PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw Alpine, co myslicie.

SNQ_
13-04-2011, 20:15
Witam Panow,

Chcialbym, aby wyrazlili Panowie swoje zdanie o takim kompleciku do zaladowania do Vectry B sedan(teraz jest seria drzwi przod+tyl i jakas tuba z glosnikiem jbl 25cm i wznacniaczem pasywnym, na tubie):

przod drzwi:

http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/alpine-spg-17c2.bhtml(tutaj jest delikatny problem bo tweeterki sa juz wkomponowane w calosc i nie wiem czy ma to racje bytu)

drzwi tyl:

http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/alpine-spg-10c2.bhtml

no i bagaznik - mysle, ze nto to juz jestem w 100% zdecydowany:

http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/alpine-sbe-12kit.bhtml

wszystko by gralo pod radiem Alpine cde 111RM (4x50)

knoxville
13-04-2011, 20:26
Kolego a nie chciałbyś czegoś takiego do bagażnika??

http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=86222

Gwarantuje Ci że zagra dużo lepiej jak te Alpine

nyny
13-04-2011, 20:36
Kolego a nie chciałbyś czegoś takiego do bagażnika??

http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=86222

Gwarantuje Ci że zagra dużo lepiej jak te Alpine

Rozumiem, ze slyszales tego klocka od Alpine i dlatego ferujesz takie jednoznaczne wyroki...

pozdro

knoxville
13-04-2011, 20:39
Rozumiem, ze slyszales tego klocka od Alpine i dlatego ferujesz takie jednoznaczne wyroki...

A słyszałem, a dokładniej miałem taką skrzynie ale z innym wzmacniaczem...Crunch który mam teraz bije go na łeb:)

marc86
13-04-2011, 20:42
lepiej kup to :D http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=86175 :fiu: (http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=86175)
Satysfakcja gwarantowana :D

nyny
13-04-2011, 20:51
A słyszałem, a dokładniej miałem taką skrzynie ale z innym wzmacniaczem...Crunch który mam teraz bije go na łeb:)
W czym go bije jestem ciekaw?

Bo raz, ze srednio dobre porownywanie jest suba w obudowie bandpass i bassreflex.
I dwa, moze wzmaczniacz, ktory mial bujac tego alpajna byl watpliwej jakosci i stad glosnik nie pokazal wszystkich swoch mozliwosci...

pozdro

knoxville
13-04-2011, 20:56
Coś mi się wydaje nyny ze coś takiego siedzi u CIebie w bagazniku i dlatego tak nie dasz sobie przegadac.....

nyny
13-04-2011, 21:03
Coś mi się wydaje nyny ze coś takiego siedzi u CIebie w bagazniku i dlatego tak nie dasz sobie przegadac.....

Raz, na razie nie przedstawiles zadnego argumentu za twoja teoria, ja zaprezentowalem dwa konkretne.
Dwa, ze sie Tobie baaardzo zle wydaje oj bardzo zle jesli chodzi o moj bagaznik.

pozdro

marc86
13-04-2011, 21:06
nyny, knox!! po co te kłótnie? może SNQ powie nam pod jaki wzmacniacz będzie to podpięte i będzie dużo jaśniej ;)

nyny
13-04-2011, 21:10
nyny, knox!! po co te kłótnie? może SNQ powie nam pod jaki wzmacniacz będzie to podpięte i będzie dużo jaśniej ;)

Jakie klootnie.
Ot prostuje grzecznie pewne niejasnosci zwiazane z klockami CA.

pozdro

Edit:
@marc86: toc stoi napisane jaki tam bedzie wzmak, ten sub jest w kicie z monoblokiem

@Snq_: moze zamiast tych dwoch zestawow na przod i tyl, polaczyc kase i kupic lepszy i od razu odseparowany na przod, i moze poszukac nieco tanszego suba i do tego wzmaka 4 kanalowego?

marc86
13-04-2011, 21:21
Jakie klootnie.pozdro
no dobra, może przesadziłem że kłótnia ;) może więc wyraźmy opinie na temat sprzętu który wybrał SNQ ;) Osobiście uważam że jeśli nie jest wymagający to napewno go system zadowoli aczkolwiek w przednie drzwi bym wpakował zestaw separowany np http://allegro.pl/jbl-gto-608c-sklep-kurier-gratis-i1515737703.html fakt że jest droższy ale słuchałem go w vectrze i dźwięk jest bardzo przyjemny. Zestaw na tylne drzwi może być jak i skrzynia, ale pytanie jest pod jaki wzmacniacz chce to podpiąć ? :ct: osobiście mam monoblocka i do subwoofera bardzo polecam

Teraz dopiero widze że to jest zestaw :p http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/alpine-sbe-12kit.bhtml :o

nyny
13-04-2011, 21:33
Ja bym to zrobil inaczej za podobne pieniadze.

