Jak dla mnie prosta sprawa, nie chcesz z wlasnej woli sie spisywac, to sie nie spisuj, poczekaj az przyjda do Ciebie, jak nie przyjda to git, spisu nie ma :)
A do pytan to ja mam wielkie zastrzezenie, a dokladnie do jednego. O imie i nazwisko. To powinno byc anonimowe, bo na prawde niektore pytania sa strasznie nienamiejscu i nie ma prawa odmowy ich odpowiedzi.
Do mnie babka zadzwonila, kilka minut rozmowy, trochę pytań i z głowy :)

syska
07-06-2011, 15:26
West widać trafiłeś wersję rozszerzoną, która i ja miałam. Też się naklęłam na czym świat stoi, ale online to nie było aż takie tragiczne, poza tym w części głupich pytan jest opcja: nie chcę udzielać odpowiedzi na to pytanie (wypełniałam za siebie i 3 osoby). Jakoś dało radę.

Oski
17-06-2011, 21:51
czy my obcy tez musimy to gowno wypelniac...bo mnie sie sie ani nie chce ani nie mam czasu na te bzdury...Kaska wypelniala online przed chwila i sorry ale wala w ch z tymi pytaniami...brakuje tylko o dlugosc szwanca...:ireful:

Wescik, moze odgrzewam kotleta, ale mysle podobnie jak Ty. Meldunek mam w PL ale danych do GUSu nie podalem. Mieszkam w UK, tu jest moje centrum zyciowe wiec olalem to i tyle. Co najwyzej dostane ENA za niedopelnienie obowiazku:D

Hans
18-06-2011, 11:19
niedopelnienie obowiazku gdzies czytalem ze kosztuje 5 tys ;)
pozdr

Oski
19-06-2011, 16:15
niedopelnienie obowiazku gdzies czytalem ze kosztuje 5 tys ;)
pozdr

Ale mieszkajac na stale w UK nie mam obowiazku miec kontaktu z rodzina w Polsce, ogladac polskiej TV, sluchac polskiego radia, czytac polskich portali int a tym bardziej wydzwaniac do GUSu z zapytaniem czy w biezacym roku nie ma przypadkiem spisu ludnosci;). Skad mialem wiedziec o spisie (o ktorym nota bene dowiedzialem sie kilka dni temu, przypadkiem)?