PDA

Zobacz pełną wersję : kredyt na samochód w UK


krabi_one
28-08-2010, 11:06
może ktoś z Was może mi pomóc ?
chodzi o to, że jak to wygląda z kredytami tu ?

chcę zmienić auto i poszedłem do banku po kredyt - niestety nie udzielono mi ponieważ w UK jestem dopiero 2 lata - zarobki i oszczędności i wszytko jak najbardziej ok - nawet super, ale jedynym problemem jest czas spędzony tu.
mam konto w LLoydsTsb.

czy ktoś z Was brał tu jakiś kredyt i orientuje się czy warto się zapytać gdzieś indziej ? może inny bank ? czy komisy również udzielają kredytów ?

sytuacja wygląda tak, że auto które chcę kupić kosztuje 12 000Ł - ja mam połowę, w grudniu miał bym ok 8000 (ponieważ chcę już do PL na święta pojechać innym autem)

jak myślicie do kogo się zwrócić i gdzie ?

GAWLAK
28-08-2010, 12:11
malo jest baknkow i firm ???
obawiam sie ze bedzie taka sama odpowiedz w wiekszosci miejsc
popatrz na necie na LOAN jakie sa warunki splaty przy jakich sumach

kumpel kiedys kupil na raty auto za 3000 a musial oddac ponad 6000

czasem lepiej przycisnac pasa
i kupic tansze auto albo dozbierac z rok i wtedy kupic takie jakie sie chce

Bury
28-08-2010, 12:19
Zmienic bank.
Jak już na kredyt to tylko z banku gotowkowy.
Ja na żadne inne finansowanie bym nigdy nie poszedł.

Kowal
28-08-2010, 15:00
tak jak radzi Bury poszukaj innego banku,a najlepiej wyjdziesz na tym jak dozbierasz kasy i kupisz za gotowke

krabi_one
28-08-2010, 15:31
Wiem, że najlepiej było by za gotówkę (ale nie do końca ) chciałbym również stworzyć sobie historię kredytową - ponieważ z tego co wiem to się jednak tu przydaje.

za gotówkę pewnie mógł bym kupić tak ok marca - kwietnia, a niestety tak się chce na święta, oj sami wiecie .
w Lloydsie miałbym opłat za kredyt ok 800 funtów przy wzięciu 7000 (lecz ten czas w UK przeszkodził)

tak, że za gotówkę wchodzi w grę lecz najlepiej było by na kredyt nie tylko ze względu na czas ale też na zbudowanie historii.
Tyle , że może znacie jakiś Bank który pozwala wziąć kredyt jeśli jest się min. 2 lata ?

Ale z tego co piszecie to najlepiej gotówkowy, (więc lepiej dać sobie spokój z ratami na auto itp.? )
Kredyt w moim przypadku też jest dlatego, że nie chcę się spłukać przy kupnie auta (więc jeśli zapłacę 1000 więcej przez kredyt to jest to ok) ale przy tym będę miał na koncie gotówkę na wszelki wypadek. (np. trafi się coś do kupna - działka itp. )

braliście kiedyś kredyt w UK ? jeśli tak w jakim banku ? ja wybrałem lloydsa na początku i tak zostało, ale może inny bank bardziej sprzyja obcokrajowcom ?

Kowal
28-08-2010, 15:35
sprobuj w Rbs osobiscie mam u nich konto,przy otwarciu konta odrazu proponowali mi kredyt gotowkowy

Bury
28-08-2010, 16:50
Biorąc w banku kredyt gotówkowy masz czyste HPI,tzn auto jest Twoje i możesz je sprzedać kiedy tylko chcesz.
Biorąc typowy car finance,nie będziesz mial takiej mozliwości,chyba,że im wszystko spłacisz.