Raz:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,184&kid=184&pid=1005
lub
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,240&kid=240&pid=1745

Dwa:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,181&kid=181&pid=1171

Trzy:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,179&kid=179&pid=1094

I pozamiatane raczej.

pozdro

marc86
13-04-2011, 21:38
Tym razem sie nie wypowiem bo jeszcze nigdy nie słyszałem jak gra PB ;)

SNQ_
14-04-2011, 08:26
Witam i dziekuje za zinteresowanie. padlo pytanie pod czym to bedzie gralo..W opisie jest napisane :

" Zestaw ten to połączenie cyfrowego wzmacniacza mono MRP-M350, 12-calowego (30cm) subwoofera w obudowie bass reflex SBE-12BR oraz wysokiej jakiści zestawu okablowania."

Tak wiec sprawa wzmacniacza jest zalatwiona. Co do dwoch propozycji subwooferow od kolegow to po pierwsze sprzet ma byc tylko marki Alpine po drugie GroundZero jednak za duzy gabarytowo i ciezki(54kg!- to tak jakbym wozil moja mame w bagazniku) a co do Cruncha to wszyko bardzo ladnie, ale porpostu chce zeby to bylo Alpine.

Znalazlem cos na przod z osobnymi tweeterami:

http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/alpine-spg-17cs.bhtml

Teraz cos do Nynego(jedyny, ktoryodrazu zczail, ze wzmak jest juz z subem;)). Dziekuje za rady, jednak nie wyswietlaja mi sie Twoje linki, wiec nie moge zobaczyc Twoich propozycji. Co do wzmacniacza 4-kanalowego lepszego przodu i slabszego basu kwestia do przemyslenia, jednak bylbym zwolennikiem tego suba(chcialbym juz miec cos niezlego w tym bagazniku) i ewentualnie dolozenia pozniej jakiegos uzywanego i podpiecia w drzwi.

marc86
14-04-2011, 09:55
Znalazlem cos na przod z osobnymi tweeterami:

http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/alpine-spg-17cs.bhtml
To już lepszy wybór ;) co do suba to skoro postawiłeś sprawe jasna że alpine to nie będziem Cie namawiać do czegoś innego ;)

nyny
14-04-2011, 11:09
No jak ma byc tylko alpine no to spoko, twoj wybor.
Moje propozycje byly od Powerbassa.

Teraz kwestia taka, ten odseparowany zestaw na przod to spoko - mozna brac.
Jednak trza by sie teraz zastanowic czy ten monoblok to dobre rozwiazanie i czy pozniej nie bedzie problemu dla Ciebie aby dolozyc drugi piec do zasilenia przodu (bo pisales ze chcialbys troche miejsca w bagazniku jednak miec).
Dlatego trza by sie zastanowic czy nie lepiej od razu szarpnac sie na 4 kanalowke i miec problem z glowy.
Kwestie jeszcze male - jakie radio bedzie zapodane do tego systema, jaka muza bedzie dominowala i czy priorytetem bedzie jakosc dzwiekow czy jednak wieksze pierdykniecie?

pozdro

marc86
14-04-2011, 13:57
wszystko by gralo pod radiem Alpine cde 111RM (4x50)
Nyny, w pierwszym poście pisze ;) to jest najbardziej chyba podstawowy model więc audiofilskiego brzmienia nie usłyszymy ;) a co do wzmaka to tak jak pisze nyny, trzeba by sie głębiej zastanowić

nyny
14-04-2011, 14:04
Nyny, w pierwszym poście pisze ;) to jest najbardziej chyba podstawowy model więc audiofilskiego brzmienia nie usłyszymy ;) a co do wzmaka to tak jak pisze nyny, trzeba by sie głębiej zastanowić

