PDA

Zobacz pełną wersję : Vauxhall


x-amber
19-04-2009, 14:51
Witam
mam mozliwosc sciagania samochodow z angli za nie wielka kase. w wiekszosci samochody te sa bite ale tez sa i cale (chodz mniej ich jest) samochody te pochodza z przetargow firm ubezpieczeniowych. moj zarobek jest 1000 pln na samochodzie do samochodu trzeba doliczyc jakies 1200 pln zjazdu na tirze. co do ceny samochodow to kient widzi aukcje na bierzaca i sam decydoje czy dany samochod podbijac czy tez nie i czekac na kolejna licytacje. odbiior samochodu w woj lodzkim po (tak mniej wiecej tygodniu od licytacji ( papiery musza nabrac mocy prawnej czy jakos tak)) przykladowo vauxhall vectra B (ta po lifcie) ceny ksztaltuja sie do 400 gbp (MAX)
samochody uszkdzone jeszcze taniej
moj GG 904059
x-amber@o2.pl

cichy1982
19-04-2009, 15:54
czyli jak rozumiem auto kupuje za ok 2000PLN i do tego trzeba doliczyc 2200PLN? i za auto rozumiem płace na miejscu przy odbiorze bo chyba nie łudzisz sie ze ktos w ciemno obcej osobie pieniadze wysle?!

Przem@S
19-04-2009, 16:49
takich nieznanych magikow tutaj raczej nam nie potzrzeba :confused:

GAWLAK
19-04-2009, 17:19
przypominam o jednym myku
na licytacji nie da sie sprawdzic czy auto wogole dziala
moze wygladac na cale a nie miec np pol silnika
nie mozna zagladac do auta i pod maske

to tzw kupowanie kota w worku

Dzidek Gb
19-04-2009, 20:24
na licytacji nie da sie sprawdzic czy auto wogole dziala moze wygladac na cale a nie miec np pol silnika nie mozna zagladac do auta i pod maske

Tu sa licytacje i inne licytacje.
U mnie jest taka jak piszesz...wstawia sie samochod i ludziki sie licytuja.
Ale na szrocie tam gdzie bywam sa licytacje online i zawsze mozesz podjechac na szrot i sobie zobaczyc co licytujesz , odpalic podniesc ect.
Ale to co on pisze to pic na wode foto montaz...tak tanio to tylko w TakTaku

oktawian
19-04-2009, 22:58
Jest tanio fakt :D ale z tą prowizją to przesadziłeś taniej wyjdzie kupić już od kogoś na allegro. :O .
No ale ogłoszenie ogłoszeniem :D
powiedzmy vectra B 1000 zł .
Transport nie zawsze jest na miejscu za te 1200 zł . Bo stojaki zazwyczaj latają na południu a po 2 to nielegalne !
To już nam daje 2200 zł + Twoje 1000 zł to daje nam 3200 zł za tyle to można na allegro dorwać z papierami ...
No sorry takie są realia.

Co do papierów nie wiem gdzie Ty kupujesz , ale pierwszy raz się z czymś takim spotykam :D
Konkret masz 2 dni robocze na wpłacenie kasy i 7 na odebranie samochodu .
Na niego dostajesz fakturę .
No i jeszcze dochodzi fakt podjazdu po samochód ... do Ciebie co daje dodatkowe koszty.

x-amber
20-04-2009, 17:43
7 dni na gotowo do odbioru w polsce, nie chcesz nie kupoj.samochody sa legalne, niestety przyjacielu otworzylem firme tam i moge to robic na legala. kient bierze udzial w licytacji na zywo.

zdjecie strony:

http://aukcja.vauxhall.patrz.pl

znaczek ten na prawo run & drive gwarantuje ze ten samochod odpala i jezdzi. sa tez takie co nie jezdza ale maja one inne znaki..

zainteresowanych zapraszam

cichy1982
20-04-2009, 18:10
link nie dziala. Nie odpowiedziales jak z platnoscia. przy odbiorze auta?

oktawian
20-04-2009, 18:57
Jak na żywo ?! co dajesz buyer number i hasło komuś oO !!?? I ktoś sobie licytuje ?!