Kumpel miał taki przypadek:
Kupił auto na finance,spłacał rok,po czym rozbił auto.
Szczęśliwie dla niego ubezpieczenie pokryło resztę co było do spłaty.
Mówi,że dobrze wyszedł,a ja do niego,że nie bardzo bo to co rok spłacał to poszło wpiz***.
Około 2500 tysiąca funtów w błoto...
Żeby kupić następne musiał nabrać następny finance i tak założył sobie pętlę na szyje na kolejne kilka lat.
Jakby jeździł tym co miał(spokojnie by dało rade) przez rok i odłożył te 2500,sprzedał to co miał,to mógłby kupić za gotówkę to co teraz będzie spłacał kolejne kilka lat i straci na tym dobre 5000-6000.

Także trzeba uważać z tymi łatwo dostępnymi pożyczkami bo mozna się nieźle naciąć.

zybi
28-08-2010, 20:20
Dokladnie jak pisze Bury.
Ja po bralem w Lloyds'ie 3K i nie bylo zadnego problemu,po 20 min kobieta przyniosla kaske w kopercie,nie powiem ci po ile splacalem bo to z 3 lata temu bylo i niestety nie pamietam

aspro
28-08-2010, 20:21
Ja bezproblemowo dostalem pozyczne w HSBC. Z 7000 pozyczonych musze oddac 8450, wiec nie jest bardzo zle. Ale jest to pozyczka gotowkowa, nie a nie pod zakup auta... Poprzednio probowalem z Lloydsem i pomimo dwoch lat z nimi, regularnych wplywow nie udalo mi sie nic uzyskac...

krabi_one
29-08-2010, 09:47
kurde to chyba tak samo spróbuję , aspro, a dostałeś tą pożyczkę u nich od razu ,czy przeniosłeś konto i wtedy ?

Bury
29-08-2010, 15:58
musisz miec konto

beny13
30-08-2010, 10:04
Ja juz kupilem drugie auto na kredyt.Pierwsze kupilem mimo ze bylem tu ok 2.5 roku drugie rok pozniej.Kupowalem od dealera czyli fakt kredyt byl pod auto ale dostalem go bez problemowo(8000) wystarczy miec UK driving licence bo niestety przy drugim bank dal takie ultimatum(przepisy sie zmieniły).Po roku zostaly mie jeszcze dwa lata do splaty ale pojechalem do tego samego dealera wybralem inne auto to wzieli odemnie splacili pozostala czesc kredytu a to zo zostalo bylo jako wplata na kolejne a reszte jak wiadomo na raty.Prawdopodobnie z kolejnym zrobie to samo i nie mam ochoty sie isc prosic do banku o pozyczke gotowkowa i przeplacac nie wiadomo ile bo tu przy pierwszym kredycie przeplacilem ok 1000.Tak wiec jak masz kilka funtow na wplate i chcesz w miare porzadne sprawdzone auto radze spróbować u jakiegos dealera.Udanego zakupu:sup:

krabi_one
16-09-2010, 19:30
no i się udało, wiele banków mnie odrzuciło z powodu braku zdolności kredytowej oraz 2 lat w UK, jednak znalazł się broker First Response, który udzielił mi kredytu, nie jest to opłacalny kredyt bo 18 miesięczny (nie mogłem krócej) i z 3300 funciaków wychodzi 4700 - przy szybszej spłacie automatycznie się zmniejsza i to mam nadzieję zrobić, więc przy spłacie w ok 5 miesięcy powinien zamknąć się w kosztach ok 400-500 funtów, co uważam za ok. .

więc autko kupione, kredyt swaoją drogę bo gotówki wpakowanej dużo więcej :)
a Moja VC poszła za 1000 funtów. (szkoda - dużo w nią włożyłem i serca i pracy i pieniędzy)

a oto wynik tego tematu :
http://karbowski.eu/FOTO/bmw/1.jpghttp://karbowski.eu/FOTO/bmw/2.jpghttp://karbowski.eu/FOTO/bmw/3.jpghttp://karbowski.eu/FOTO/bmw/4.jpghttp://karbowski.eu/FOTO/bmw/5.jpghttp://karbowski.eu/FOTO/bmw/6.jpghttp://karbowski.eu/FOTO/bmw/7.jpg

jest to wersja w przeciwieństwie do Vectry Benzynowa 3.0 231 KM.

