PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiłem Vectre B 1.8 Anglika - parę pytań


Central328i
21-04-2009, 18:51
...

GAWLAK
21-04-2009, 20:07
sory ale oszustw tego typu nie popieramy na forum
ubezpiecz jak kazdy
a jak Cie nie stac nie kupuj auta
tyle w temacie

Bury
21-04-2009, 20:13
Znaczy się co???
Jeździć bez OC na wydrukowanym kwitku??
Wiesz co Ci grozi jak się coś stanie??
Może jesteś mistrzem kierownicy,ale jak chcesz możemy się ustawić jak skończy Ci się ubezpieczenie i ja lekko najade ci na tył...:stary::karanie:

Central328i
21-04-2009, 20:17
Ubezpiecz jak każdy>? Mogł byś to mi wytłumaczyć?

GAWLAK
21-04-2009, 20:21
co tlumaczyc ??
wykupic normalnie ubezpieczenie i nie kombinowac
czy to jakies niezrozumiale ??

Bury
21-04-2009, 21:10
Troche...
Niech wyjedzie bez ubezpieczenia,a ja nie wyhamuje mu czymś co waży 40 ton,albo niech mu wejdzie pod koła pieszy...
Ja nie wiem skąd sie biorą ludzie o tak małej wyobraźni...
Chyba zamiast lekcji biologii powinny byc lekcje,co grozi za...lub co było gdyby...

mkaminski100
23-04-2009, 12:57
Jezdzisz do wrzesnia i ubezpieczenie masz do wrzesnia wiec w czym problem? Co do reszty to nie jestem specjalista a kazdy urzad ma inna interpretacje, ale na jaki adres zarejestrowales angielskie auto? Rejestrujac poza granicami UK musisz chyba poinformowac DVLA o eksporcie czasowym co wiaze sie ze zmiana ubezpieczenia.
Jezeli chcesz miec angielskie auto w Polsce to musisz jak pamietam byc rezydentem w UK co juz kreuje problem jesli na stale mieszkasz w Polsce. Ze sprawdzeniem tego czy w UK czy w Polsce nadal sa problemy i niescislosci, wiec aby miec to auto musisz przynajmniej wykupic Road Tax, miec wazny przeglad i ubezpieczenie. Brak ubezpieczenia to glownie problem dla innych, uczciwych ludzi, bo jesli udzerzysz mnie to ja mam problemy z odzyskaniem pieniedzy, a Ty musisz wyrzucic to ze swojej kieszeni Czesto sa to zatrwazajace liczby, szczegolnie jesli obok aut sa zniszczenia drogi czy innych obiektow. Dla przykladu wysypanie 2 workow piasku neutralizujacego olej na autostradzie to 1200 Funtow.

Central328i
24-04-2009, 08:22
...

GAWLAK
24-04-2009, 08:25
wiec nie mozesz nim jezdzic
Polskie przepisy mowia o tym wyraznie
auto nie jest na Ciebie zarejestrowane
wiec nie mozesz sie nim poruszac
zeby jezdzic autem na zagranicznych tablicach
trzeba byc jego wlascicielem i mieszkac za granica

pod tym wzgledem nic sie nie zmienilo

mkaminski100
24-04-2009, 12:06
Sorki Gawlak jesli powtorze sprawy ktore napisales.
Polska umowa to tylko papier cywilno-prawny, a gdzie rejestracja? Jezeli nie zarejestrowales tego auta w POlsce (a bez przerobek nie mozesz wiec nie zarejestrowales) to musialbys to zrobic w UK (zielony kwitek do urzedu, ale wynika, ze tego tez nie zrobiles, bo auto ma nadal jego ubezpieczenie). Jezdzisz wiec autem nadal nieswoim, a na dodatek na cudzym angielskim ubezpieczeniu ktore bez wyraznego dodania osoby do polisy nie pozwala na uzyczanie aut (99% polis tak ma). W razie kontroli wiesz, ze nie nabyles auta w pelni prawnie ani w Polsce ani w UK i jezdzisz na niewaznym ubezpieczeniu. Tak wiec auto na lawete jesli trafisz na srednio rozgarnietego policjana.

Central328i
25-04-2009, 20:52
...

GAWLAK
25-04-2009, 20:58
nie mozesz nim jezdzic legalnie
jak nie jest na ciebie zarejestrowane
tlumaczenie ze pozyczyles albo ze zostawil pod opieka nie przejdzie

Polska policja kuma angielskie dokumenty
nie pracuja tam idioci

mkaminski100
25-04-2009, 23:07
To nawet nie chodzi o angielskie dokumenty, ale od kiedy pamiętam ścigali Polaków jeżdzących niemieckimi autami na pożyczkę.
Rozglądaj się, może Ci się uda, ale już każdy napisał, że auto nie jest legalnie zarejestrowane ani tym bardziej ubezpieczone na Ciebie. Reszta to już Twoja sprawa.

GAWLAK
26-04-2009, 00:12
tylko takiego upolowac na drodze
remoncik zapewniony na koszt cwaniaka
i to nie z ubezpieczenia ale z wlasnej kieszeni bedzie placil

Central328i
26-04-2009, 11:04
...

GAWLAK
26-04-2009, 13:16
auta nie odbierzesz bo niby na jakiej podstawie
nawet nie jest Twoja wlasnoscia
i nie rzucaj miechem na forum

SZPULA15
26-04-2009, 16:29
Kiedyś fundusz gwarancyjna za jazdę bez OC na osobowe był 3400 zeta teraz nie wiem ale na pewno nie mniej. Tylko brak wyobraźni Cię popchnie do kombinacji z OC

Central328i
26-04-2009, 18:38
...

mkaminski100
26-04-2009, 21:43
Chyba nawet pół roku, ale dowód na siebie otrzymasz z UK i na adres tam podany. Zakładając, że sprawa "rezydentury" jest pogmatwana i dośc trudna do zweryfikowania to potrzebujesz jedynie angielski adres, na który dostaniesz dowód, MOT i ubezpieczenie. Z ubezpieczalnią jest mały problem, bo większość zastrzega sobie okres na jaki możesz być za granicą, ale z drugiej strony bez granic możliwość kontroli jest mała, więc zawsze możesz powiedzieć, ze co tydzień przemieszczasz się UK-PL-UK bo taką masz pracę.
Nie namawiam do kombinowania, ale w tym przypadku w razie problemów nikt nie będzie stratny.