I nie chce być złośliwy ale jak już piszesz to publicznie to może napisze .
Ten znaczek guzik gwarantuje !! . Przeczytaj ich regulamin !
Może jeździć i odpalać , ale wcale to nie znaczy , ze tak jest .
A zazwyczaj tak właśnie jest ,że nic ten znaczek nie znaczy . I wiem co mówię .
A kto płaci akcyzę !?

gregs29
20-04-2009, 19:55
Jako nowy uczestnik witam wszystkich goraco !

Dzidek Gb
20-04-2009, 19:59
Jako nowy uczestnik witam wszystkich goraco !
tos sobie miejsce i temat na przywitania znalazl:lol2:

gregs29
20-04-2009, 20:04
dzidek a gdzie mam to zrobic:o
?

GAWLAK
20-04-2009, 20:05
jest temat do powitan
poszukaj chwile a znajdziesz

x-amber
20-04-2009, 21:44
nie daje nikomu logina. aukcja przebiega za pomoca skype i kamerki. a co do znaczka to jeszcze sie nie nadzialem. zawsze jak byl "run" to jezdzil. link ten dziala tylko poczekaj az sie zaladuje strona. na moim kompie zajmuje to 7 sek.

dzis mam do zaoferowania vectre B (po lifcie) 2000 r (chyba albo 1999) nie ma przedniego zderzaka. disel .szarawy metalik jasny. zdjecia dorzuce jutro bo dzis ciemno a ona dopiero zjechala. 4000 pln

przemek82
21-04-2009, 19:01
Witam, ja jestem zarejestrowany na tej stronce co kolega x-amber (http://www.forum.vectra-unlimited.pl/member.php?u=26579) www.copart.co.uk chyba największa w USA i UK,ogólnie jak jest "run" to jeździ ale parę razy miałem przypadki "jak jeździł" nie zawsze pokrywa się to z opisem,ogólnie jest to jak "pudelko z czekoladkami nie wiesz co trafisz",pozdrawiam

----------- Dodano -----------

ps nie kupujcie z kat C,na dzień dzisiejszy nie można rejestrować na podstawie dokumentu wywozowego z kat C-nie pamiętam jak dokładnie nazywa się ten dokument,najlepiej kupować z kat D

x-amber
21-04-2009, 21:37
z kategoria "C" to bity. "D" caly.
pozdrawaim

oktawian
21-04-2009, 22:43
C- bity , D bity :D z tym ze D wartość naprawy nie przekracza wartości auta :D

A co do nazwy dokumentu to pernament export .

x-amber
02-05-2009, 01:38
jesli ktos chce to zpraszam a konkurencji zycze powodzenia...:lol2:

zybi
02-05-2009, 03:34
Nie wiem jak bedzie,ale raczej nikt nie zechce. Pojawiles sie niewiadomo zkad i wolasz jakies kosmiczne pieniadze za porozbijane padaki. Na alledrogo mozna trafic anglika za 3000zl z papierami i mozna zajrzec pod maske,przejechac sie itd wiec...:lol2:
np. tutaj http://www.allegro.pl/item623237548_opel_vectra_2000r_1_6_16v_klima_angl ik.html

x-amber
12-05-2009, 08:50
to kup na allegro :P
zobaczysz jakie tam sa padaki

paweł2000
12-05-2009, 13:10
Takie same jak Ty oferujesz z tym tylko ze tansze

Mich@ł
12-05-2009, 13:22
to kup na allegro :P
zobaczysz jakie tam sa padaki

Z tym kolego ze ja moge sobie poidjechac ta "padake" obejrzec, odpalic itp. a u Ciebie jest drozej i tak naprawde w ciemno ..... sory do mnie to nie przemawia.