Bury
16-09-2010, 19:40
:fiu:

Kowal
16-09-2010, 20:47
pogratulowac furki i niech jezdzi bezawaryjnie:sup:

Bartek1990
27-01-2011, 23:45
najepiej jest pojsc salonu np Vauxhalla . tam dostaniesz kredyt na 99.999%,
ja dostalem kredyt na swoja vectre w wieku 19 lat bez zadnych problemow :) tyle ze moja vectra stala przy salonie fiata :P

GAWLAK
28-01-2011, 05:45
taaaaaa
historie kredytowa zrobiles w pol roku

Bartek1990
28-01-2011, 11:24
tak sie sklada ze credit score mam bardzo dobry, wystarczylo ze ojciec poreczyl, juz zapomnialem jak to sie nazywa.

tak wogole to o ja pol roku ci chodzi?

GAWLAK
28-01-2011, 13:04
majac 19 lat dostales kredyt na ile ??
1000 2000 ???
moze jeszcze powiesz ze nie pracujesz

poreczenie ojca czy jego wyplata jest zabezpieczeniem ??
bo to roznica
nie Ty dostales tylko wziales kredyt na ojca

mieszkalem dlugo w UK i wiem jakie byly i sa problemy z kredytami
a po ostatnim kryzysie jeszcze zaostrzyli przyznawanie kredytow

Bartek1990
28-01-2011, 15:59
tu cie zmartwie bo pracuje. nie bede mowil gdzie bo i tak nie bedziecie wierzyc :-P

tak mi to wytlumaczyli.
kredyt dostaje na 6000 (2 tysiace dalem depozytu) bez prooblemu i kredytna na mnie ale poniewaz mialem 19. moge okazac sie nie odpowiedzialny i poyrzebuje kogos kto za mnie poreczy i w wypadku kiedy przez 6 miesiecy nie place kredyt przechodzi na ojca. tak to dziala w moim przypadku.
a zreszta mowcie co chcecie pisze jak jest

nemec
07-03-2011, 18:40
no i się udało, wiele banków mnie odrzuciło z powodu braku zdolności kredytowej oraz 2 lat w UK, jednak znalazł się broker First Response, który udzielił mi kredytu, nie jest to opłacalny kredyt bo 18 miesięczny (nie mogłem krócej) i z 3300 funciaków wychodzi 4700 - przy szybszej spłacie automatycznie się zmniejsza i to mam nadzieję zrobić, więc przy spłacie w ok 5 miesięcy powinien zamknąć się w kosztach ok 400-500 funtów, co uważam za ok. .

więc autko kupione, kredyt swaoją drogę bo gotówki wpakowanej dużo więcej :)
a Moja VC poszła za 1000 funtów. (szkoda - dużo w nią włożyłem i serca i pracy i pieniędzy)

.

First Response dobra firma ale APR zabija 39,9%. Pod koniec okresu kedytowego, mozna zadzwonic i dostac Renew, znaczy sie splacaja pozostalosc i dostajemy kredyt na nowe + min. 10% znizki.
Oferuja rowniez wszelkiego rodzaju ubezpieczenia kredytu lacznie z breakdown insurance do bodajze 300f na rok.
Jest to dobra alternatywa dla osob ktore potrzebuja auta a zostaly odrzucone przez np. bank. Tak bylo w moim przypadku. Po roku pobytu w UK potrzebowalem samochod a jeden z bankow bodajze HSBC stwierdzil ze nie udzieli mi kredytu gdyz Polska jest krajem trzeciego swiata.

krabi_one
28-03-2011, 20:21
Mogę potwierdzić, First Response są ok.
spłaciłem ich ok 2 tyg temu i spokojnie mogę polecić.