Zapomnialem dodac - docelowo - czy zostajemy przy tym CDE czy bedzie wejscie na polke wyzej czyli cos z CDA...
Jedna para RCA w CDE starczy, ale jak to ma miec rece i nogi to lepiej cos z 2xRCA.
Za szybko myslalem niz pisalem;)

pozdro

sanders156
14-04-2011, 20:26
Tamat - Jak wybrać mniejsze zło czyli przepłacanie za budżetowe produkty z ładnym napisem ;)
Ale jeżeli lubisz nie precyzyjne granie z niezła dynamika ale bardzo małą szczegołowością przekazu w wysokich rejestrach ( krew z uszu ) bo niestety to nie jest dobre serce systemu ( radio ) i słabej jakosci głosniki nie pomogą a wręcz uwypuklą wady tego połączenia... co do suba to sie nie wypowiadam bo nie słyszałem ale znając inne produkty alpine ze strefy nisko budżetowej nie spodziewam się nic dobrego... Tak czy owak na siłę chcesz żeby była ALPINE to twoja sprawa , alpine ma dobre produkty ale w markecie ich nie kupisz ;)

Swoją wypowiedzią nie mam zamiaru cię urazić a jedynie uświadomić że za te pieniadze można mieć coś lepszego , przedwszystkim przygotuj drzwi i słupki pod montaż bo bez tego po podłączeniu pod radio zagra to gorzej niżseryjne głosniki pod tym radiem

marc86
14-04-2011, 20:53
Tamat - Jak wybrać mniejsze zło czyli przepłacanie za budżetowe produkty z ładnym napisem ;)
Ale jeżeli lubisz nie precyzyjne granie z niezła dynamika ale bardzo małą szczegołowością przekazu w wysokich rejestrach ( krew z uszu ) bo niestety to nie jest dobre serce systemu ( radio ) i słabej jakosci głosniki nie pomogą a wręcz uwypuklą wady tego połączenia... co do suba to sie nie wypowiadam bo nie słyszałem ale znając inne produkty alpine ze strefy nisko budżetowej nie spodziewam się nic dobrego... Tak czy owak na siłę chcesz żeby była ALPINE to twoja sprawa , alpine ma dobre produkty ale w markecie ich nie kupisz ;)

Swoją wypowiedzią nie mam zamiaru cię urazić a jedynie uświadomić że za te pieniadze można mieć coś lepszego , przedwszystkim przygotuj drzwi i słupki pod montaż bo bez tego po podłączeniu pod radio zagra to gorzej niżseryjne głosniki pod tym radiem
a może kolega nie jest żadnym audiofilem i chce tylko żeby przyjemnie grało. Porównują tani model Alpine do np Blaupunkta czy Sony to gra dużo lepiej. Skrzynie dzisiaj miałem okazje posłuchać ale w VW polo na wzmaku buszmena i grała BARDZO przyjemnie

sanders156
14-04-2011, 22:32
Nie trzeba byc audiofilem zeby rozrozniac mozliwie w danej kasie wierny przekaz a sypanie piachem w gornych rejestrach , i nie trzeba miec wyczulonego ucha zeby dzwiek meczyl....
Granie pod kiepskim radiem takiego zestawu bez przygotowania miejsc montazowych moze spowodowac duzy zawod po przejsciu z seryjnych glosnikow szczegolnie w niskich rejestrach....

A tych glosnikow nie porownuje do marketowych produktow takich producentow jak sony czy blaupunkt , to ze sa rozreklamowane nie znaczy ze sa dobre i produkty tych marek to niska polka w swiece CA , nie mowie ze nie ma wyjatkow ale sa drogie i jest ich nie wiele a sa marki ktore juz nawet w niskiej polce oferuja sporo wiecej , Morel czy Hertz z bardziej popularnych marek w kwocie do 300zl proponuja bardzo juz poprawnie grajace systemy odseparowane a jezeli chodzi o radia to dzwiekowo raczej lepiej wypadaja w tej kasie radia clariona i kenwooda

nyny
14-04-2011, 22:38
Nie trzeba byc audiofilem zeby rozrozniac mozliwie w danej kasie wierny przekaz a sypanie piachem w gornych rejestrach , i nie trzeba miec wyczulonego ucha zeby dzwiek meczyl....
Granie pod kiepskim radiem takiego zestawu bez przygotowania miejsc montazowych moze spowodowac duzy zawod po przejsciu z seryjnych glosnikow szczegolnie w niskich rejestrach....