Tolekszczecin
07-06-2009, 21:12
Witam.
Chciałbym się ustosunkowac do propozycji X-ambera.
Wypisujesz bzdury i szukasz kolejnych jeleni. Dzisiaj można kupowac na całym świecie i zawsze się znajdzie ktoś, kto Cię zweryfikuje. To nie jest tak, że każdy może sobie licytowa jak chce. Przede wszystkim musi się zalogowac aby mógł licytowac. Może to zrobic z Twojego konta jeżeli mu udostępnisz, ale to będzie czynił za Twoją pomocą. Można się zarejestroac samodzielnie, ale to wymaga czasu. Proces rejestracji trwa około 1 miesiąca i nie ukrywam trzeba znac dobrze angielski. Mówimy tutaj o Copart-cie, gdzie reklamujesz tą stronę, tylko nie wiem dlaczego zamazałeś ją. Dlatego mam prawo przypuszczac, że nie jesteś do końca uczciwy. Gwoli ścisłości, jestem zarejestrowany w Copart-cie i dlatego zdecydowałem się napisac trochę prawdy.
To nie jest tak, że nie wiesz co licytujesz. Każda aukcja jest opisana i ma 10 zdjęc. Zdjęcia są robione tak, aby ważniejsze części samochodu były widoczne, oraz w miarę dokładnie części uszkodzone. Możesz również poprosic o dodatkowe zdjęcia tego co Cię interesuje. Nie jest tak, że wygrałeś licytację i po licytacji okazuje się, że np. nie ma silnika, a na zdjęciu był. Teraz trochę prawdy o transporcir do Polski.
X-amber, jeżeli poczujesz się urażony, to bardzo Cię przepraszam. Ale skoro sprowadzasz samochody i jesteś przewoźnikiem, to musisz się liczyc, że będziesz oceniany jak wszyscy przewoźnicy.
Kupiłem pierwsze auto i oczywiście skorzystałem z przewoźnika. Nie był to X-amber. Zaznaczam.
Odebrałem samochód w Polsce i okazuje się że są duże braki części. Kierowca który przywiózł samochód twierdzi, że taki dostał. Zadzwoniłem do Copart-u i powiedzieli mnie co innego.
Kupiłem drugi i sytuacja się powtórzyła. Tyle tylko, że skoro mieszkam w Szczecinie to po drodze mnie dostarczył pod dom. Również zadzwoniłem do angoli i potwierdzili co innego. Więc, żeby sprawdzic jak to jest naprawdę postanowiłem cały transport śledzic. Jeżeli wygrywasz licytację, to odbieraj samochód sam osobiście. I tak zrobiłem. Umówiłem się z przewoźnikiem przy lotnisku i poleciałem samolotem. Przy załadunku byłem obecny i dlatego gwarantuję Wam, że wszystko co licytujecie jest napewno. Natomiast mój samochód jechał z czterema innymi i ja jechałem razem z laweciarzem. Kompletny dojechał tylko mój. Wszystko co jest droższe i łatwe do demontażu, ginie po drodze i jest wmawiane klientom, że to anglicy. Przeżyłem to na własne oczy. Teraz albo jeżdżę jak opisałem wyżej, albo jadę z przyczepką sam.
Odnośnie kategorii.
To nie jest tak, że tylko "D" daje gwarancję papierów i rejestracji. Kategoria "C" też daje taką możliwośc, tylko jest więcej zachodu. Po wyremontowaniu samochodu, trzeba wysła przegląd rejestracyjny i papieyr są możliwe do wyrobienia. Jeżeli nie znasz angielskiego to za kategorię "C" się nie zabieraj, bo nie dasz rady załatwic V5.
Jeszcze jedna uwaga. Kategoria "D" nie w każdym przypadku gwarantuje uzyskanie V5.
Jest wiele samochodów, które przy sprzedaży mają od ręki dokument V5, ale to już szczegóły
X-amber bierze 1000zł, a samolot jest o wiele tańszy, i nie wiem dlaczego potrzebujesz aż 7 dni. To nie moja sprawa co prawda, ale jaki sens targac moje auto do Łodzi i potem spowrotem do Szczecina. Gdzie logika. Różne myśli się nasuwają.
Taka jest z grubsza prawda na temat Copart-u.
Możecie sami osądzic.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.