Odnośnie tematu , Np. gdy kupowałem auto LLoyds nie mógł mi dać kredytu Na auto ani gotówkowego, teraz jestem w uk 2.5 roku (minęło tylko 6 miesięcy od spotkania w LLoydsie) teraz mogę mi dać 10500 gotówkowego, ale jak to powiedział przedstawiciel, że cały czas to się u nich zmienia.

w każdym razie auto na sprzedaż jakby ktoś chciał ;) za bardzo brakuje nam spalania vectry , mimo iż ta piątka nie jest bardzo paliwożerna ale średnio 9 literków to nie jednak 5 . a cena paliwa rośnie jak cholera.

taba
19-09-2011, 11:31
Witam, jako że moja Viki zaczyna fiksowac chciałbym ja wymienić na mlodszą :) wzwiazku z czym mam kilka pytań do osób które już to przerabiały. Mieszkam i pracuje razem z żoną w Anglii od roku. Cały czas w tym samym miejscu (od 3 miesiecy na kotrakcie, wczesniej agencja) jednak Lloyds nie chce nam dac pozyczki mimo regularnych wplywow i zadnych zadluzen, ba nawet karty kredytowej nie chca dac. W zwiazku z czyw chcialby zapytac czy w First Response mam szanse na kredyt? moj angielski jest troche slaby dlatego licze na Was w udzieleniu kilku wskazowek. Dziekuje i pozdrawiam

Westhub
19-09-2011, 11:33
Witam, jako że moja Viki zaczyna fiksowac chciałbym ja wymienić na mlodszą :) wzwiazku z czym mam kilka pytań do osób które już to przerabiały. Mieszkam i pracuje razem z żoną w Anglii od roku. Cały czas w tym samym miejscu (od 3 miesiecy na kotrakcie, wczesniej agencja) jednak Lloyds nie chce nam dac pozyczki mimo regularnych wplywow i zadnych zadluzen, ba nawet karty kredytowej nie chca dac. W zwiazku z czyw chcialby zapytac czy w First Response mam szanse na kredyt? moj angielski jest troche slaby dlatego licze na Was w udzieleniu kilku wskazowek. Dziekuje i pozdrawiam

od 3 miesiecy na kontrakcie, zapomnij, nikt ci nie da(na ludzkich warunkach, ma sie rozumiec)...min 6 jak nie 12 obecnie...

Oski
19-09-2011, 12:05
Witam, jako że moja Viki zaczyna fiksowac chciałbym ja wymienić na mlodszą :) wzwiazku z czym mam kilka pytań do osób które już to przerabiały. Mieszkam i pracuje razem z żoną w Anglii od roku. Cały czas w tym samym miejscu (od 3 miesiecy na kotrakcie, wczesniej agencja) jednak Lloyds nie chce nam dac pozyczki mimo regularnych wplywow i zadnych zadluzen, ba nawet karty kredytowej nie chca dac. W zwiazku z czyw chcialby zapytac czy w First Response mam szanse na kredyt? moj angielski jest troche slaby dlatego licze na Was w udzieleniu kilku wskazowek. Dziekuje i pozdrawiam

Przy pozyczce w jakiejkolwiek postaci generalnie wymagana jest 3 letnia historia kredytowa. Banki czasem odstaja od tej reguly, proponujac swoim rzetelnym klientom (bez wczesniejszych potkniec typu odrzucony dd czy przekroczony overdraft) uslugi kredytowe ale nie licz na to wczesniej niz po pol roku od otwarcia konta. Pozyczek od instytucji pseudo-finansowych nie polecam, bo pomijajac kosmiczny apr sa to najczesciej brokerzy, ktorzy skubna swoja dzialke a i potrafia zepsuc ow credit file dziesiatkami zapytan w krotkim czasie, co drastycznie zmniejsza Ci credit score (o mega spamie pocztowym, mailowym, telefonicznym nie wspomne, bo Twoje dane wedruja gdzie sie da, nawet gdy zaznaczysz, iz nie chcesz ich udostepniac). Pamietaj, ze Twoim zadluzeniem sa rowniez oplaty za prad, gaz, komorke, regularnosc ich splaty i brak opoznien - to wszystko sklada sie na ocene kredytowa. Generalnie jakos od polowy 2008 roku banki (i nie tylko) zaostrzyly kryteria za co mozna podziekowac m.in. ludziom wyjezdzajacym z UK bez splaconych kart kredytowych, debetow, kontraktow za telefon etc.

Heh ale wywod palnalem:D

Westhub
19-09-2011, 12:08
Oski, calkowita racja...tak nawet juz bylo w 2007, jak kolega bral 4500eur kredytu na auto...takze na twoim miejscu taba bym zapomnial o jakimkolwiek kredytowaniu...