A tych glosnikow nie porownuje do marketowych produktow takich producentow jak sony czy blaupunkt , to ze sa rozreklamowane nie znaczy ze sa dobre i produkty tych marek to niska polka w swiece CA , nie mowie ze nie ma wyjatkow ale sa drogie i jest ich nie wiele a sa marki ktore juz nawet w niskiej polce oferuja sporo wiecej , Morel czy Hertz z bardziej popularnych marek w kwocie do 300zl proponuja bardzo juz poprawnie grajace systemy odseparowane a jezeli chodzi o radia to dzwiekowo raczej lepiej wypadaja w tej kasie radia clariona i kenwooda

Najpierw piszesz o piaszczeniu, piszczeniu i kluciu, a pozniek proponujesz herza?
Siakies sprzecznosci ja tu widze:)
Jesli chodzi o radia to kwestia upodoban i konkretnego modelu, producenci jak to producenci w zdecydowanej wiekszosci mozna znalesc ciekawe rzeczy u kazdego.
pozdro

sanders156
14-04-2011, 22:43
Nie to nie sprzeczności to mity które wynikają z braku umiejętności montaż i doboru komponentów...
Pomijam kwestie uogólnienia u mnie gra Hertz Space k6L a na półce leży zestaw HSK który właśnie bym proponował , wiadomo jeżeli będzie to gra pod takim radiem to nic dobrze nie zagra ale wybierając świadomie komponenty można bardzo łagodne brzmienie wyciągnąc z tych głośników bo mają całkiem sprytny tweeter...

nyny
14-04-2011, 22:51
Nie to nie sprzeczności to mity które wynikają z braku umiejętności montaż i doboru komponentów...
Pomijam kwestie uogólnienia u mnie gra Hertz Space k6L a na półce leży zestaw HSK który właśnie bym proponował , wiadomo jeżeli będzie to gra pod takim radiem to nic dobrze nie zagra ale wybierając świadomie komponenty można bardzo łagodne brzmienie wyciągnąc z tych głośników bo mają całkiem sprytny tweeter...

Powiem inaczej.
System jako calosc musi byc przemyslany.
Montarz poprawny to podstawa.
Ale....
Niz zawsze poprawny montarz wypada na slopkach to raz, a dwa mozna zrobic tak ze te herze (ktore tak czy siak chocby nie wiem jak je motowal i jakiego graja im zapodal piszczec beda) mozna okielznac, jednak cza to zrobic z innej strony:)

pozdro

sanders156
14-04-2011, 23:01
Nie zawsze poprawny montaż wypada na słupkach ale.... to forum vectry i rozmawiamy o niej a nie ogólnie ;) Tweetery HSK graja dobrze nawet skierowane w twarz ale... trzeba pamiętac ze wchodząc na rynek były to głosniki za 700-800zl i w takiej polce dzwiekowo konkurowały i teraz gdy są tańsze ludzie bardzo czesto je kupują i łączą z właśnie najniższymi półkami innych producentów , montują na pałe i póżniej mity ruszają w siec gdzie sa powtarzane przez ludzi którzy nie słuchali poprawnie zaaplikowanych przetworników ale to juz na szczęście nie moj problem jezeli ktos zamiast własnych słuchem podczas wyboru kieruje sie zdaniem innych...

I tak jak napisałem nie mam powodów żeby koledze żle doradzac ani na siłe tłumaczy że za te pieniadze można lepiej bo przeciez nie przyjedzie i nie zapłaci mi za dobór komponentów... wymyślił alpine bo ma ładne radia i amatorą kojarzy się z dobrym sprzętem i ok , pewnie będzie zadowolony.... i oby nie miał porównania ;)
pozdrawiam
peace

nyny
14-04-2011, 23:08
Nie zawsze poprawny montaż wypada na słupkach ale.... to forum vectry i rozmawiamy o niej a nie ogólnie ;) Tweetery HSK graja dobrze nawet skierowane w twarz ale... trzeba pamiętac ze wchodząc na rynek były to głosniki za 700-800zl i w takiej polce dzwiekowo konkurowały i teraz gdy są tańsze ludzie bardzo czesto je kupują i łączą z właśnie najniższymi półkami innych producentów , montują na pałe i póżniej mity ruszają w siec gdzie sa powtarzane przez ludzi którzy nie słuchali poprawnie zaaplikowanych przetworników ale to juz na szczęście nie moj problem jezeli ktos zamiast własnych słuchem podczas wyboru kieruje sie zdaniem innych...

