PDA

Zobacz pełną wersję : Odgrzybianie klimy w uk


Mariusz26siema
24-06-2009, 15:32
Witam wszystkich mam vectre 1.8 benzyna klima manual,chcialem was zapytac czy ktos juz odgrzybial klime w uk i jaki byl koszt tego? Bo ja ostatnio jejzdzilem po warsztatach i chcialem tylko odgrzybic to kazdy mi mowil ze oni przeprowadzaja full service za np 50f albo 45 f a mi zalezy tylko na zwyklym odgrzybieniu jak np w Polsce poprostu Ci przeplukaja albo odgrzybia ultradzwiekiem za grosze. Aha a waszym zdaniem co jaki czas sie powinno odgrzybiac klime? Przy okazji mieszka ktos w poblizu Grimsby? Z gory dzieki za odpowiedzi pozdro:D

dafi
24-06-2009, 23:32
http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_22 4996_langId_-1_categoryId_165632

aspro
25-06-2009, 07:08
to ja na to napisze: nie kupuj tego, bo nic to nie da. Poszukaj po sklepach motoryzacyjnych, a najlepiej po hurtowniach pianki do czyszczenia klimatyzacji, bo to cudo z halfordsa juz przerabialem i pomoglo na 3 dni, po czym szacowny smrod wrocil w calej swej okazalosci. W kazdym razie, gdy juz bedziesz kupowal pianke, kup filtr kabinowy za jednym zamachem. Calosc nie powinna kosztowac wiecej niz 20 kilka funtow. Zdemontuj filtr kabinowy, uruchom silnik i nawiewy (ja w swojej manualnej klimie daje wiatraki na 2, a w automatycznej tez bym zostal gdzies w polowie szybkosci i wtryskuj pianke na wentylator, ktory siedzi pod filtrem kabinowym. Ile wrzucisz piany, twoja sprawa, osobiscie staram sie nie robic wiecej niz na dwa razy z jednej puszki. Po tej operacji moze Cie czekac od kilku dni do kilku tygodni wietrzenia, w zaleznosci od uzytej piany, ale jak narazie okazalo sie to w moim przypadku jedyna skuteczna metoda. Zawsze mozesz rowniez wybrac sie do warsztatu zajmujacego sie napelnianiem klimy i oni to bardzo chetnie zrobia, nie mam jednak zadnego zaufania do firm, ktore zawsze zajmowaly sie MOT'ami i wymiana opon, a teraz robia wszystko wlacznie z klimatyzacja... Jak sie rozejrzysz na forum odnosnie VC znajdziesz kilka watkow na ten temat. Powodzenia!

Mariusz26siema
25-06-2009, 10:09
Dzieki za odpowiedzi ale jednak znalazlem warsztat ktory zrobi to za 20 f zobaczymy co z tego wyjdzie pozdro