Oski
19-09-2011, 12:24
tak nawet juz bylo w 2007

Tak juz bylo w 98 czy 99 (i zapewne wczesniej, z tym, ze w owym roku ja pierwszy raz tu zawitalem);) Z "drobnym" wyjatkiem: nawet swiezo przy przyjezdzie, bez credit file, przy ubieganiu sie o telefon na abo wystarczylo powiedziec, czyli naklamac, ze jest sie w UK pod takim a siakim adresem 3 lata i odpowiedz byla pozytywna. Zmienilo sie to po tym, jak imigranci (nie tylko z Pl) zaczeli masowo "wywalac w kosmos" sieci komorkowe. Teraz bez 3 lat trudno cokolwiek zdzialac, czyli w zasadzie tylko konto w banku, ewentualnie overdraft czy karta kredytowa z macierzystego banku a po 3 latach skladac aplikacje. Ale juz sie z tego OT robi wiec koncze;)

taba
19-09-2011, 13:00
A co z First Response o ktorym mowa wczesniej? A odnosnie banku to wiem co wplywa na credit score dlatego mnie dziwi ze nie chca mi dac karty kredytowej skoro mam u nich konto od roku, rachunki placone zawsze na czas i nigdy nie bylem na minusie. A co do okresu zatrudnienia to pracuje rok dla tej samej fabryki w pelnym wymiaze godzin tylko ze przez pierwsze 8 miesiecy za posrednictwem agencji na tych samych warunkach wiec nie rozumiem o co chodzi z tymi 3 miesiacami. Moze jesli to cos zmienia to zona pracuje od 6 miesiecy bezposrednio dla pracodawcy?
Kredytu na sile nie bede bral. W gre wchodzi tylko jakies ludzkie oprocentowanie a jesli sie nie da to bede remontowal viki tylko ze to moze byc kosztowne :(

Oski
19-09-2011, 15:00
Co do F.R. nie wypowiem sie, nie znam, nie wiem, nie korzystalem. A co do decyzji banku - nikt nie powie dlaczego odmawiaja;)

Westhub
19-09-2011, 17:34
bo musisz miec umowe na stale od min 6 miesiecy. przez agencje miales inna umowe.
FR i inne tego typu instytucje...nie wiem, nie imam sie itd...
w sprawie zony moze byc ciezko, mimo ze minimum moze zachaczac...

Oski
20-09-2011, 00:15
Gwoli scislosci: tu chodzi o fakt, iz bank wie, od kogo wplywa wynagrodzenie. Jesli jest to agencja to czynnik ryzyka utraty pracy drastycznie wzrasta, bo zazwyczaj jestes tzw casual worker. A i dlugosc zatrudnienia przez agencje i wykonywania pracy w jednym miejscu reguluja przepisy. Jest to bodajze 12 tygodni ciaglego zatrudnienia. Przez owe 12 tygodni, nim pracodawca przejmie Cie od agencji i "da" kontrakt, wisisz w limbo, wiec bank nie podejmie ryzyka.

taba
20-09-2011, 09:09
Rozumiem. W takim razie odpuszczam sobie. A zna ktos moze dobrego mechanika w okolicach Sunderland Newcastle? Poniewaz nie jestem dlugo w anglii a juz mnie kilku wyrolowalo :( Mam blisko serwis vauxhall ale pewnie naprawy u nich sa bardzo drogie.

Oski
20-09-2011, 10:38
Serwis Vauxhall odpusc sobie - zaplacisz wiecej niz auto warte.

shaftt
20-09-2011, 20:47
Rozumiem. W takim razie odpuszczam sobie. A zna ktos moze dobrego mechanika w okolicach Sunderland Newcastle? Poniewaz nie jestem dlugo w anglii a juz mnie kilku wyrolowalo :( Mam blisko serwis vauxhall ale pewnie naprawy u nich sa bardzo drogie.

może znasz...a może nie ale looknij na ta strone,moze cos znajdziesz ----->>>>> http://www.polnews.co.uk/


pozdro