I tak jak napisałem nie mam powodów żeby koledze żle doradzac ani na siłe tłumaczy że za te pieniadze można lepiej bo przeciez nie przyjedzie i nie zapłaci mi za dobór komponentów... wymyślił alpine bo ma ładne radia i amatorą kojarzy się z dobrym sprzętem i ok , pewnie będzie zadowolony.... i oby nie miał porównania ;)
pozdrawiam
peace

Ja myslalem, ze rozmawiamy o graniu w autach.
Nie wiedzialem, ze teraz sir robi tak: jak jest wolkswagen golf to montujemy na slupku 5 cm od deski, jak jest vectra to na slupku ale 15cm, a jak nie daj bog cienias to na desce.
Zawsze myslalem, ze montarz to indywidualana sprawa dla kazdego auta, poprzedzona pomiarami.
Juz nie bede ciagnal tematu herzow bo w podstawowym setupie gora jest kiepska chocby nie wiem jak je kierunkowal i jakiego graja do nich zaaplikowal, ale jak pogrzebac w zwrotkach to sie robi przyjemniej, a juz fajnie jest jak sie te zwroty zrobi od nowa.

pozdro

p.s. w cenie hsk jest kilka zestawow ktore lomotaja skore im:)

sanders156
15-04-2011, 00:09
Wypowiadam sie o umiejscowieniu tweeterow poniewaz mialem je zamontowane chwilowo na desce , pozniej w dwoch kompletach trójkątów różnie ukierunkowane , teraz jestem, bo odsluchach trzech par tweeterow w różnych ukierunkowaniach na słupkach i wnioski mam takie ze nie tracac szerkosci , zyskuje sie na głębokości dzieki podniesieniu tweeterów na slupek ale nie wiele okolo 5cm nad kokpit , im wyzej tym jest płycej , oczywiście to moje zdanie jak ktoś lubi nisko to spoko nie mam nic przeciwko dziele sie tylko swoimi doswiadczeniami z tym samochodem bo naglasniam go juz kolejny raz ...

Co do tych kilku zestawów które są lepsze w kwocie do 300zł tu chetnie posłucham w czym i jakie bo nisko budzetówke chce montowa dziewczynie , narazie miała dostac HSK ale uwielbiam słucha nowych grajków wiec może kupie i potestuje tylko podsuń nazwy razem z krótkim opisem bo wiem czego szukam w dzwieku i jak gra reszta komponentów które trafią do tamtego auta...

nyny
15-04-2011, 08:04
Wypowiadam sie o umiejscowieniu tweeterow poniewaz mialem je zamontowane chwilowo na desce , pozniej w dwoch kompletach trójkątów różnie ukierunkowane , teraz jestem, bo odsluchach trzech par tweeterow w różnych ukierunkowaniach na słupkach i wnioski mam takie ze nie tracac szerkosci , zyskuje sie na głębokości dzieki podniesieniu tweeterów na slupek ale nie wiele okolo 5cm nad kokpit , im wyzej tym jest płycej , oczywiście to moje zdanie jak ktoś lubi nisko to spoko nie mam nic przeciwko dziele sie tylko swoimi doswiadczeniami z tym samochodem bo naglasniam go juz kolejny raz ...

Co do tych kilku zestawów które są lepsze w kwocie do 300zł tu chetnie posłucham w czym i jakie bo nisko budzetówke chce montowa dziewczynie , narazie miała dostac HSK ale uwielbiam słucha nowych grajków wiec może kupie i potestuje tylko podsuń nazwy razem z krótkim opisem bo wiem czego szukam w dzwieku i jak gra reszta komponentów które trafią do tamtego auta...

