PDA

Zobacz pełną wersję : Zakaz "miękkiego" holowania ?


TommyHH
29-04-2009, 17:54
Dwa dni temu koledze coś nawaliło w samochodzie, a że najbliższy warsztat jest jakieś 500 metrów od nas z pracy, zaciągnąłem go tam na lince. Mechanik-Anglik powiedział mi, że nie wolno holować od jakiegoś czasu na miękkim holu (linka, taśma) tylko ew. na jakimś sztywnym krótkim holu. Nie zapytałem go o szczegóły i od kiedy tak jest w W.Brytanii. Spróbowałem znaleźć coś na ten temat w sieci, ale bezskutecznie. Czy ktoś z Was wie może cokolwiek więcej na ten temat ?

GAWLAK
29-04-2009, 18:17
na autostradzie to wiem ze nie mozna
ale normalnie ??
cos nowego chyba wprowadzili

shaftt
29-04-2009, 19:37
a może koleś jakieś gupoty gadał... ;)

aspro
01-05-2009, 05:27
Skoro mozna kupic miekki hol, to i mozna z niego korzystac. Z tego, co wiem, oni raczej nie zalecaja tego rozwiazania, ale mozna. Sam dwa miesiace temu holowalem zony auto jakies 20 mil na miekkim holu do warsztatu i przejezdzajaca policja nie wudawala sie byc jakkolwiek zainteresowana sprawa...

Kowal
01-05-2009, 07:31
ja wczoraj holowalem braciaka ,policjant przejezdzal kolo nas motocyklem spojrzal sie i pojechal dalej a wiec raczej mozna bez problemu holowac

mkaminski100
01-05-2009, 15:26
Zamiast gdybac, leipej zapytac u zrodla. W zalaczeniu odpowiedz z policji Hampshire. Przepisy tycza sie calego UK.

"When the vehicles are attached solely by a rope or chain, the maximum distance allowed between the vehicles is 4.5 metres.
If the distance between the two vehicles exceeds 1.5 metres then the rope or chain must be made clearly visible within a reasonable distance from either side to other road users. This is usually done by tying a coloured flapping cloth in the middle of the rope or chain.
The person in the broken down vehicle must be a qualified driver as he is actually driving the vehicle. A further point is that if it is dark then the broken down vehicle must have its lights on as it would under normal circumstances."
Dla osob majacych problem z tlumaczeniem polecam Google Translator.

Dodam tylko, ze auto holowane MUSI miec wazny MOT, TAX i ubezpieczenie, MUSI miec sprawne hamulce oraz MUSI byc kompletne czyli zabronione jest holowanie aut bez maski, szyby, drzwi czy innych elementow nadwozia.

TommyHH
01-05-2009, 18:48
No tak. Ale to nic nowego w tej materii. To każdy wie (powinien wiedzieć znając przepisy). Oczywiście samochód spełniał te warunki. Zapytam po weekendzie tego mechanika skąd ma takie informacje.

mkaminski100
02-05-2009, 09:37
Nie wiem czy nic nowego, bo przed chwilą pisałeś, że mechanik twierdził, ze już nie wolno w ogóle holować auta na linie, a tu masz czarno na białym informację ze źródła jak to robić, więc mechanik nie ma racji.
To czy będziesz ufał mechanikowi czy policji zależy już całkowicie od Ciebie :)

TommyHH
02-05-2009, 11:27
Nic nowego, bo to przepis, który jest od zawsze - że się tak wyrażę. Myślałem po prostu, ze były jakieś ZMIANY w przepisach. Oczywiście, że ufam przepisom a nie mechanikowi. Zapytam go po prostu z jakiego źródła ma takie informacje.

mkaminski100
02-05-2009, 12:25
Jak widzisz policja potwierdza, że zmian, tym bardziej zakazu nie ma i przepis jest nadal aktualny. EOT

TommyHH
02-05-2009, 16:52
Czyli to co przytoczyłeś, to sam sprawdzałeś na policji w Hampshire dwa dni temu, jak rozumiem ? Trzeba było to napisać. A wygląda mi na to, że lekko zgryźliwy jesteś. Ludzie mający problem z tłumaczeniem pewnie wiedzieli wcześniej niż Ty, że istnieje coś takiego jak Google Translator. Pozdrawiam, bez obrazy.:D

P.S. Spróbuj przepuścić przez Google Translator np."Makbeta", albo "Króla Leara". Zobaczysz jakie "cuda-wianki" wyjdą.

mkaminski100
03-05-2009, 11:18
Zamiast gdybac, leipej zapytac u zrodla. W zalaczeniu odpowiedz z policji Hampshire. Przepisy tycza sie calego UK.
...
Dla osob majacych problem z tlumaczeniem polecam Google Translator.


Wydawało mi się, że opisałem skąd pochodzi informacja, więc moje odpowiedzi nie miały nic ze zgryźliwości. Odpowiedź otrzymałem 01 maja od postmaster@hampshire.pnn.police.uk
Co do GT, to podałem, żeby nikt nie pisał, że wklejam tekst po angielsku, a nie każdy rozumie. Sam używam GT do języków których nie znam więc nie widzę wstydu w podawaniu odnośnika.
A co do tłumaczenia to dla ciekawości wrzuciłem i wychodzi całkiem zrozumiale.
Pozdrawiam również bez obrazy. :)