Solidny montarz powinien sie opierac o pomiary i to na pomiarach powinno wyjsc gdzie najlepiej umiejscowic wysokotonowki (pomiary oczywiscie na docelowym sprzecie).
Jesli chodzi o HSK taa i owszem sa do kupienia i za 300zl jednak niekoniecznie sa to orginaly i bym sie z 1000 razy zastanowil by je kupic czy nie wydac na pewne z pewnego zrodla jednak kosztujace normalne pieniadze 700-800 zl.
I do ceny tych ostatnich bylo moje porownanie, i stwierdzenie ze jest kilka lepszych propozycji niz rzeczone hsk- choc nie sa to zle glosniki, tylko trza im poswiecic troche pracy:)

pozdro

SNQ_
15-04-2011, 11:02

Ok, po pierwsze serce systemu, rozumiem, jednak nie wydaje mi sie, zeby to radyjko bylo az tak kiepskie, jak wyglada to z Twojej wypowiedzi. Nie oczekuje filharmoni, tylko jakosci dzwieku na niezlym poziomie a to powinno mi wystarczyc. Subwoofer ten nie oceniam jako produkt jako produkt ze sfery niskobudzetowej, nie pisze tez, ze jest jakis wypasny, ale z tego co czytalem gra naprawde bardzo ladnie(slyszec - nie slyszalem). Npisales tez ze, na sile chce Alpine, no i wsumie tutaj masz racje, nie wiem czemu, ale cos jest w tej marce, co urzeklo mnie od samego poczatku.Juz jak kupowalem pierwszy samochod jakies niepelne 2 lata temu powiedzialem sobie, ze jak tylko bede w stanie to idzie jakis sprzecik Alpine. Udalo mi sie tylko wsadzic radio, reszty Ventyl sie nie doczekal. A tego czego sie nie doczekal bede kontynuowal w Vectrze ;) I moze i masz racje, ze za ta kase udalo by mi sie kupic cos lepszego innej firmy, jednak odwolam sie do kilku zdan wczesniej, zeby nie lac wody. Zestaw juz zamowilem, bo w markecie nie mieli nic z tego na stanie(byly tylko jakies buszmeny i hertze), dzis powinny przyjsc do sklepu, wiec jak bede jechal do pracy to je odbiore i mam nadzieje, ze jutro zamontuje.

Ogolniue bylem ukierunkowany na ten zestaw od samego poczatku i chialem poznac opinie ludzi, ktorzy cos wiedza na ten temat. Bardzo Wam dziekuje za posty i opinie, mysle, ze cos z nich wynioslem ;)

I jescze jedno pytanie, co do tych slupkow, nie mozna poporstu zamontowac ich w miejsce starych? ostatnio ogladalem tutaj na forum jakis fotoartykul z montowania glosnikow w przodzie i tam osoba z tego co pamietam wkladala je w stare miejsca

P@ffcio
15-04-2011, 18:31
SNQ czytaj nynego i daleko zajdziesz ... chłop z roli ale wie co prawi

sanders156
15-04-2011, 19:50
Oczywiście ze mozesz zamontowac w miejscach fabrycznych , jak zmiescisz bo ja swoich nie moglem nawet na probe tam wpakowac :D
Ale proponuje zebys zanim zamontujesz na stale posluchal ich na probe na slupkach lub chociaz na desce mozliwie blisko szyby.
Plusem montazu w miejscu fabrycznym jest to ze caly zestaw zagra delikatniej moim zdaniem z uwagi na ukierunkowanie ale mniej precyzyjnie...

Oczywiscie moich uwag nie musisz brac pod uwage bo mam za malo postow zeby miec jakies pojecie ;)
Sprzet zamowiony wiec nie ma sensu zebym ci zaproponowal zalorzenie tego tematu na forum z mojej sygnatury aby uslyszec wiecej opini ludzi ktorzy w CA siedza wiecej lat niz maja nasze samochody ;)
Pozdrawiam i zycze abys byl zadowolony ze swojego wyboru w co nie watpie bo przesiadka z tego co gra fabrycznie jest konieczna...
Tylko sie zapytam z ciekawosci czy masz zamir wygluszac i wytlumiac drzwi ?

p.s Oczywiscie pomiary sa wskazane dla tych ktorzy robia system pod sedziow bo ja robiac dla siebie nie widze potrzeby zeby urzadzenie mi mowilo kiedy gra lepiej , od tego mam uszy...
Lecz nie widze w tym nic zlego bo dzieki pomiara mozna jeszcze cos tam poprawic ale strojenie przekroczy budzet na sprzet jezeli bedzie robione przez profesjonaliste...
Co do HSK to ja nie mam obaw czy oryginalne czy nie bo wiem z jakiego zrodla sa i dlaczego tak tanio... pozatym sluchalem i mam nawet woofery od nich teraz w domu z przeznaczeniem na tylne drzwi do drugiego samochodu... Ale nie mam zamiaru nikogo przekonywac , wystarczy porownac z zestawami kupionymi z 1-2lata temu tak jak moj zestaw i posluchac , poogladac , zobaczyc faktury na ich zakup od.... i powod niskiej ceny i wszystko jasne...
pozdrawiam

nyny
15-04-2011, 19:59
Plusem montazu w miejscu fabrycznym jest to ze caly zestaw zagra delikatniej moim zdaniem z uwagi na ukierunkowanie ale mniej precyzyjnie...

A tego to nierozumiem.
Jak ukierunkowanie wplywa na zmiane profilu brzmienia tweeterow, wytlumacz mi prosze.

pozdro

p.s. A miales okazje byc chociaz raz w zyciu przy robieniu tak na serio auta, tak lacznie z tymi znienawidzonymi pomiarami?

Hans
15-04-2011, 20:19
p.s Oczywiscie pomiary sa wskazane dla tych ktorzy robia system pod sedziow bo ja robiac dla siebie nie widze potrzeby zeby urzadzenie mi mowilo kiedy gra lepiej , od tego mam uszy...
a od kiedy pomiary Ci cos mowia ;) po pomiarach robisz zwrotki pod akustyke samochodu, zeby miesc porzadnie ulozona scene, opoznienia i ew mozna wprowadzic inne ciecia dla zrownowazenia pasma - ew korekcji brzmienia.
pozdr

nyny
15-04-2011, 20:21
a od kiedy pomiary Ci cos mowia ;) po pomiarach robisz zwrotki pod akustyke samochodu, zeby miesc porzadnie ulozona scene, opoznienia i ew mozna wprowadzic inne ciecia dla zrownowazenia pasma - ew korekcji brzmienia.
pozdr

No i lajzo zes mi popsul caly misterny plan:(
eszzz ty....

Hans
15-04-2011, 20:25
bo jestem lazja dzisiaj :D

sanders156
15-04-2011, 21:28
Na pytanie odpowiem pytaniem.... po co zmieniac ukierunkowanie tweetera skoro to nie zmienia sposobu jego grania oczywiscie z punktu widzenia sluchacza?

No własnie pomiary mi mowia to co napisales nizej ale tak jak napisalem system ma grac dla mnie, nie zawsze to co wynika z pomiarow przetwornikow oraz calosci systemu jest dobre dla sluchacza poniewaz poprostu sa rozne gusta , inacej kazdy czlowiek odbiera przekaz , najwazniejsze jest to czego oczekuje osoba sluchajaca... Idac dalej czy samochod naglosniony za pomoca systemow pomiarowych oraz 100% podporządkowania ich wyniką musia swoja grą odpowiada kazdemu ? Mi wiele systemow nastawionych na nazbyt pernamentny dzwiek nie odpowiada , nie kazdy tez szuka rownowagi tonalnej. Mozna sie wspierac na pomiarach ale nie trzeba , inaczej nie sa one nie zbedne zeby dostosowac swoj system do swoich upodoban.

I tylko ci sie wydaje ze pomiary sa przeze mnie znienawidzone , poprostu nie sa moim zdaniem recepta na zadowolenie ze swojego systemu , sa jednym z wyjsc lub dodatkowa pomoca ale nie koniecznoscia czy recepta.

nyny
15-04-2011, 21:36
No to nie masz pojecia o czym piszesz w takim razie, przykre ale prawdziwe....

Odpowiem dlaczego kierunkujesz tweeter: kierunkujac tweeter ustawiasz scene (jej pozycje, szerokosc, glebokosc, wysokosc etc.), i nie ma wplywu na brzmienie przetwornika kapiszi?

pozdro

Hans
15-04-2011, 21:44
ja nie mam pytan, szkoda dyskusji.... dlatego przestalem wchodzic na branzowe fora bo co drugi post w podobnym stylu, albo jaki zestaw za 200 za calosc :D

sanders156
15-04-2011, 21:53
Ja nie napisalem ze sam przetwornik zmienia swoje granie bo to nie mozliwe (bez korekcji czestotliwosci i ciec) zmienia sie to jak sluchacz go odbiera ...
Jezeli gdzies wyrazilem sie nie jasno to moj blad ale mialem na mysli co wyzej....

Macie racje po co tracic czas na siedzenie jak gnom przy kompie w piatek wieczor ;)

nyny
15-04-2011, 22:06
A zeby nie byc goloslownym, wygrzebalem stare dzieje, mam nadzieje ze poznajesz......

http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showpost.php?p=150441&postcount=24

pozdro

p.s. Dziury w oslonach lusterek tez sie z niczego nie wziely;)

SNQ_
21-04-2011, 08:55
Panowie, mam takie szybkie pytanie, zamontowalem dopiero suba i tyl glosniki bo nie ma zabardzo czasu i jescze dystanse mi sie spoznialy. jak to jest ze zwrotnicami? bo przeciez jest juz niejako zwortnica w samochodzie, ktora rozdziela woofer od syczka. czyli nie montowac? wieksza relacje zdam jak bede mial troszke czasu, ale jest wporzadku ;)

knoxville
21-04-2011, 09:25
Jeżeli kupiłeś odseparowany zestaw do daj te zwrotnice które są w zestawie

nyny
21-04-2011, 11:11
Ta "zwrotnica" w samochodzie to nic innego jak rezystorek na kablu do tweetera.
Zakladaj te co w zestawie jakie by one nie byly:)

pozdro

SNQ_
21-04-2011, 20:34
Ok, juz prawie finisz.. zwrotnice siedza, glosniki zamontowane, tylko kabelki popodpinac, ale juz zbyt ciemno :) niestety wygluszenie narazie sie nie dorobilem, jednak mam nadzieje, ze w wakacje cos sie wymysli. Sub gra(przynjamniej jak dla mnie) bardzo ladnie i dosyc mocno(przy kawalkach Paktofoniki lusterkami trzesie ;)) Bardzo ladny wzmacniacz, cudownie sie prezentuje, kable montazowe wystarczajacej jakosci - w koncu robione pod ten sprzedt. Syczki wchodz ladnie w miejsca org, wiec spoko. jedyny problem to taki, ze boczki zaraz kolo zawiasu drzwi przednich, nie chca wejsc w zaczep, ale to bedzie trzeba troszke podciac bo otowr w nich na glosnik troszke zachacza..

SNQ_
22-04-2011, 16:14
Mam maly problem, wszyko jest pieknie ladnie, poki nie podglosnie radia do pewnego stopnia. wtedy z wszykich glosnikow i przodu i z tylu slychac takie trzeszczenie czy zgrzytanie(w kazdym razie nieprzyjemny odglos) co jakis czas, tak jakby na danej czestotliwosci. w zwiazku z tym mam pytanie,czy jest mozliwosc, zey bylo to cos innego niz zwarcie na kablach. wczesniej nigdy takich rzeczy nie bylo.

nyny
22-04-2011, 18:50
Wzmaka masz rozumiem tylko do suba?
Trzeszczenie slychac z wszystkich glosnikow procz suba ?

pozdro

SNQ_
22-04-2011, 20:07
Wzmaka masz rozumiem tylko do suba?
Trzeszczenie slychac z wszystkich glosnikow procz suba ?

pozdro

dokladnie, ale problem rozwiazany. jednak instalacja byla ciachnieta przez przypadek. a jaka mogla byc jescz tego przyczyna? tak zebym na przyszlosc wiedzial

nyny
22-04-2011, 21:30
dokladnie, ale problem rozwiazany. jednak instalacja byla ciachnieta przez przypadek. a jaka mogla byc jescz tego przyczyna? tak zebym na przyszlosc wiedzial

Przestery jak jest sprzet z radia dzwigany, kable do kitu itd.

pozdro